Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gebrek aan wind helpt brandweer bij strijd tegen brand Athene

Gebrek aan wind helpt brandweer bij strijd tegen brand Athene

ATHENE (ANP/RTR/DPA) - De Griekse brandweer zegt flinke vooruitgang te boeken bij de strijd tegen een grote natuurbrand ten noorden van Athene. Het vuur heeft geleid tot enorme rookontwikkeling en inwoners van de hoofdstad kregen woensdag het dringende advies om binnen te blijven.

De brand brak dinsdag uit en sindsdien zijn zo'n tachtig huizen in vlammen opgegaan. De brandweer kon het vuur grotendeels onder controle krijgen doordat de wind ging liggen. Dat had ook een negatief gevolg: de rook bleef boven Athene hangen en de luchtkwaliteit is daar enorm verslechterd. In de stad hing een brandlucht en het regende as boven woningen. Ook was het zicht soms beperkt.

De Griekse premier Kyriakos Mitsotakis bracht woensdag een bezoek aan het getroffen gebied en noemde de branden daar volgens lokale media een "absolute nachtmerrie". Duizenden inwoners en toeristen moesten vluchten voor het vuur. Evacués zijn op kosten van de overheid ondergebracht in hotels. De premier verklaarde wel opgelucht te zijn dat zover bekend geen doden zijn gevallen.

Verstikkende hitte

De brandweer is optimistisch over het verdere verloop van de strijd tegen het vuur bij Athene. Een woordvoerder zei op televisie dat genoeg manschappen ter plaatse zijn om het vuur snel te blussen als het weer oplaait. De autoriteiten hebben meer dan 500 manschappen ingezet, evenals helikopters en blusvliegtuigen.

De hulpdiensten hebben ondertussen ook de handen vol aan het blussen van een brand in bossen op Euboea, een eiland dat op ongeveer 70 kilometer van de hoofdstad ligt. Daar zijn meerdere dorpen ontruimd en worden ongeveer 95 brandweerlieden ingezet. Inwoners en hulpverleners zuchten ondertussen onder de verstikkende hitte. In Athene wordt woensdag gerekend op temperaturen die kunnen oplopen tot 44 graden.

Griekenland en andere landen in de regio worden al dagen geteisterd door een hittegolf en natuurbranden. Landen in het noorden van Europa zijn eerder deze zomer juist geteisterd door extreme regenval en overstromingen.

Meer uit Buitenland

Oekraïne koopt honderdtal moderne Franse gevechtsvliegtuigen

PARIJS (ANP/AFP) - Oekraïne gaat de komende jaren tot een honderdtal moderne Franse gevechtsvliegtuigen aanschaffen. Naast de Rafale-toestellen koopt het land ook geavanceerde luchtverdedigingssystemen, hebben president Volodymyr Zelensky en zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron afgesproken.

23 minuten geleden
Man die Twitter-account Obama hackte moet bitcoins terugbetalen

LONDEN (ANP/RTR) - Een Britse man die is veroordeeld voor een Twitter-hack in 2020, waarbij accounts van bekende personen zoals de Amerikaanse oud-president Barack Obama werden gehackt, moet meer dan 4,6 miljoen euro aan bitcoin terugbetalen. Dat melden Britse aanklagers.

31 minuten geleden
Duitsland hervat export wapens voor gebruik in Gaza

BERLIJN (ANP/RTR/DPA) - Duitsland heft een gedeeltelijke stop op wapenexporten naar Israël op. Daardoor kunnen vanaf 24 november opnieuw wapens voor gebruik in Gaza worden geëxporteerd.

1 uur geleden
Zuid-Korea wil militair overleg met Noord-Korea

SEOUL (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - Zuid-Korea stelt militair overleg met Noord-Korea voor over de grens tussen de landen. Het doel hiervan is om botsingen langs de grens te voorkomen en de militaire spanningen te verminderen, aldus een Zuid-Koreaanse topfunctionaris.

1 uur geleden
Ex-premier Bangladesh bij verstek veroordeeld tot doodstraf

DHAKA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De oud-premier van Bangladesh, Sheikh Hasina, is schuldig bevonden aan misdaden tegen de menselijkheid. Een rechtbank in Dhaka heeft haar bij verstek de doodstraf opgelegd.

2 uur geleden
Explosie op Poolse spoorlijn, Tusk spreekt van sabotage

WARSCHAU (APP/RTR) - Op een Poolse spoorlijn heeft zondag een explosie plaatsgevonden, waarbij flinke schade is ontstaan. Volgens premier Donald Tusk was er sprake van sabotage: "de explosie van een explosief verwoestte de spoorlijn", schrijft hij maandag op X. De schade tussen Lublin en Warschau werd ontdekt door een passagierstrein die een noodstop moest maken. Niemand raakte gewond.

2 uur geleden
Chinese premier wil geen ontmoeting met Japan op G20-top

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese premier Li Qiang is niet van plan de Japanse premier Sanae Takaichi te ontmoeten tijdens de aankomende G20-top in Johannesburg, meldt het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken. De spanningen tussen de twee landen nemen toe sinds de Japanse premier het parlement vertelde dat een Chinese aanval op Taiwan een militaire reactie van Japan zou kunnen uitlokken.

3 uur geleden