Franse spoorwegen geven goedgekeurde reizigers corona-polsband
PARIJS (ANP) - De Franse spoorwegen hebben andere dienstverleners ingehuurd om de controle op de 'gezondheidspas' op stations te stroomlijnen. Een particulier bedrijf keurt buiten al of treinreizigers 'coronavrij' hun reis kunnen beginnen. Die krijgen een polsband. Op de eerste dag, maandag, is het een blauwe. De controleurs van de spoorwegmaatschappij SNCF zien dan op het perron wie ze niet meer op het coronavirus hoeven te checken voor ze instappen.
Sinds maandag is een bewijs dat men gevaccineerd is tegen, negatief getest op of genezen van het coronavirus ook verplicht voor langere reizen in trein of bus. Het heeft de vervoersbedrijven voor een enorme extra taak geplaatst. Volgens Franse media zijn er niet genoeg controleurs, zeker nu er zo veel Fransen op vakantie zijn. Maar volgens de staatssecretaris van Transport, Jean-Baptiste Djebbari, wordt alles in het werk gesteld om zo veel mogelijk controles uit te voeren. Hij verwachtte dat maandag alle reizigers in één op de vier langeafstandstreinen worden gecontroleerd. Er zijn niet alleen controles voor het instappen, maar ook in de treinen en na aankomst.
Meer uit Buitenland
ADAMUZ (ANP) - Sinds de dodelijke treinbotsing zondag in Zuid-Spanje zijn uit de wrakstukken van de treinen 43 doden geborgen. Op twee lichamen na zijn alle stoffelijke resten geïdentificeerd, aldus de autoriteiten.
10 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft bevestigd dat hij zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump woensdag zal ontmoeten in Davos. In zijn toespraak op het World Economic Forum (WEF) dat momenteel plaatsvindt in die Zwitserse plaats, zei Trump al Zelensky woensdag te ontmoeten.
21 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement laakt het gebruik van "economische intimidatie tegen Denemarken en andere EU-lidstaten" door de Amerikaanse president Donald Trump. Ook veroordeelt het de extra importheffingen die Trump oplegt aan EU-landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd. Dat staat in een gezamenlijke verklaring die het Europees Parlement woensdag heeft aangenomen.
37 minuten geledenDAVOS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil "onmiddellijk onderhandelen" met Denemarken over de aankoop van Groenland. "Daar is niks mis mee", zei hij op het World Economic Forum in Davos.
51 minuten geledenDAVOS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens zijn toespraak op het World Economic Forum in Davos gezegd geen geweld te gebruiken om Groenland in te lijven. Hij wil het eiland, dat bij Denemarken hoort, bij de Verenigde Staten voegen en wilde eerder niet uitsluiten dat hij daarvoor militaire middelen zou inzetten.
54 minuten geledenDAVOS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens zijn toespraak op het World Economic Forum gezegd dat Denemarken zich "ondankbaar" opstelt voor het feit dat de Amerikanen Groenland hebben beschermd tijdens de Tweede Wereldoorlog. Hij noemde het "dom" dat de Amerikanen het eiland überhaupt hebben teruggegeven.
59 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft woensdag geen ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump in Davos. Dat heeft een woordvoerder van de Europese Commissie gezegd. Von der Leyen reist vanuit Straatsburg rechtstreeks naar Brussel "om zich te concentreren op de voorbereidingen voor de zeer belangrijke EU-top", zei de woordvoerder.
3 uur geleden