Gemeenten, huurders en corporaties: pas huurwet niet aan
DEN HAAG (ANP) - Huurders, woningcorporaties en gemeenten willen dat de vorig jaar ingevoerde huurwet niet wordt aangepast. De Woonbond, Aedes en VNG reageren hiermee op nieuwe cijfers van het Kadaster. Daaruit blijkt dat investeerders in het laatste kwartaal van vorig jaar veel meer huurwoningen verkochten.
De forse stijging van verkochte huurwoningen door investeerders heeft onder meer te maken met de invoering van de Wet betaalbare huur. Deze wet bepaalt een maximale huurprijs voor woningen in het middensegment, waardoor ze voor investeerders minder rendabel werden.
Het aanpassen van de Wet betaalbare huur kan voor huurders "grote negatieve gevolgen hebben", waarschuwen de vertegenwoordigers van huurders, corporaties en gemeenten. "Goed bestuur betekent wetgeving die vorig jaar om goede redenen is ingevoerd in stand houden", stellen zij. De partijen benadrukken dat verhuurders vooral behoefte hebben aan duidelijke regels en een stabiel investeringsklimaat. Veranderingen aan de huurwet zouden niet in hun belang zijn.
Box 3-belasting verlagen
Woonminister Mona Keijzer is bezorgd over de verkoopgolf van huurwoningen en overweegt maatregelen. "Betaalbaar verhuren moet rendabel zijn", zei ze donderdag in reactie op de cijfers van het Kadaster.
"Als aanpassingen nodig zijn om investeringen in middenhuur interessant te laten zijn voor particuliere verhuurders, dan ligt het meer voor de hand de box 3-belasting te verlagen dan de Wet betaalbare huur aan te passen", zeggen de huurders, gemeenten en corporaties. "Dat heeft een veel grotere impact op het verdienmodel van deze verhuurders en bovendien zadelt het huurders niet op met onredelijk hoge huurprijzen."
De partijen stellen daarnaast dat particuliere verhuurders al in 2021 begonnen met het verkopen van woningen. Dat is "ruim voor de inwerkingtreding van de wet in 2024". De verkoop is nu verder toegenomen. In de tien jaar daarvoor kochten beleggers bovendien op grote schaal woningen op en verhuurden deze tegen hoge huren, aldus de partijen.
Meer uit Financieel
ZOETERMEER (ANP) - De schade voor Nederlandse bedrijven die exporteren naar de Golfregio loopt al snel in de tientallen miljoenen. Dat stelt verladersvereniging evofenedex. In het Midden-Oosten zitten belangrijke knooppunten voor de zee- en luchtvaart. Vervoerders moeten nu uitwijken en leggen de rekening neer bij de bedrijven, stelt de verladersclub.
7 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat nog niet stemmen over de handelsdeal met de VS. De stemming over een deel van het akkoord werd vorige week uitgesteld vanwege nieuwe algemene importheffingen vanuit de VS. Een meerderheid van de commissie vindt het nog altijd onduidelijk wat die heffingen betekenen voor de deal die de EU en de VS afgelopen zomer sloten.
10 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Luchtvaartmaatschappij Air France schort vluchten van en naar Cuba enkele maanden op vanwege een brandstoftekort in dat land. Vanaf 29 maart vliegt de Franse maatschappij tijdelijk niet tussen Parijs en de Cubaanse hoofdstad Havana.
44 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Er vertrekken op 12 maart geen passagiersvluchten van Brussels Airport door een nationale staking. De luchthaven verwacht ook hinder voor binnenkomende vluchten. Belgische vakbonden organiseren volgende week donderdag een nationale actiedag tegen de maatregelen van de federale regering.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met een gemengd beeld geopend, na de koersverliezen een dag eerder. De aandacht van beleggers op Wall Street blijft uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen van het conflict met Iran voor de energieprijzen, inflatie en economie.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten voeren waarschijnlijk deze week een wereldwijd tarief voor importheffingen in van 15 procent, zei minister van Financiƫn Scott Bessent. Die stap is nodig omdat het Amerikaanse Hooggerechtshof een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump onrechtmatig verklaarde.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aandeel vrouwen in het bestuur van grote Nederlandse bedrijven is verder gestegen. De Sociaal-Economische Raad (SER) meldt dat het aandeel vrouwen eind 2024 is toegenomen naar gemiddeld 17,3 procent, 2 procentpunt meer dan een jaar eerder. De groei van de man-vrouwverhouding in de raad van commissarissen stagneerde echter.
1 uur geleden