Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fransen maken massaal prikafspraak na aanscherping coronaregels

Fransen maken massaal prikafspraak na aanscherping coronaregels

PARIJS (ANP/RTR) - Meer dan 900.000 Fransen hebben maandagavond een prikafspraak gemaakt nadat de coronamaatregelen in het land werden aangescherpt. President Emmanuel Macron maakte bekend dat een zogeheten gezondheidspas op meer plekken nodig zal zijn en dat voor sommige beroepsgroepen een vaccinatieplicht gaat gelden.

De wijzigingen in het coronabeleid volgen nu het aantal coronabesmettingen stijgt en het vaccinatietempo vertraagt. Een recordaantal mensen heeft na de aankondiging van Macron een coronavaccinatie ingepland, het dubbele van het vorige record op 11 maart.

Een gezondheidspas toont aan dat iemand is ingeënt of negatief is getest. Vanaf 21 juli is die verplicht bij grote evenementen, vanaf augustus ook in onder meer de horeca, bioscopen en langeafstandstreinen. Verder moeten zorgpersoneel en mensen die door hun werk in contact komen met risicogroepen zich laten inenten. Wie dat niet voor 15 september doet, mag niet werken en krijgt ook niet betaald.

De helft van de Franse bevolking heeft inmiddels een eerste coronaprik gehad. Dat zijn 35,5 miljoen mensen. Ongeveer 27 miljoen Fransen hebben alle benodigde prikken gehad en zijn dus volledig ingeënt.

Meer uit Buitenland

Kim Jong-un: betrekkingen met Rusland op historisch hoogtepunt

PYONGYANG (ANP) - De betrekkingen tussen Noord-Korea en Rusland bevinden zich op een "historisch hoogtepunt", zei de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un donderdag. Hij sprak tijdens een ceremonie voor de bouw van een nieuw museum in Pyongyang, ter nagedachtenis aan de Noord-Koreaanse soldaten die zijn omgekomen tijdens de oorlog van Rusland tegen Oekraïne.

2 uur geleden
De Wever: andere opties voor geld Oekraïne dan Russische tegoeden

BRUSSEL (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever wil en ziet verschillende mogelijkheden om Oekraïne snel aan de benodigde miljarden euro's te helpen, zonder de bevroren Russische tegoeden aan te spreken. Hij vreest echter dat de Europese Commissie toch alleen naar die tegoeden gaat kijken. Dat zei De Wever na afloop van de EU-top.

2 uur geleden
Trump: opblazen boten kan zonder oorlogsverklaring aan kartels

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat zijn regering het Amerikaanse Congres zal informeren over operaties tegen drugskartels die banden hebben met Venezuela, maar dat hij niet zal vragen om toestemming voor een oorlogsverklaring. Hij gaf aan dat de VS doorgaan met het opblazen van vermeende drugsboten.

5 uur geleden
Colombia noemt aanvallen VS 'buitengerechtelijke executies'

BOGOTA (ANP/AFP/RTR) - De Colombiaanse president Gustavo Petro beschuldigt de Verenigde Staten ervan "buitengerechtelijke executies" in het Caribisch gebied en de Stille Oceaan te hebben uitgevoerd. Hij wijst op de recente aanvallen op boten in het gebied. Volgens de VS gaat het om schepen van drugscriminelen, maar daar leveren ze tot nu toe geen bewijs voor.

5 uur geleden
Nog geen steun voor gebruik Russische tegoeden EU-lening Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Onder EU-leiders is nog onvoldoende steun voor het plan van de Europese Commissie om de bevroren Russische tegoeden te gebruiken voor een renteloze lening van 141 miljard euro aan Oekraïne. Hiermee is niet gezegd dat dit plan helemaal van tafel is. De regeringsleiders willen verschillende opties zien om Oekraïne financieel te ondersteunen in 2026 en 2027, staat in de slotverklaring van de top van 26 EU-lidstaten.

6 uur geleden
EU-landen vinden dat klimaatdoel vooral 'pragmatisch' moet zijn

BRUSSEL (ANP) - EU-landen willen instemmen met het klimaatdoel voor 2040, mits dat "pragmatisch" te rijmen is met de economie. Dat staat in de slotverklaring van de EU-leiders na overleg in Brussel. Er moet een herzieningsclausule komen als de concurrentiekracht in het geding komt, hebben de leiders afgesproken. Het doel kan dan mogelijk worden aangepast.

6 uur geleden
Trump overweegt vrijlating prominente Palestijn door Israël

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump overweegt Israël aan te sporen de populaire politicus Marwan Barghouti vrij te laten. De Palestijn zit al ruim twintig jaar gevangen in Israël. Tijdens gesprekken begin oktober over een staakt-het-vuren vroeg Hamas nadrukkelijk om Barghouti's vrijlating, maar Israël weigerde dat.

6 uur geleden