Economische bedrijvigheid eurozone trekt verder aan
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De economische bedrijvigheid in de eurozone is in augustus verder toegenomen. Volgens marktonderzoeker S&P Global komt dit vooral doordat de vraag in de industriesector van het eurogebied is aangetrokken, terwijl de dienstensector een kleine groeivertraging liet zien.
De index van S&P Global die de algehele bedrijvigheid in het eurogebied meet, steeg van 50,9 in juli naar 51,1 in augustus. Een niveau van 50 of meer duidt op groei, daaronder op krimp. De economische activiteit nam daarmee voor de derde maand op rij toe en ligt op het hoogste niveau sinds mei vorig jaar. De groei was ook sterker dan verwacht. Economen hadden gerekend op een afname van de groei tot 50,6.
"Het gaat beter", zei Cyrus de la Rubia, hoofdeconoom bij Hamburg Commercial Bank. "Ondanks tegenwind zoals Amerikaanse importheffingen en algemene onzekerheid lijken bedrijven in de eurozone het redelijk goed te doen."
Handelsdeal
De industrie liet in augustus voor het eerst in meer dan drie jaar weer groei zien. De dienstensector, de grootste sector van de eurozone, bleef groeien maar wel in een trager tempo. Duitsland, de grootste economie van Europa, kende de snelste groei sinds maart dankzij een toename van de activiteit in de industrie.
"De cijfers schetsen over het geheel genomen een beeld van een economie die op dit moment niet al te veel last heeft van de handelsoorlog", zegt ING-econoom Bert Colijn. "Een versnelling van de economische groei zou in de maak kunnen zijn, nu de onzekerheid rond de handel afneemt en er een handelsdeal is."
De gegevens ondersteunen ook het standpunt van de Europese Centrale Bank (ECB) om geen haast te hebben met verdere renteverlagingen om de economie te stimuleren. ECB-president Christine Lagarde zei woensdag dat de Amerikaanse importheffing van 15 procent op de meeste goederen uit de Europese Unie, die deze maand van kracht werd, iets boven het niveau ligt dat de ECB in juni had verwacht. De heffing ligt volgens haar echter "ver onder" het slechtste scenario van de centrale bank.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol zijn vrijdag naar schatting 20.000 koffers achtergebleven door een storing in een deel van het bagagesysteem. De storing duurde uren. Pas aan het einde van de middag meldde het vliegveld dat de storing in Vertrekhal 2 was verholpen. Gedurende de dag is een deel van de ingecheckte ruimbagage niet met de geplande vluchten meegenomen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam liet vrijdag weinig verandering zien. Beleggers deden het rustiger aan na de flinke winsten donderdag. De Europese Centrale Bank (ECB) kwam die dag met een rentebesluit en hield de rente in de eurozone voor de vierde keer op rij onveranderd op 2 procent.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL wil een rechtszaak aanspannen vanwege het besluit van het demissionaire kabinet om het bedrijf geen subsidie te geven. Het kabinet besloot vrijdag dat het bezorgbedrijf vanaf 1 juli 2026 twee dagen mag doen over het bezorgen van de post die onder de zogeheten universele postdienst (UPD) valt en vanaf juli 2027 drie dagen. Maar door de lange bezorgtijd is de overheidssubsidie volgens het kabinet niet nodig.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken heeft een boete gekregen van 1,5 miljoen euro om blikjes zonder statiegeld. Volgens het Openbaar Ministerie vulde de bierbrouwer tussen 1 en 11 april 2023 nog ruim 7,2 miljoen blikjes bier zonder statiegeld. Deze blikjes zijn vervolgens op de markt gebracht, ondanks dat statiegeld op blik toen al verplicht was.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nike ging vrijdag hard onderuit op de beurzen in New York. De sportkledingfabrikant presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht, maar zag de verkopen in China voor het zesde kwartaal op rij dalen. Het bedrijf ondervindt ook de gevolgen van de hogere handelstarieven van president Donald Trump, die de marges negatief beïnvloeden. De winst viel daardoor een derde terug ten opzichte van een jaar eerder.
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Shein krijgt in Frankrijk een boete van 10.000 euro voor iedere keer dat de Chinese webwinkel nog een sekspop verkoopt zonder een leeftijdscheck te hebben gedaan. Dat is de uitkomst van een rechtszaak in Parijs. De Franse regering had zo'n leeftijdsverificatie geëist voordat externe verkopers hun producten weer mochten aanbieden via het platform in het land.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De energietarieven voor huishoudens zijn dit jaar gedaald door de flink lagere energieprijzen. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) in zijn Energiemonitor. Volgens de toezichthouder komt dat voor huishoudens met een gemiddeld gebruik neer op een kostendaling van ongeveer 130 euro per jaar.
5 uur geleden