Formule 1-coureur Pérez na dit jaar weg bij Racing Point
SILVERSTONE (ANP) - De Mexicaanse autocoureur Sergio Pérez heeft vrij onverwachts bekendgemaakt dat hij aan het einde van dit seizoen de Formule 1-renstal Racing Point gaat verlaten. Hij is al aan zijn zevende jaar bezig bij de renstal, die hij in 2018 door persoonlijk ingrijpen voor een faillissement behoedde. In die zeven seizoenen haalde hij vijf keer het podium.
Pérez tekende vorig jaar nog een driejarig contract bij het team van de roze bolides. "Alles in het leven heeft een begin en een eind en na zeven jaar komt er een eind aan mijn samenwerking met dit team", meldde 'Checo' op social media. "Het doet ook wel pijn omdat ik alles heb ingezet op het team in zware tijden en ik ben er nog steeds trots op dat ik toen de banen heb kunnen redden van veel teamgenoten."
Pérez gaf aan dat hij graag door wil in de Formule 1, maar nog geen team heeft voor volgend seizoen. Het was wel bekend dat zijn toekomst bij Racing Point onzeker was, omdat het team graag de Duitser Sebastian Vettel zou willen inlijven. De viervoudig wereldkampioen vertrekt na dit jaar bij Ferrari.
Meer uit Sport
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Kickbokser Jamal Ben Saddik is veroordeeld tot vier jaar celstraf voor ontvoering. De correctionele rechtbank van Antwerpen vond het bewezen dat hij een voortrekkersrol speelde in de ontvoering van een havenarbeider. Drie andere verdachten kregen celstraffen van dertig maanden tot vier jaar.
21 minuten geledenMILTON KEYNES (ANP) - Topadviseur Helmut Marko vertrekt na ruim twintig jaar bij Red Bull Racing, bevestigt het Formule 1-team van Max Verstappen. De Oostenrijkse renstal won in de tijd van Marko (82) acht wereldtitels, vier met Sebastian Vettel en vier met Verstappen, en zes constructeurstitels.
2 uur geledenBEUNINGEN (ANP) - Triatlete Rachel Klamer heeft haar loopbaan beëindigd. Dat meldt de viervoudig olympiër op haar Instagram-account. Na haar veertiende plaats op de triatlon van de Olympische Spelen van Parijs sloot ze niet uit in Los Angeles voor haar vijfde Spelen te gaan.
8 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR) - Lando Norris, de nieuwe wereldkampioen in de Formule 1, neemt volgend seizoen startnummer 1 over van de uitgetreden wereldkampioen Max Verstappen. Dat vertelde de Britse coureur van McLaren tegen persbureau Reuters, nadat hij een dag eerder Verstappen met 2 punten van de vijfde wereldtitel had afgehouden.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land hun zesde overwinning geboekt en de hoofdronde als groepswinnaar afgesloten. De ploeg van bondscoach Henrik Signell won in de handbalarena in Ahoy Rotterdam het laatste duel in de hoofdronde knap van titelverdediger Frankrijk (26-23). Oranje was net als Frankrijk al zeker van een plek in de kwartfinale. De Franse ploeg kwam geen moment op voorsprong.
20 uur geledenLA CORUÑA (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft zondag in het Noord-Spaanse La Coruña zijn tweede wereldbekerwedstrijd op rij gewonnen. Met de tienjarige merrie Pretty Woman van 't Paradijs N.O.P. bleef de ruiter uit Markelo foutloos in de barrage. Hij hield de Noorse Oda Charlotte Lynvaer (Carabella vd Neyen Z) en de Fransman Simon Delestre (Golden Boy DK) achter zich.
1 dag geledenLUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben de Europese titelstrijd kortebaan in het Poolse Lublin afgesloten met een gouden medaille op de 4x50 meter wisselslag. Marrit Steenbergen, Tessa Giele, Maaike de Waard en Valerie van Roon hielden de teams van Zweden en Italië achter zich.
1 dag geleden