Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS en EU bekrachtigen handelsakkoord over Amerikaanse heffingen

VS en EU bekrachtigen handelsakkoord over Amerikaanse heffingen

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Verenigde Staten en de Europese Unie hebben donderdag een eerder bereikt handelsakkoord formeel bekrachtigd. Het akkoord, dat vorige maand al in grote lijnen werd overeengekomen, omvat onder meer een Amerikaanse invoerheffing van 15 procent op de meeste EU-producten, waaronder auto's, farmaceutische producten, halfgeleiders en hout. Meer details over het akkoord zijn nu bekendgemaakt.

In een gezamenlijke verklaring zeggen beide partijen toe te werken aan "het herstel van stabiliteit en voorspelbaarheid in de handel en investeringen tussen de EU en de VS, dat ten goede komt aan bedrijven en burgers". De verklaring is tot stand gekomen na intensieve onderhandelingen tussen de EU en de VS. De bijna vier pagina's tellende verklaring biedt een stappenplan voor verdere onderhandeling en samenwerking.

De VS gaan stappen zetten om de huidige Amerikaanse importheffingen op auto's en auto-onderdelen te verlagen zodra Brussel de benodigde wetgeving invoert om de beloofde tariefverlagingen op Amerikaanse goederen door te voeren. De huidige heffing van 27,5 procent moet daarbij vervangen worden door het algemene tarief van 15 procent.

Producten vrijgesteld

Per 1 september worden daarnaast bepaalde producten vrijgesteld van de heffing van 15 procent. Het gaat om vliegtuigen en vliegtuigonderdelen, bepaalde geneesmiddelen en ingrediënten en sommige natuurlijke hulpbronnen zoals kurk. Die lijst van producten moet in de toekomst langer worden, aldus de partijen.

De EU zet stappen om importheffingen op Amerikaanse industriële goederen af te schaffen en de markttoegang voor Amerikaanse vis en landbouwproducten te verruimen. Ook wordt nogmaals benadrukt dat de EU 600 miljard dollar gaat investeren in de VS en voor 750 miljard dollar aan energie gaat aankopen.

Wijn en sterke drank

Veel sectoren, zoals de autosector, farmaceutische industrie en chipindustrie, profiteren van het plafond van 15 procent, volgens handelschef van de Europese Commissie Maroš Šefčovič. Het is volgens hem de gunstigste handelsdeal die de VS aan een partner heeft aangeboden. Het is nog niet gelukt om een uitzondering te krijgen op de heffingen voor wijn en sterke drank.

"Laat ik dit duidelijk zeggen: het alternatief - een handelsoorlog met torenhoge tarieven en politieke escalatie - helpt niemand", benadrukt Šefčovič. "Het schaadt banen. Het schaadt de groei. En het beschadigt bedrijven in zowel de EU als de VS."

Meer uit Financieel

Nvidia neemt AI-bedrijf Hugging Face over voor bijna 13 miljard

SANTA CLARA (ANP) - Nvidia, 's werelds belangrijkste chipverkoper voor kunstmatige intelligentie, neemt AI-bedrijf Hugging Face over voor ruim 12,9 miljard dollar (ongeveer 11,1 miljard euro). Dat meldt topman Jensen Huang van Nvidia donderdag in een verklaring.

28 minuten geleden
Victoria's Secret keldert na cijfers op Amerikaanse beurs

NEW YORK (ANP) - Lingeriemerk Victoria's Secret is donderdag onderuitgegaan op de beurs in New York. Beleggers zetten het aandeel 11,2 procent lager nadat het bedrijf de verwachtingen weliswaar verhoogde, maar een trager groeitempo liet zien.

33 minuten geleden
Binnenvaart ziet openblijven Amsterdam-Rijnkanaal als belangrijk

ZWIJNDRECHT (ANP) - De binnenvaart noemt het openblijven van het Amsterdam-Rijnkanaal in de nacht een "belangrijk resultaat". Branchevereniging Koninklijke Binnenvaart Nederland (KBN) is met Rijkswaterstaat de afgelopen dagen volop in gesprek geweest, nadat de vaarwegbeheerder had aangekondigd de belangrijke vaarweg te sluiten vanwege een tekort aan verkeersbegeleiders.

44 minuten geleden
Russen potten meer cash op nu oorlog met Oekraïne dichterbij komt

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Russen potten meer contant geld op nu de oorlog met Oekraïne dichterbij is gekomen. Daarmee komt een einde aan de jarenlange trend van dalend cashgebruik, wat mogelijk wijst op groeiende ongerustheid onder Russen.

1 uur geleden
Amsterdam-Rijnkanaal blijft in nacht toch open voor scheepvaart

UTRECHT (ANP) - De nachtelijke sluiting van het Amsterdam-Rijnkanaal is van de baan, meldt Rijkswaterstaat. Door het nemen van een aantal aanvullende veiligheidsmaatregelen kan de vaarweg toch in de nacht openblijven. De vaarweg zou vanaf donderdag voor een deel van de scheepvaart op slot gaan vanwege een tekort aan verkeersbegeleiders bij Rijkswaterstaat.

1 uur geleden
Airbus levert minder A330neo-toestellen af om kwaliteitsprobleem

BLAGNAC (ANP/BLOOMBERG) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus heeft te maken gehad met een kwaliteitsprobleem aan zijn A330neo-toestellen, waardoor de afgelopen drie maanden bijna geen vliegtuigen van dit type zijn afgeleverd. Airbus meldt aan persbureau Bloomberg dat de oorzaak van het probleem inmiddels is vastgesteld en dat de leveringen zijn hervat.

3 uur geleden
Klarna overtuigt Kifid dat wanbetalers geen verdienmodel zijn

DEN HAAG (ANP) - Inkomsten als gevolg van wanbetaling, bijvoorbeeld uit incassokosten, zijn geen onderdeel van het verdienmodel van achterafbetalingsdienst Klarna. De geschillencommissie van financieel klachteninstituut Kifid is voor het eerst tot die conclusie gekomen na een uitgebreid betoog van Klarna.

3 uur geleden