Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gebrek aan wind helpt brandweer bij strijd tegen brand Athene

Gebrek aan wind helpt brandweer bij strijd tegen brand Athene

ATHENE (ANP/RTR/DPA) - De Griekse brandweer zegt flinke vooruitgang te boeken bij de strijd tegen een grote natuurbrand ten noorden van Athene. Het vuur heeft geleid tot enorme rookontwikkeling en inwoners van de hoofdstad kregen woensdag het dringende advies om binnen te blijven.

De brand brak dinsdag uit en sindsdien zijn zo'n tachtig huizen in vlammen opgegaan. De brandweer kon het vuur grotendeels onder controle krijgen doordat de wind ging liggen. Dat had ook een negatief gevolg: de rook bleef boven Athene hangen en de luchtkwaliteit is daar enorm verslechterd. In de stad hing een brandlucht en het regende as boven woningen. Ook was het zicht soms beperkt.

De Griekse premier Kyriakos Mitsotakis bracht woensdag een bezoek aan het getroffen gebied en noemde de branden daar volgens lokale media een "absolute nachtmerrie". Duizenden inwoners en toeristen moesten vluchten voor het vuur. Evacués zijn op kosten van de overheid ondergebracht in hotels. De premier verklaarde wel opgelucht te zijn dat zover bekend geen doden zijn gevallen.

Verstikkende hitte

De brandweer is optimistisch over het verdere verloop van de strijd tegen het vuur bij Athene. Een woordvoerder zei op televisie dat genoeg manschappen ter plaatse zijn om het vuur snel te blussen als het weer oplaait. De autoriteiten hebben meer dan 500 manschappen ingezet, evenals helikopters en blusvliegtuigen.

De hulpdiensten hebben ondertussen ook de handen vol aan het blussen van een brand in bossen op Euboea, een eiland dat op ongeveer 70 kilometer van de hoofdstad ligt. Daar zijn meerdere dorpen ontruimd en worden ongeveer 95 brandweerlieden ingezet. Inwoners en hulpverleners zuchten ondertussen onder de verstikkende hitte. In Athene wordt woensdag gerekend op temperaturen die kunnen oplopen tot 44 graden.

Griekenland en andere landen in de regio worden al dagen geteisterd door een hittegolf en natuurbranden. Landen in het noorden van Europa zijn eerder deze zomer juist geteisterd door extreme regenval en overstromingen.

Meer uit Buitenland

Nieuwe aanvallen op Israël, schade en slachtoffers gemeld

JERUZALEM (ANP) - Er worden nieuwe aanvallen op Israël gemeld. Israëlische media spreken van minstens drie raketaanvallen vanuit Iran. Deze zouden allemaal zijn onderschept. De Israëlische krijgsmacht meldt dat er zeker één dode is gevallen in het noorden van het land, bij een vermoedelijke aanval van Hezbollah.

50 minuten geleden
Savannah Guthrie kan niet rouwen tot vermiste moeder gevonden is

TUCSON (ANP) - De Amerikaanse tv-presentatrice Savannah Guthrie en haar familie lijken er steeds meer rekening mee te houden dat de verdwenen moeder van Guthrie niet meer in leven is. In een nieuwe verklaring zeggen ze dat ze geen rust zullen vinden tot ze gevonden is en dat "rouwen" tot die tijd moeilijk is.

52 minuten geleden
Al meer dan 500 uur vrijwel totale internetblokkade in Iran

TEHERAN (ANP) - In Iran is al meer dan 500 uur sprake van een vrijwel totale internetblokkade. Volgens internetwaakhond Netblocks is de connectie met het buitenland volledig afgesneden en wordt de binnenlandse dienstverlening ernstig beperkt. De overheid treedt hard op tegen satellietverbindingen en VPN's.

53 minuten geleden
VAE en Saudi-Arabië melden Iraanse raket- en droneaanvallen

DUBAI (ANP/AFP) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben zondag gezegd dat hun luchtafweersystemen reageren op inkomende luchtaanvallen vanuit Iran. Eerder meldde ook het ministerie van Defensie van Saudi-Arabië al aanvallen van Iran met drie raketten. "Eén raket is onderschept, de andere twee zijn in een onbewoond gebied neergekomen," schreef een woordvoerder van het ministerie op sociale media.

1 uur geleden
Cuba getroffen door tweede landelijke stroomstoring in één week

HAVANA (ANP/AFP) - Een stroomstoring heeft zaterdag heel Cuba getroffen, meldt het Cubaanse ministerie van Energie. Het is de tweede keer in minder dan een week tijd dat het hele land zonder stroom zit. Het eiland kampt met een ernstige energiecrisis door een Amerikaans olie-embargo.

7 uur geleden
Trump dreigt Iran met aanval op energiecentrales

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gedreigd dat de VS Iraanse energiecentrales zullen aanvallen als Iran de Straat van Hormuz niet binnen 48 uur heropent. Iran heeft die strategisch gelegen doorvaarroute tussen de Perzische Golf en de Indische Oceaan vrijwel afgesloten na het begin van de Amerikaans-Israëlische aanvallen op het land. Dat leidt tot sterk gestegen mondiale gas- en olieprijzen.

7 uur geleden
Tientallen gewonden bij aanval op zuiden Israël

ARAD (ANP/AFP) - Israëlische brandweerlieden meldden dat een "voltreffer" van een Iraanse raket op de Zuid-Israëlische stad Arad zaterdag grote schade heeft aangericht. Volgens medische hulpverleners raakten zeker 59 mensen gewond.

10 uur geleden