
Franse minister niet bezorgd om risicoduel Frankrijk-Israël
LES SABLES-D'OLONNE (ANP) - De Franse minister van Sport, Gil Avérous, maakt zich nog geen grote zorgen over de mogelijk gespannen situatie rond de voetbalwedstrijd tussen Frankrijk en Israël van komende donderdag. "We zijn het gewend om ingewikkelde internationale evenementen te organiseren", sprak Avérous bij de zender RMC Sport. Donderdag ging het in Amsterdam mis toen fans van het Israëlische Maccabi Tel Aviv na het duel met Ajax in de binnenstad werden belaagd.
Frankrijk neemt het donderdag in de Nations League in het Stade de France op tegen Israël. Er zullen strenge veiligheidsmaatregelen gelden, kondigde Avérous aan. "Het is natuurlijk een wedstrijd met een hoog risico, dat weten we, en de overheid doet er alles aan om ervoor te zorgen dat het goed gaat", aldus Avérous, die verwees naar de Olympische Spelen. "Iedereen waarschuwde: pas op voor de veiligheid, het wordt ingewikkeld voor de openingsceremonie. We weten hoe we het moeten doen. Ik maak me niet meer zorgen dan dat. We weten dat het een wedstrijd is met een hoog risico, daar houden we rekening mee en we zetten de middelen in die we nodig hebben om ervoor te zorgen dat het goed gaat. "
Naar verwachting worden er bij en rond het duel zo'n 3500 agenten ingezet.
Meer uit Buitenland
BOEKAREST (ANP/RTR) - In Roemenië zijn zondagochtend de stembussen geopend voor de tweede ronde van de presidentsverkiezingen. Volgens peilingen wordt het een spannende tweestrijd tussen de radicale nationalist George Simion en de gematigde Nicosur Dan.
16 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Twee mensen zijn omgekomen en zeventien anderen zijn gewond geraakt nadat een groot zeilschip van de Mexicaanse marine tegen de Brooklyn Bridge is gebotst, heeft burgemeester Eric Adams van New York op X bekendgemaakt.
1 uur geledenBASEL (ANP) - Oostenrijk heeft dit jaar het Eurovisie Songfestival gewonnen. Wasted Love van zanger JJ kreeg met 436 punten de meeste punten. De Nederlandse zanger Claude eindigde met een puntenaantal van 175 op de 12e plaats.
1 uur geledenBASEL (ANP) - Twee mensen hebben tijdens het optreden van de Israëlische zangeres Yuval Raphael in de finale van het Eurovisie Songfestival geprobeerd het podium te bestormen. De beveiliging kon het duo tegenhouden, meldt de organiserende omroep SRG SSR. Ze zijn uit de zaal verwijderd en aan de politie overgedragen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Een groot zeilschip van de Mexicaanse marine is zaterdag rond 20.30 uur (lokale tijd) in botsing gekomen met de Brooklyn Bridge in New York. Volgens de politie en de Mexicaanse marine zijn 22 mensen gewond geraakt. Drie van hen verkeren in kritieke toestand.
4 uur geledenPALM SPRINGS (ANP/RTR/AFP) - De FBI zegt dat de bomaanslag zaterdag op een vruchtbaarheidskliniek in Palm Springs een terreuraanslag was en de kliniek waarschijnlijk opzettelijk is aangevallen. "Dit was een opzettelijke terroristische daad. Naarmate ons onderzoek vordert, zullen we bepalen of het om internationaal terrorisme of binnenlands terrorisme gaat", zei Akil Davis van de FBI in Los Angeles tegen verslaggevers.
5 uur geledenPALM SPRINGS (ANP/RTR/AFP) - Een bom is zaterdag ontploft bij een vruchtbaarheidskliniek in Palm Springs, in de Amerikaanse staat Californië. Volgens burgemeester Ron DeHarte is er iemand om het leven gekomen. De politie bevestigt dat en zegt dat het vermoedelijk om een "opzettelijke daad" gaat. "De explosie lijkt een opzettelijke geweldsdaad te zijn en de explosie strekt zich uit over meerdere blokken, met meerdere beschadigde gebouwen", aldus politiechef Andy Mills.
5 uur geleden