Geletruidrager Roglic opnieuw onder de indruk ploeggenoten
GRAND COLOMBIER (ANP) - Zijn landgenoot Tadej Pogacar kwam met zijn ritzege op de Grand Colombier wel 4 seconden dichterbij in het klassement, het was het enige smetje op een "perfecte dag" in de Tour de France voor Primoz Roglic. De Sloveense geletruidrager van Jumbo-Visma rekende met hulp van zijn ploeggenoten keihard af met een aantal concurrenten. De Colombianen Egan Bernal en Nairo Quintana verdwenen beiden uit de top van het klassement. "Het was een goede dag voor ons", zei Roglic, die met een goed gevoel de tweede rustdag ingaat.
Het verloren sprintje om de ritzege kostte hem een paar tellen waardoor naaste belager Pogacar nu op 40 seconden achterstand staat. "Tadej was gewoon de beste, ik wilde graag winnen maar hij was net iets te sterk", klonk het met respect voor zijn jonge landgenoot. Roglic keek vooral naar het grotere plaatje. "Onze ploeg reed vandaag weer ongelooflijk. Ik hoefde nooit te zeggen dat het sneller moest. Ze voerden gewoon uit zichzelf bergop het tempo op."
Meer uit Sport
SAKHIR (ANP) - Max Verstappen komt donderdag en vrijdagmiddag in actie tijdens de laatste testdagen van de Formule 1 in Bahrein. Dat meldde zijn team Red Bull dinsdag.
59 minuten geledenMILAAN (ANP) - Hoewel de schaatssters genoegen moesten nemen met zilver op de ploegenachtervolging bij de Spelen van Milaan, was Joy Beune blij dat ze naar huis gaat met een medaille. "Het is zilver geworden en ik ben daar supertrots op. Ik heb iets tastbaars om mijn nek hangen", zei ze na de verloren finale tegen Canada met teamgenoten Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud.
59 minuten geledenMILAAN (ANP/RTR) - De eigenaar van de Oekraïense voetbalclub Sjachtar Donetsk heeft 180.000 euro gedoneerd aan de 27-jarige skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj. Dat deed hij omdat de sporter was gediskwalificeerd voor de Winterspelen in Milaan-Cortina vanwege het dragen van een helm met afbeeldingen van Oekraïense sporters die zijn omgekomen in de oorlog met Rusland. Dat maakte de voetbalclub dinsdag bekend.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker vertrok voor de wedstrijd om de bronzen medaille op de ploegenachtervolging op de Spelen uit het stadion om zich op te frissen voor een eventuele huldiging. Dat vertelde de 29-jarige rijder van team Reggeborgh toen hij weer terugkeerde in het Milano Speed Skating Stadium.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Rintje Ritsma is "tevreden" met een zilveren medaille voor de vrouwen en "trots" op de mannen die vierde zijn geëindigd. Dat zei de bondscoach van de schaatsers in Milaan bij de NOS.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters kunnen leven met de zilveren medaille op de ploegenachtervolging. "We hebben alles gegeven", zei Joy Beune bij de NOS. "Dan moet je trots zijn op zilver. Dit gaan we vieren."
2 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatsers vinden niet dat zij hoofdverantwoordelijk zijn voor het mislopen van een medaille met de ploegenachtervolging op de Olympische Spelen. "Elk jaar is er dezelfde kritiek als het gaat om dit onderdeel. Als je kritische vragen wilt stellen, moet je de technisch directeur naar beneden halen", zei Chris Huizinga, een van de vier rijders van het Nederlandse team, in de catacomben van het Milano Speed Skating Stadium.
2 uur geleden