Franse spoorwegen geven goedgekeurde reizigers corona-polsband
PARIJS (ANP) - De Franse spoorwegen hebben andere dienstverleners ingehuurd om de controle op de 'gezondheidspas' op stations te stroomlijnen. Een particulier bedrijf keurt buiten al of treinreizigers 'coronavrij' hun reis kunnen beginnen. Die krijgen een polsband. Op de eerste dag, maandag, is het een blauwe. De controleurs van de spoorwegmaatschappij SNCF zien dan op het perron wie ze niet meer op het coronavirus hoeven te checken voor ze instappen.
Sinds maandag is een bewijs dat men gevaccineerd is tegen, negatief getest op of genezen van het coronavirus ook verplicht voor langere reizen in trein of bus. Het heeft de vervoersbedrijven voor een enorme extra taak geplaatst. Volgens Franse media zijn er niet genoeg controleurs, zeker nu er zo veel Fransen op vakantie zijn. Maar volgens de staatssecretaris van Transport, Jean-Baptiste Djebbari, wordt alles in het werk gesteld om zo veel mogelijk controles uit te voeren. Hij verwachtte dat maandag alle reizigers in één op de vier langeafstandstreinen worden gecontroleerd. Er zijn niet alleen controles voor het instappen, maar ook in de treinen en na aankomst.
Meer uit Buitenland
SOFIA (ANP/AFP/RTR) - De Bulgaarse oud-president Rumen Radev gaat aan de leiding bij de Bulgaarse verkiezingen, blijkt uit exitpolls. Het lijkt erop dat hij ongeveer 38 procent van de stemmen heeft behaald. De pro-Russische Radev was favoriet onder de stemmers, mede dankzij zijn belofte om corruptie in het land aan te pakken.
26 minuten geledenSHREVEPORT (ANP) - Door een schietpartij in het Amerikaanse Shreveport, Louisiana, zijn acht kinderen gedood. Dat meldt de politie aan de lokale nieuwszender KSLA News 12. De slachtoffers zijn tussen de 1 en 14 jaar oud. Twee vrouwen raakten bij de schietpartij gewond, een jongen raakte gewond toen hij van een dak afsprong.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leiding heeft nog niet besloten of Iran deelneemt aan een nieuwe gespreksronde met de VS, meldden lokale media zondag. Persbureau Tasnim meldde op basis van een anonieme bron zelfs dat er geen verdere onderhandelingen plaatsvinden zolang de Amerikaanse marine de Straat van Hormuz blijft blokkeren.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Spanje gaat de Europese Unie dinsdag vragen het associatieverdrag met Israël te beëindigen vanwege schendingen van het internationaal recht. Dat heeft premier Pedro Sánchez gezegd tijdens een bijeenkomst in Andalusië.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft twee buitenlanders opgepakt wegens betrokkenheid bij het importeren van Starlink-apparatuur, berichten Iraanse media. Internetdiensten via satellieten, zoals die van Starlink, zijn in het land verboden.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Iran hard aan te pakken als het land niet akkoord gaat met een nieuwe deal. In een bericht op Truth Social schrijft hij dat Amerikaanse vertegenwoordigers maandagavond in Pakistan zijn voor onderhandelingen. Een functionaris van het Witte Huis bevestigde dit later.
5 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Acht personen, onder wie een kind, liggen nog in het ziekenhuis nadat ze gewond waren geraakt bij een schietpartij in de Oekraïense hoofdstad Kyiv, meldt burgemeester Vitali Klytsjko. Hierbij kwamen zes mensen om het leven.
5 uur geleden