Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse minister meldt minder criminaliteit tijdens Spelen

Franse minister meldt minder criminaliteit tijdens Spelen

PARIJS (ANP/DPA) - De criminaliteit in Parijs en de omliggende omgeving is afgenomen tijdens de Olympische Spelen. De Franse minister van Binnenlandse Zaken Gérald Darmanin heeft dit bekendgemaakt en noemt de grote aanwezigheid van politie voor het sportevenement als een van de redenen.

Darmanin deed zijn uitspraken tijdens een bezoek aan een politiebureau in de Parijse voorstad Saint-Denis. Het aantal diefstallen is sinds het begin van de Spelen met 24 procent afgenomen en autodiefstallen met 10 procent. Het aantal geweldsincidenten in het openbaar vervoer is daarnaast met 40 procent gedaald.

Darmanin vertelde ook dat tweehonderd arrestaties zijn verricht. Van hen werden er 180 in hechtenis genomen. Hij zei dat de inlichtingendiensten gewelddadige acties met een mogelijk terroristisch motief hebben verijdeld. De minister benadrukte dat dagelijks mensen worden opgepakt van wie wordt gedacht dat ze misdrijven kunnen plegen.

Ongeveer 30.000 politieagenten en circa 10.000 militairen beschermen de Olympische Spelen in Parijs en omgeving. Het internationale sportevenement ging vorige week vrijdag officieel van start en duurt tot en met volgende week zondag.

Meer uit Buitenland

Zelensky in brief aan Poetin: kom direct met mij om tafel

KYIV (ANP) - Oekraïne wil direct met de Russische president Vladimir Poetin om tafel voor vredesonderhandelingen. Dat schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een publieke brief aan zijn Russische ambtgenoot. Tijdens die onderhandelingen is Zelensky bereid een volledig staakt-het-vuren in acht te nemen, "zoals gebruikelijk is".

22 minuten geleden
Betoging in Libië tegen VN-vluchtelingenorganisatie om migratie

TRIPOLI (ANP/RTR) - Bij het kantoor van de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR in de Libische hoofdstad Tripoli hebben honderden mensen betoogd tegen de stroom migranten in het land. Het was een van de grotere recente betogingen tegen de migratie. Het kantoor werd enige tijd geblokkeerd.

1 uur geleden
Poetin zegt klaar te zijn om in te binden als Kyiv dat ook doet

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland is bereid compromissen te sluiten in de vredesonderhandelingen met Oekraïne als Kyiv dat ook is. Dat zei de Russische president Vladimir Poetin tegen journalisten in Sint-Petersburg. Daar is de Russische leider voor een economische top.

1 uur geleden
Zeker tien doden bij Israëlische aanvallen op Gaza

CAÏRO/GAZA (ANP/RTR) - Bij de Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook zijn donderdag volgens medische hulpverleners zeker tien doden gevallen. Onder hen waren vijf familieleden. Alleen een meisje uit dit gezin overleefde, volgens hulpverleners.

2 uur geleden
Zwitsers zetten 4000 militairen in tijdens G7-top in Frankrijk

GENÈVE (ANP/RTR) - Het Zwitserse leger gaat naar eigen zeggen 4000 militairen inzetten met veiligheidstaken rond de in Frankrijk gehouden top van de G7. President Emmanuel Macron is 15 tot 17 juni gastheer van de top in Évian-les-Bains aan het Meer van Genève. Évian ligt dicht bij de Zwitserse grens.

2 uur geleden
Levenslang geëist tegen beklaagde aanslag op markt in Maagdenburg

MAAGDENBURG (ANP/DPA) - Aanklagers in Maagdenburg hebben een levenslange gevangenisstraf geëist tegen Taleb A. om een aanslag op een kerstmarkt in de stad. Daarbij werden op 20 december 2024 zes mensen gedood en raakten circa driehonderd anderen gewond. Hij wordt berecht wegens zes moorden en pogingen tot moord.

2 uur geleden
Hezbollah verwerpt staakt-het-vuren met Israël

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah verwerpt het staakt-het-vuren met Israël. Die boodschap heeft de militante groepering overgebracht aan de Libanese regering, meldt persbureau AFP op gezag van een ingewijde.

5 uur geleden