Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse regering verdedigt controles vaccinbewijzen bij attracties

Franse regering verdedigt controles vaccinbewijzen bij attracties

PARIJS (ANP/AFP) - Bezoekers van Franse musea, bioscopen en evenementenlocaties moeten sinds woensdag bewijs laten zien dat ze zijn gevaccineerd tegen het coronavirus of negatief zijn getest. Die maatregel ligt in Frankrijk gevoelig, maar premier Jean Castex verdedigde het beleid op televisie. Hij zei dat het bij 96 procent van de circa 18.000 coronagevallen die eerder deze week op een dag waren vastgesteld gaat om niet-gevaccineerde mensen. "We zitten al in de vierde golf", zei Castex bij TF1 .

De premier zei dat zijn regering met de aangescherpte toegangscontroles een nieuwe landelijke lockdown wil voorkomen. Waar volwassen Fransen een zogeheten gezondheidspas moeten tonen, kunnen Nederlanders bij bezoeken aan toeristische trekpleisters gebruik maken van hun CoronaCheck-app om aan te tonen dat ze aan alle regels voldoen.

Er waren onder meer controles bij het Louvre, het beroemde museum in de Franse hoofdstad. Daar vertelden medewerkers dat toeristen niet verrast waren dat ze hun vaccinatiebewijs moesten tonen. Ook bij de Eiffeltoren gold het nieuwe controlebeleid. Wie geen bewijs van vaccinatie had meegenomen, kreeg een coronatest aangeboden. De attracties informeerden mensen ook via hun site over de noodzaak een 'vaccinatiecertificaat' mee te nemen.

Niet vlekkeloos

De invoering van de nieuwe regels verliepen niet overal vlekkeloos. Een 28-jarige vrouw vertelde in Rosny-sous-Bois bij Parijs dat ze was geweigerd bij een bioscoop. Ze had pas net haar tweede vaccindosis gehad en geldt daarmee nog niet als volledig gevaccineerd. Daar moet ze een week voor wachten. "Wat een onzin", klaagde de vrouw.

De regering wil de regels in augustus nog verder aanscherpen. Dan moeten mensen ook zo'n vaccinatiebewijs laten zien in horecazaken en sommige winkelcentra. Sommige restauranteigenaars hebben al duidelijk gemaakt er weinig voor te voelen om klanten te controleren, maar ze riskeren straks een boete als ze dat nalaten. Het gaat in eerste instantie om een bedrag van 1500 euro, maar die kan oplopen als meer overtredingen volgen.

Tegenstanders gaan ondertussen de straat op om zich te verzetten tegen het overheidsbeleid. Er deden afgelopen weekend meer dan 100.000 mensen mee aan protestacties. Zij scandeerden leuzen als "Vrijheid" en "Nee tegen de gezondheidspas". De komende dagen worden meer demonstraties verwacht.

Meer uit Buitenland

Trump tegen Charles: VS hebben geen betere vrienden dan het VK

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tegen de Britse koning Charles gezegd dat de Verenigde Staten geen betere vrienden hebben dan de Britten. De relatie tussen de bondgenoten staat de laatste weken juist onder spanning, nadat Trump klaagde dat het Verenigd Koninkrijk te weinig hielp met de oorlog in Iran.

10 minuten geleden
Trump: Teheran zegt dat Iran op instorten staat

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump heeft Iran gezegd dat het land op instorten staat. Teheran zou de VS gevraagd hebben de Straat van Hormuz zo snel mogelijk te openen, schrijft Trump op zijn Truth Social.

1 uur geleden
Brussel wil 'opruimbeurt' voor regelgevingsproces

STRAATSBURG (ANP) - De Europese Commissie stelt een "grondige opruimbeurt" voor van haar regelgevingsproces, om eventueel verouderde en overbodige regels te verminderen. Dat staat in een voorstel van de Commissie om regels vanuit Brussel eenvoudiger en duidelijker te maken.

1 uur geleden
Bultrug Timmy in schip geladen dat hem naar open zee moet brengen

WISMAR (ANP) - Timmy, de bultrug die al weken vastligt voor de kust van Duitsland, is succesvol naar de waterbak van een schip gebracht, melden Duitse media als Bild en Die Welt. Reddingswerkers hebben het gestrande dier met touwen en een tuig van zijn plek gekregen en naar het vaartuig gebracht.

2 uur geleden
Noord-Korea eert soldaten die in Oekraïne zelfmoord pleegden

PYONGYANG (ANP/BLOOMBERG) - Noord-Koreaanse militairen die met Rusland meevochten tegen Oekraïne hebben zich opgeblazen toen ze in handen van de vijand dreigden te vallen, bevestigt de leider van Ruslands bondgenoot. "Zij stierven een heldendood", zei Kim Jong-un dinsdag.

3 uur geleden
Man bekent schuld aan geplande terreuraanslag op Swift-concert

WIENER NEUSTADT (ANP) - De man die ervan wordt verdacht een terreuraanslag te hebben voorbereid bij een van Taylor Swifts concerten in Wenen in 2024, heeft dinsdag schuld bekend in de rechtbank in Wiener Neustadt. Dat melden de Oostenrijkse media Kurier en Kronen Zeitung.

3 uur geleden
Reddingswerkers proberen bultrug Timmy met touwen weg te trekken

WISMAR (ANP/AFP/DPA) - Duitse reddingswerkers zijn begonnen met een volgende poging om de bultrug Timmy te bevrijden uit het ondiepe water waar hij al weken vastligt. Ze hebben inmiddels touwen en een tuig aan het dier bevestigd, maar Timmy lijkt nog niet te bewegen.

4 uur geleden