Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen aanwijzing dat doodrijden carnavalsvierders terreurdaad was

Geen aanwijzing dat doodrijden carnavalsvierders terreurdaad was

LA LOUVIÈRE (ANP) - De Belgische politie denkt bij het onderzoek naar het doodrijden van zes carnavalsvierders niet meteen aan terrorisme. Daarvoor zijn vooralsnog geen aanwijzingen, zegt het Openbaar Ministerie. Er is een onderzoek ingesteld naar moord.

In de auto die zondagochtend vroeg met hoge snelheid inreed op een groep mensen die zich opmaakte voor een carnavalsstoet in het Waalse dorp Strépy-Bracquegnies zaten twee dertigers uit het naburige La Louvière, maakte het OM op een persconferentie bekend. Het voertuig reed vervolgens door, maar werd niet veel later staande gehouden. De inzittenden zijn opgepakt. Ze zijn bij justitie "niet bekend van soortgelijke feiten".

De auto werd niet achtervolgd door de politie, onderstreept die. Dat gerucht deed aanvankelijk de ronde. De precieze route die de auto heeft afgelegd wordt volgens het OM nu in kaart gebracht.

37 gewonden

De hulpdiensten hebben inmiddels 37 gewonden geteld, van wie tien er ernstig aan toe zijn, zegt burgemeester Jacques Gobert van La Louvière. De carnavalsstoet is versoberd, "bijna als een begrafenisbijeenkomst". Verdere festiviteiten zijn stilgelegd. De aangedane burgemeester wees erop dat juist reikhalzend naar de feestelijkheden was uitgekeken na twee wegens de coronapandemie geschrapte edities.

De Belgische koning Filip en koningin Mathilde komen zondagmiddag in Strépy hun medeleven betuigen. Omstanders en nabestaanden van de slachtoffers worden er in een sporthal opgevangen. Premier Alexander De Croo, zijn minister van Binnenlandse Zaken en de Waalse minister-president vergezellen het koningspaar.

Meer uit Buitenland

Braziliaanse oud-president Bolsonaro ondergaat operatie

BRASILIA (ANP/AFP) - De voormalige Braziliaanse president Jair Bolsonaro heeft donderdag een operatie ondergaan aan een liesbreuk, maakte zijn vrouw bekend op Instagram. Volgens haar is de operatie zonder complicaties verlopen. Deze week werd bekend dat Bolsonaro tijdelijk zijn cel mocht verlaten voor de operatie. Hij zit momenteel een gevangenisstraf uit van 27 jaar voor een couppoging in 2022.

5 uur geleden
Doden en gewonden in Oekraïne en Rusland na aanvallen

KYIV (ANP/DPA/RTR) - Russische luchtaanvallen hebben met kerst slachtoffers gemaakt in Oekraïne, melden de Oekraïense autoriteiten. Ook in Rusland worden doden gemeld door Oekraïense aanvallen.

6 uur geleden
Syrië zegt hoge IS-leider te hebben gedood

DAMASCUS (ANP/AFP) - Syrische autoriteiten zeggen samen met een door de VS geleide coalitie een hoge leider van Islamitische Staat (IS) te hebben gedood. Dit gebeurde enkele uren na de arrestatie van een andere leider in de buurt van Damascus. "Deze operatie bevestigt de effectiviteit van de gezamenlijke coördinatie tussen de nationale veiligheidsdiensten en internationale partners", aldus het ministerie van Binnenlandse Zaken.

6 uur geleden
Polen onderschept Russisch vliegtuig boven Baltische Zee

Warschau (ANP/RTR) - Polen heeft een Russisch verkenningsvliegtuig boven de Oostzee, ook wel Baltische Zee genoemd, onderschept. "Het vliegtuig vloog dicht bij de grens van het Poolse luchtruim", aldus de krijgsmacht. Poolse straaljagers hebben het vliegtuig onderschept, geïdentificeerd en uit het gebied geëscorteerd.

8 uur geleden
Jackpot van 1,8 miljard dollar valt in Arkansas

ARKANSAS (ANP/RTR) - Bij de kerstavondtrekking van de Powerball-jackpot in de Verenigde Staten is de jackpot van 1,8 miljard dollar (ruim 1,5 miljard euro) gevallen op een lot dat verkocht is in de staat Arkansas. Het is de op een na hoogste loterij-jackpot ooit die gewonnen is in de VS. In 2022 won iemand 2,04 miljard dollar (1,7 miljard euro).

8 uur geleden
Leo XIV hekelt situatie in Gaza tijdens eerste kerst als paus

VATICAANSTAD (ANP/RTR) - In zijn kerstpreek op eerste kerstdag hekelde paus Leo de omstandigheden voor de Palestijnen in Gaza. Leo XIV viert zijn eerste kerst als paus.

9 uur geleden
Brand in Russische olietanks door Oekraïense droneaanval

MOSKOU (ANP/DPA) - Door een nachtelijke Oekraïense droneaanval op de Russische havenstad Temrjoek zijn tanks met olieproducten in brand gevlogen. Dat meldden de autoriteiten van de stad aan de Zee van Azov.

10 uur geleden