Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Formule 1-weekend in Italië afgelast wegens noodweer

Formule 1-weekend in Italië afgelast wegens noodweer

IMOLA (ANP) - De Grote Prijs van Emilia-Romagna die komend weekend in Italië verreden zou worden, is afgelast. De regio waar de Formule 1-race plaatsvindt kampt met hevige overstromingen en aardverschuivingen, veroorzaakt door dagen van extreme regenval.

"De beslissing is genomen omdat het niet mogelijk is om het evenement op veilige wijze te laten plaatsvinden voor onze fans, de teams en ons personeel", aldus de Formule 1 in een verklaring. "Het is niet te verantwoorden om de druk op de lokale autoriteiten en hulpdiensten verder op te voeren in deze moeilijke tijd."

Een deel van het circuit Autodromo Enzo e Dino Ferrari in Imola, dat naast de rivier de Santerno ligt, is inmiddels overstroomd door de buiten de oevers getreden rivier. Ook staan verschillende wegen en parkeerplaatsen rondom het circuit onder water.

Hulpdiensten

"De Formule 1-community leeft mee met de mensen die zijn getroffen door de gebeurtenissen. We willen dat de aandacht uitgaat naar de hulpdiensten, om diegenen die het nodig hebben te kunnen helpen", valt er te lezen in de verklaring.

Minister van Transport Matteo Salvini riep eerder op woensdag al op het raceweekend te schrappen.

120.00 fans

Dinsdag werd de F1-paddock van het circuit, waar werd opgebouwd voor het raceweekend, uit voorzorg geëvacueerd omdat er water in stond. Er werden dit weekend meer dan 120.000 fans verwacht. Woensdag is personeel gevraagd niet naar het circuit in Imola te komen.

De Grote Prijs van Emilia-Romagna is een van de twee races in Italië in de koningsklasse van de autosport. In september is de Grote Prijs van Italië op het circuit van Monza.

De eerstvolgende Grote Prijs is op zondag 28 mei. Dan staat er in Monaco een race op het programma.

Meer uit Sport

Wielrenner Seixas wint ook tweede etappe in Ronde van Baskenland

MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.

8 uur geleden
Belgische politie: 54 renners reden door rood in Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.

8 uur geleden
Tennisser Alcaraz naar laatste zestien op gravel van Monaco

MONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.

11 uur geleden
Sinner eenvoudig naar achtste finales in Monaco

MONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.

12 uur geleden
Atletiekbond maakt marathon een op zichzelf staand kampioenschap

MONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.

14 uur geleden
Hockeyers Kampong winnen Euro Hockey League

DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.

1 dag geleden
Wielrenner Seixas wint tijdrit in Ronde van Baskenland

BILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.

1 dag geleden