Geen aanwijzing dat doodrijden carnavalsvierders terreurdaad was
LA LOUVIÈRE (ANP) - De Belgische politie denkt bij het onderzoek naar het doodrijden van zes carnavalsvierders niet meteen aan terrorisme. Daarvoor zijn vooralsnog geen aanwijzingen, zegt het Openbaar Ministerie. Er is een onderzoek ingesteld naar moord.
In de auto die zondagochtend vroeg met hoge snelheid inreed op een groep mensen die zich opmaakte voor een carnavalsstoet in het Waalse dorp Strépy-Bracquegnies zaten twee dertigers uit het naburige La Louvière, maakte het OM op een persconferentie bekend. Het voertuig reed vervolgens door, maar werd niet veel later staande gehouden. De inzittenden zijn opgepakt. Ze zijn bij justitie "niet bekend van soortgelijke feiten".
De auto werd niet achtervolgd door de politie, onderstreept die. Dat gerucht deed aanvankelijk de ronde. De precieze route die de auto heeft afgelegd wordt volgens het OM nu in kaart gebracht.
37 gewonden
De hulpdiensten hebben inmiddels 37 gewonden geteld, van wie tien er ernstig aan toe zijn, zegt burgemeester Jacques Gobert van La Louvière. De carnavalsstoet is versoberd, "bijna als een begrafenisbijeenkomst". Verdere festiviteiten zijn stilgelegd. De aangedane burgemeester wees erop dat juist reikhalzend naar de feestelijkheden was uitgekeken na twee wegens de coronapandemie geschrapte edities.
De Belgische koning Filip en koningin Mathilde komen zondagmiddag in Strépy hun medeleven betuigen. Omstanders en nabestaanden van de slachtoffers worden er in een sporthal opgevangen. Premier Alexander De Croo, zijn minister van Binnenlandse Zaken en de Waalse minister-president vergezellen het koningspaar.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - De Duitse autoriteiten hebben mogelijk een aanslag verijdeld op een kerstmarkt in het Zuid-Duitse Dingolfing. Volgens de Duitse krant Bild wilde een groep buitenlanders de aanslag uitvoeren met een voertuig.
25 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De chef van de Verenigde Naties, António Guterres, heeft een dodelijke aanslag op blauwhelmen in het Afrikaanse Soedan krachtig veroordeeld. Zes militairen uit Bangladesh kwamen om het leven bij de aanval met een drone op een basis van de VN-vredesmacht.
35 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een strijder van de radicaalislamitische beweging Islamitische Staat (IS) heeft in Syrië twee Amerikaanse militairen doodgeschoten. Ook een Amerikaanse burgertolk kwam om het leven, aldus het Amerikaanse ministerie van Oorlog. Drie personen raakten gewond bij de aanval in Palmyra, meldt het Pentagon verder.
3 uur geledenTEL AVIV/GAZA (ANP/DPA/RTR) - Het Israëlische leger zegt een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen. Een zegsman van het leger heeft bevestigd dat het om Raed Saed gaat, een van de planners van de bloedige aanval van Hamas op Israël in oktober 2023.
6 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.
7 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - Tsjechië zal volgens de nieuwe premier Andrej Babiš op geen enkele manier geld uitgeven of garanties geven voor het EU-plan om Oekraïne financieel te steunen. De Europese Commissie moet volgens Babiš andere manieren vinden om Oekraïne bij te staan.
8 uur geleden