FT: media klagen bij EU over financiële steun aan pro-Orbán-media
BRUSSEL (ANP) - Twee Hongaarse media beschuldigen de regering van premier Viktor Orbán van illegale financiële steun van meer dan een miljard euro aan pro-regeringsmedia. De krant Magyar Hang en een ongenoemd tweede medium dienen een klacht in bij de Europese Commissie, melden ze aan de zakenkrant Financial Times.
De media stellen dat kranten, televisiestations en onlinemedia tussen 2015 en 2023 via reclame-inkomsten zijn gesteund. Dit moest zorgen voor positieve berichtgeving over de machthebbers en ondermijning van kritische journalistiek. Orbán heeft zijn greep op de media steeds verder verstevigd sinds zijn aantreden. Meerdere onafhankelijke media zijn opgedoekt of verkocht aan mensen met banden met de regering.
Hongarije staat op de persvrijheidsindex van Verslaggevers Zonder Grenzen op plek 67 van de 180, een relatief lage notering voor een EU-land. Onafhankelijke media krijgen er volgens de organisatie te maken met overheidsdruk.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt niet dat Israël kernwapens inzet tegen Iran. Trump werd gevraagd of Israël de oorlog verder zou kunnen escaleren met nucleaire wapens. "Israël zou dat niet doen, Israël zou dat nooit doen", zei Trump.
18 minuten geledenKABUL (ANP/AFP) - Reddingswerkers zoeken in de Afghaanse hoofdstad Kabul naar lichamen en overlevenden in het puin van een ziekenhuis dat getroffen zou zijn door een Pakistaanse luchtaanval. Verslaggevers van persbureau AFP zagen dat zeker dertig lichamen zijn geborgen.
24 minuten geledenMAIDUGURI (ANP/AFP) - Een reeks explosies heeft in het noordoosten van Nigeria aan zeker 23 mensen het leven gekost. "Uit een voorlopig onderzoek blijkt dat de incidenten vermoedelijk zijn uitgevoerd door zelfmoordterroristen", meldt de politie. Die spreekt over meer dan honderd gewonden.
2 uur geledenRAUNHEIM (ANP) - Zeker twee mensen zijn om het leven gekomen door een schietincident in Raunheim, in de buurt van Frankfurt Airport. Duitse media berichten dat 's nachts is geschoten in een horecazaak en dat de dader op de vlucht is.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Defensie zegt in de nacht van maandag op dinsdag 206 Oekraïense drones te hebben neergehaald. 43 drones zouden zijn onderschept boven de regio Moskou, aldus de Russen. Hoeveel drones in totaal zijn afgevuurd, is niet duidelijk. Oekraïne laat vrijwel nooit iets los over eventuele aanvallen.
2 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Familieleden van Naveed Akram, de schutter die verdacht wordt van de aanslag op Bondi Beach in Sydney eind vorig jaar, zeggen te vrezen voor hun leven na een reeks bedreigingen. Dat werd dinsdagochtend duidelijk tijdens een rechtszaak.
3 uur geledenBEIROET (ANP) - Het Rode Kruis waarschuwt voor aanhoudende regenbuien in Libanon. Meer dan 800.000 mensen zijn door Israëlische aanvallen op de vlucht geslagen. Velen daarvan slapen op straat. "De stortbuien van de afgelopen dagen raken hen ongekend hard", schrijft de hulporganisatie in een persbericht.
3 uur geleden