Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse minister meldt minder criminaliteit tijdens Spelen

Franse minister meldt minder criminaliteit tijdens Spelen

PARIJS (ANP/DPA) - De criminaliteit in Parijs en de omliggende omgeving is afgenomen tijdens de Olympische Spelen. De Franse minister van Binnenlandse Zaken Gérald Darmanin heeft dit bekendgemaakt en noemt de grote aanwezigheid van politie voor het sportevenement als een van de redenen.

Darmanin deed zijn uitspraken tijdens een bezoek aan een politiebureau in de Parijse voorstad Saint-Denis. Het aantal diefstallen is sinds het begin van de Spelen met 24 procent afgenomen en autodiefstallen met 10 procent. Het aantal geweldsincidenten in het openbaar vervoer is daarnaast met 40 procent gedaald.

Darmanin vertelde ook dat tweehonderd arrestaties zijn verricht. Van hen werden er 180 in hechtenis genomen. Hij zei dat de inlichtingendiensten gewelddadige acties met een mogelijk terroristisch motief hebben verijdeld. De minister benadrukte dat dagelijks mensen worden opgepakt van wie wordt gedacht dat ze misdrijven kunnen plegen.

Ongeveer 30.000 politieagenten en circa 10.000 militairen beschermen de Olympische Spelen in Parijs en omgeving. Het internationale sportevenement ging vorige week vrijdag officieel van start en duurt tot en met volgende week zondag.

Meer uit Buitenland

Zweden: neergehaalde drone was inderdaad van Rusland

MALMÖ (ANP) - De verdachte drone die donderdag door Zweden werd neergehaald, was inderdaad van Russische komaf. Dat bevestigt de Zweedse defensieminister Pål Jonson op X. De drone vloog in de buurt van het Franse vliegdekschip Charles de Gaulle, dat Malmö bezoekt. De minister noemt de inbreuk op het Zweedse luchtruim "ernstig en onverantwoord".

53 minuten geleden
Noorwegen arresteert tiener om aanslagplannen op NAVO-basis

STAVANGER (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft een 17-jarige jongen gearresteerd die een aanslag had willen plegen op een NAVO-basis, meldt de Noorse omroep NRK. Hij wordt verdacht van een jihadistisch motief, omdat hij eerder zijn steun heeft uitgesproken voor terreurgroep Islamitische Staat.

57 minuten geleden
Trump oppert 'vriendelijke overname' van Cuba

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat er mogelijk een "vriendelijke overname" van Cuba komt. Hij verduidelijkte niet wat hij daarmee bedoelt, maar dat zou mogelijk betekenen dat de Cubaanse regering moet instemmen met een machtsoverdracht aan de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Doden en tientallen gewonden door tramontsporing Milaan

MILAAN (ANP/DPA/AFP) - Een tramontsporing heeft in de Italiaanse stad Milaan twee mensen het leven gekost. Ook zijn ongeveer veertig anderen gewond geraakt. Een van hen is volgens de brandweer in kritieke toestand.

2 uur geleden
Clinton: als ik wist wat Epstein deed, had ik hem zelf aangegeven

CHAPPAQUA (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton had geen idee van de misstanden die zedendelinquent Jeffrey Epstein beging, zei hij in een openingsverklaring die hij ook op X deelt. Clinton getuigt voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden over Epstein. "Als ik ook maar enig idee had gehad van wat hij deed, zou ik hem zelf hebben aangegeven."

3 uur geleden
Oud-president Clinton getuigt over Epstein-banden

CHAPPAQUA (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton getuigt voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden over zijn banden met de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Clinton is meermaals opgedoken in vrijgegeven documenten over Epstein, al zijn er geen aanwijzingen voor concrete misstanden.

4 uur geleden
Dode en gewonden na ontsporing tram in Milaan

MILAAN (ANP/AFP) - In het Italiaanse Milaan is een tram ontspoord. Daarbij is een persoon om het leven gekomen en zijn ongeveer twintig anderen gewond geraakt, meldt de politie.

4 uur geleden