Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse minister meldt minder criminaliteit tijdens Spelen

Franse minister meldt minder criminaliteit tijdens Spelen

PARIJS (ANP/DPA) - De criminaliteit in Parijs en de omliggende omgeving is afgenomen tijdens de Olympische Spelen. De Franse minister van Binnenlandse Zaken Gérald Darmanin heeft dit bekendgemaakt en noemt de grote aanwezigheid van politie voor het sportevenement als een van de redenen.

Darmanin deed zijn uitspraken tijdens een bezoek aan een politiebureau in de Parijse voorstad Saint-Denis. Het aantal diefstallen is sinds het begin van de Spelen met 24 procent afgenomen en autodiefstallen met 10 procent. Het aantal geweldsincidenten in het openbaar vervoer is daarnaast met 40 procent gedaald.

Darmanin vertelde ook dat tweehonderd arrestaties zijn verricht. Van hen werden er 180 in hechtenis genomen. Hij zei dat de inlichtingendiensten gewelddadige acties met een mogelijk terroristisch motief hebben verijdeld. De minister benadrukte dat dagelijks mensen worden opgepakt van wie wordt gedacht dat ze misdrijven kunnen plegen.

Ongeveer 30.000 politieagenten en circa 10.000 militairen beschermen de Olympische Spelen in Parijs en omgeving. Het internationale sportevenement ging vorige week vrijdag officieel van start en duurt tot en met volgende week zondag.

Meer uit Buitenland

Politico: VS willen gesprek Poetin-Zelensky in Boedapest houden

BOEDAPEST (ANP) - De Verenigde Staten willen het gesprek tussen de Russische president Vladimir Poetin en zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky organiseren in de Hongaarse hoofdstad Boedapest, schrijft nieuwssite Politico op basis van twee bronnen. Het Witte Huis heeft die informatie nog niet bevestigd en stelt dat er wordt gewerkt aan een geschikte locatie.

59 minuten geleden
Bron: VS, Oekraïne en Europa maken haast met veiligheidsgaranties

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse buitenlandminister en de nationale veiligheidsadviseurs van een aantal belangrijke Europese landen gaan met Oekraïne veiligheidsgaranties voor dat land uitwerken. Ze hebben een commissie gevormd die misschien al eind deze week iets af heeft, zeggen bronnen van nieuwssite Axios.

2 uur geleden
EU-kopstuk: volgende sanctiepakket tegen Rusland volgende maand

BRUSSEL (ANP) - Het volgende Europese sanctiepakket tegen Rusland zou volgende maand moeten klaarliggen. Dat meldt EU-buitenlandchef Kaja Kallas, die op X schreef dat de EU druk blijft uitoefenen op de Russische oorlogseconomie.

2 uur geleden
Netanyahu schrijft boze brief aan Macron om erkenning Palestina

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft een boze brief gestuurd aan de Franse president Emmanuel Macron over zijn beslissing de Palestijnse staat te erkennen. Hij schrijft dat Macron daarmee "olie op het antisemitische vuur" heeft gegooid.

2 uur geleden
Indiase leider voor het eerst in jaren weer naar China

NEW DELHI (ANP/AFP) - De Indiase premier Narendra Modi gaat voor het eerst in jaren weer naar China. Hij bezoekt daar eind augustus een top van de Shanghai-samenwerkingsorganisatie (SCO), maakte zijn nationale veiligheidsadviseur Ajit Doval bekend. Doval sprak over "nieuwe energie" in de diplomatieke betrekkingen met China.

3 uur geleden
Legerchefs NAVO overleggen over Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De legerchefs van de NAVO-landen bespreken woensdag hoe het na de laatste diplomatieke ontwikkelingen verder moet met de oorlog in Oekraïne. De hoogste commandant van de NAVO in Europa was bij de Amerikaans-Russische top in Alaska en brengt verslag uit.

3 uur geleden
Oklahoma legt leraren uit New York en Californië 'woke-test' op

OKLAHOMA CITY (ANP) - Leraren uit de Amerikaanse staten New York en Californië die aan de slag willen gaan in Oklahoma moeten voortaan bewijzen dat ze niet te links of 'woke' zijn, melden onder meer The Washington Post en MSNBC News. De onderwijsautoriteiten van Oklahoma hebben een vragenlijst van vijftig vragen opgesteld en noemen die de "America First-test", vernoemd naar het beleid van president Donald Trump.

3 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!