Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Forse winst Nikkei-index na verkiezing leider Japanse partij

Forse winst Nikkei-index na verkiezing leider Japanse partij

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De Nikkei-index op de aandelenbeurs in Tokio ging maandag flink omhoog na de verkiezing van Sanae Takaichi tot leider van de Liberaal-Democratische Partij (LDP). Zij kan de nieuwe premier van Japan worden. De conservatieve Takaichi is een voorstander van stimulering van de economie en meer defensie-uitgaven.

De Nikkei won bijna 5 procent. Tot de grootste stijgers behoorden defensietoeleveranciers zoals Kawasaki Heavy Industries, Mitsubishi Heavy Industries, Japan Steel Works en IHI Corp met plussen van meer dan 12 procent. Ook chipbedrijven deden het goed. Zo steeg toeleverancier aan de chipindustrie Advantest ruim 12 procent en chipproducent Tokyo Electron won 8 procent.

De 64-jarige Takaichi werd afgelopen week verkozen tot nieuwe leider van de LDP, de grootste partij in het Japanse parlement. Ze staat ook bekend als voorstander van kernenergie. Bedrijven actief met kerncentrales, zoals Kansai Electric Power en Tokyo Electric Power, stegen tot 6,5 procent.

Geen meerderheid

Takaichi heeft gezegd dat Japan door middel van geavanceerde nucleaire technologie geheel zelfvoorzienend moet worden op energiegebied. Japan moet juist minder afhankelijk worden van duurzame energiebronnen, aldus de politica.

Naar verwachting stemt het Japanse parlement op 15 oktober over de nieuwe premier. Takaichi zal dan wel steun moeten vinden van leden van de oppositie, omdat de coalitie onder leiding van haar partij geen meerderheid meer heeft. Het verlies van de meerderheid was de reden dat de vorige premier Shigeru Ishiba opstapte.

Meer uit Financieel

Europees Parlement stemt in met strengere douaneregels

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement heeft donderdag ingestemd met de hervorming van de douane-unie. "Met de nieuwe wetgeving krijgen de EU en de nationale douaneautoriteiten eindelijk de instrumenten om onze interne markt, bedrijven en consumenten te beschermen", zegt de Nederlandse Europarlementariër Dirk Gotink (NSC). Hij is namens het parlement als rapporteur verantwoordelijk voor het dossier.

11 minuten geleden
Lufthansa sluit regiodochter om hoge kerosineprijzen en staking

FRANKFURT (ANP) - Luchtvaartconcern Lufthansa grijpt in vanwege hoge brandstofprijzen en recente stakingen. Het bedrijf stopt later deze week met de vluchten van zijn regionale dochtermaatschappij Lufthansa CityLine. De 27 vliegtuigen van het verlieslatende onderdeel worden permanent uit het vliegschema gehaald, meldt Lufthansa.

12 minuten geleden
Reclame cryptopartijen bevat nog te vaak onjuiste info, ziet AFM

AMSTERDAM (ANP) - In reclames van cryptopartijen zit nog altijd te vaak onjuiste, onduidelijke of misleidende informatie. Dat stelt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na nieuw onderzoek. De toezichthouder maakt zich zorgen en vindt dat de sector verantwoordelijkheid moet nemen.

26 minuten geleden
Reclame cryptopartijen bevat nog te vaak onjuiste info, ziet AFM

AMSTERDAM (ANP) - In reclames van cryptopartijen zit nog altijd te vaak onjuiste, onduidelijke of misleidende informatie. Dat stelt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na nieuw onderzoek. De toezichthouder maakt zich zorgen en vindt dat de sector verantwoordelijkheid moet nemen.

35 minuten geleden
NVM aan overheid: pak problemen informatie funderingsrisico's aan

UTRECHT (ANP) - Huiseigenaren dreigen de dupe te worden van de problemen rond de nieuwe manier waarop ze worden geïnformeerd over de funderingsrisico's van hun woning. Als de overheid geen regie neemt om de problemen op te lossen, "dreigt een situatie waarin woonconsumenten klem komen te zitten tussen onduidelijke risico-inschattingen, beperkte onderzoekscapaciteit en onzekerheid bij financiering", stelt de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM).

52 minuten geleden
Eigenaar Doritos en Lay's verkoopt meer snacks na prijsverlaging

PURCHASE (ANP/BLOOMBERG) - PepsiCo, moederbedrijf van Doritos en Lay's, heeft weer meer snacks verkocht, blijkt uit de kwartaalcijfers van het bedrijf. Het aantal verkopen in de snackdivisie bij de Amerikaanse multinational was in de afgelopen kwartalen juist dalende. Topman Ramon Laguarta spreekt van een "opmerkelijke verbetering" in de verkoop van gemaksvoedsel als geheel.

54 minuten geleden
FT: Brussel wil soepelere regels voor fusies

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil fusies binnen de EU eerder goedkeuren als ze de Europese markt verder vooruithelpen. Dat meldt de Financial Times op basis van richtlijnen voor fusies die de Europese Commissie binnenkort mogelijk gaat herzien.

1 uur geleden