Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemeenten, huurders en corporaties: pas huurwet niet aan

Gemeenten, huurders en corporaties: pas huurwet niet aan

DEN HAAG (ANP) - Huurders, woningcorporaties en gemeenten willen dat de vorig jaar ingevoerde huurwet niet wordt aangepast. De Woonbond, Aedes en VNG reageren hiermee op nieuwe cijfers van het Kadaster. Daaruit blijkt dat investeerders in het laatste kwartaal van vorig jaar veel meer huurwoningen verkochten.

De forse stijging van verkochte huurwoningen door investeerders heeft onder meer te maken met de invoering van de Wet betaalbare huur. Deze wet bepaalt een maximale huurprijs voor woningen in het middensegment, waardoor ze voor investeerders minder rendabel werden.

Het aanpassen van de Wet betaalbare huur kan voor huurders "grote negatieve gevolgen hebben", waarschuwen de vertegenwoordigers van huurders, corporaties en gemeenten. "Goed bestuur betekent wetgeving die vorig jaar om goede redenen is ingevoerd in stand houden", stellen zij. De partijen benadrukken dat verhuurders vooral behoefte hebben aan duidelijke regels en een stabiel investeringsklimaat. Veranderingen aan de huurwet zouden niet in hun belang zijn.

Box 3-belasting verlagen

Woonminister Mona Keijzer is bezorgd over de verkoopgolf van huurwoningen en overweegt maatregelen. "Betaalbaar verhuren moet rendabel zijn", zei ze donderdag in reactie op de cijfers van het Kadaster.

"Als aanpassingen nodig zijn om investeringen in middenhuur interessant te laten zijn voor particuliere verhuurders, dan ligt het meer voor de hand de box 3-belasting te verlagen dan de Wet betaalbare huur aan te passen", zeggen de huurders, gemeenten en corporaties. "Dat heeft een veel grotere impact op het verdienmodel van deze verhuurders en bovendien zadelt het huurders niet op met onredelijk hoge huurprijzen."

De partijen stellen daarnaast dat particuliere verhuurders al in 2021 begonnen met het verkopen van woningen. Dat is "ruim voor de inwerkingtreding van de wet in 2024". De verkoop is nu verder toegenomen. In de tien jaar daarvoor kochten beleggers bovendien op grote schaal woningen op en verhuurden deze tegen hoge huren, aldus de partijen.

Meer uit Financieel

Topman WEF: risico's op bubbelvorming beleggingen AI en crypto's

BERLIJN (ANP/DPA) - De grote investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) en cryptomunten leiden tot risico's op bubbelvorming, waarbij er enorme pieken kunnen ontstaan in bepaalde beleggingen, maar er ook weer scherpe prijsdalingen optreden. Dat zegt president Børge Brende van het World Economic Forum (WEF) in een interview met het Duitse persbureau dpa.

3 uur geleden
Nexperia China: genoeg wafers voor chips op voorraad

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese tak van chipproducent Nexperia heeft voldoende voorraden aan zogeheten wafers om aan orders van klanten te kunnen voldoen. Dat meldt Nexperia China op zijn WeChat-account. Vrijdag werd nog bekend dat het Nederlandse Nexperia, met zijn hoofdkantoor in Nijmegen, sinds 26 oktober de leveringen van wafers aan de Chinese assemblagefabriek heeft opgeschort. Wafers worden gebruikt voor de productie van computerchips.

5 uur geleden
Bloomberg: OPEC+ gaat productie in december verder verhogen

WENEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC+ gaat de productie in december naar verwachting verder verhogen bij de vergadering die zondag plaatsvindt. Volgens persbureau Bloomberg gaat het dan opnieuw om een verhoging van de productie met 137.000 vaten per dag. In oktober en november werd de productie ook al met een vergelijkbare hoeveelheid verhoogd.

7 uur geleden
Nexperia mag export hervatten

WASHINGTON (ANP) - De export van Nexperia-producten uit China kan worden hervat, meldt het Witte Huis. De koerswijziging van China is het resultaat van gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtsgenoot Xi Jinping in Zuid-Korea eerder deze week.

20 uur geleden
Duitsland verwelkomt berichten over hervatten chipexport China

BERLIJN/DEN HAAG (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duitsland noemt de laatste berichten uit China, over het hervatten van de export van Nexperia-chips, "positieve eerste tekenen van een versoepeling van de spanningen". Dat meldt het Duitse ministerie van Economische Zaken aan persbureau AFP.

1 dag geleden
Carney zegt aan Trump excuses te hebben aangeboden na reclame

GYEONGJU (ANP/BLOOMBERG) - De Canadese premier Mark Carney heeft bevestigd dat hij zijn excuses heeft aangeboden aan de Amerikaanse president Donald Trump vanwege een televisiereclame tegen importheffingen. Carney zei daarnaast bereid te zijn om te onderhandelen over een betere handelsdeal met het buurland.

1 dag geleden
Meer nieuwe auto's verkocht in oktober

AMSTERDAM (ANP) - De autoverkoop in Nederland zet de stijgende lijn voort, volgens brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging. In oktober werden er 8,3 procent meer nieuwe personenauto's op kenteken gezet dan een jaar eerder. Over heel dit jaar tot nu toe lopen de verkopen nog wel 1,8 procent achter.

1 dag geleden