Gebrek aan wind helpt brandweer bij strijd tegen brand Athene
ATHENE (ANP/RTR/DPA) - De Griekse brandweer zegt flinke vooruitgang te boeken bij de strijd tegen een grote natuurbrand ten noorden van Athene. Het vuur heeft geleid tot enorme rookontwikkeling en inwoners van de hoofdstad kregen woensdag het dringende advies om binnen te blijven.
De brand brak dinsdag uit en sindsdien zijn zo'n tachtig huizen in vlammen opgegaan. De brandweer kon het vuur grotendeels onder controle krijgen doordat de wind ging liggen. Dat had ook een negatief gevolg: de rook bleef boven Athene hangen en de luchtkwaliteit is daar enorm verslechterd. In de stad hing een brandlucht en het regende as boven woningen. Ook was het zicht soms beperkt.
De Griekse premier Kyriakos Mitsotakis bracht woensdag een bezoek aan het getroffen gebied en noemde de branden daar volgens lokale media een "absolute nachtmerrie". Duizenden inwoners en toeristen moesten vluchten voor het vuur. Evacués zijn op kosten van de overheid ondergebracht in hotels. De premier verklaarde wel opgelucht te zijn dat zover bekend geen doden zijn gevallen.
Verstikkende hitte
De brandweer is optimistisch over het verdere verloop van de strijd tegen het vuur bij Athene. Een woordvoerder zei op televisie dat genoeg manschappen ter plaatse zijn om het vuur snel te blussen als het weer oplaait. De autoriteiten hebben meer dan 500 manschappen ingezet, evenals helikopters en blusvliegtuigen.
De hulpdiensten hebben ondertussen ook de handen vol aan het blussen van een brand in bossen op Euboea, een eiland dat op ongeveer 70 kilometer van de hoofdstad ligt. Daar zijn meerdere dorpen ontruimd en worden ongeveer 95 brandweerlieden ingezet. Inwoners en hulpverleners zuchten ondertussen onder de verstikkende hitte. In Athene wordt woensdag gerekend op temperaturen die kunnen oplopen tot 44 graden.
Griekenland en andere landen in de regio worden al dagen geteisterd door een hittegolf en natuurbranden. Landen in het noorden van Europa zijn eerder deze zomer juist geteisterd door extreme regenval en overstromingen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Thailand en Cambodja hebben besloten hun opgelaaide strijd over omstreden grensgebied te stoppen. Volgens de bemiddelende Amerikaanse president Trump zijn de Aziatische buurlanden overeengekomen een einde te maken aan de gevechten.
25 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten zijn akkoord met het voorstel de Russische financiële tegoeden in de unie voor onbepaalde tijd te bevriezen. Tot nu toe moest daar elk halfjaar met unanimiteit een nieuw besluit over worden genomen. Op voorstel van de Europese Commissie is een noodbevoegdheid ingezet, waarvoor een gekwalificeerde meerderheid voldoende is. Daarmee wordt een mogelijk veto van Hongarije of andere Poetin-gezinde lidstaten omzeild.
37 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse erfgoedorganisatie wil de bouw van een balzaal aan het Witte Huis voorkomen. National Trust for Historic Preservation heeft een rechtszaak aangespannen om het prestigeproject van de Amerikaanse president Trump te stoppen. De organisatie, die door het parlement is belast met het behoud van historische gebouwen, nam een voormalige advocaat van ex-president Obama in de arm, meldt de krant The Washington Post.
1 uur geledenBERLIJN/KYIV (ANP/DPA/RTR) - De Duitse regering heeft bevestigd dat maandagavond "talrijke" Europese leiders en de top van de NAVO en de EU overleggen met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Ook demissionair premier Dick Schoof is erbij. Het spant erom in de onderhandelingen nu de onderhandelaars steeds meer kleur moeten bekennen en tegelijkertijd het ongeduld in Washington groeit.
2 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Venezuela heeft bekendgemaakt dat Washington een vlucht met uitgewezen Venezolanen naar Caracas heeft geschrapt. Het toestel zou zoals gebruikelijk vrijdag op de internationale luchthaven Maiquetía landen. Maar die is volgens het Venezolaanse ministerie van Binnenlandse Zaken door de VS eenzijdig opgeschort.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Een rechtbank in Moskou heeft meerdere topfiguren van het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag bij verstek veroordeeld tot lange celstraffen.
4 uur geledenASHGABAT (ANP/RTR) - Turkije heeft tegen Rusland gezegd dat een gedeeltelijk staakt-het-vuren in de oorlog met Oekraïne kan bijdragen aan het oplossen van het conflict. Dat bestand zou zich dan met name moeten richten op de gevechten rond kritieke energie-infrastructuur en havengebieden. De presidenten Erdogan en Poetin spraken elkaar in de marge van een top in Turkmenistan, waar ook Iran aanwezig is.
4 uur geleden