FNV: winkelpersoneel Bijenkorf staakt dinsdag voor vijftiende keer
AMSTERDAM (ANP) - Winkelmedewerkers van de Bijenkorf gaan dinsdag voor de vijftiende keer staken, meldt FNV. Medewerkers van de vestigingen in Amsterdam en Amstelveen leggen het werk neer en gaan demonstreren, zegt Linda Vermeulen, bestuurder bij de vakbond. De staking duurt de hele dag, vanaf 14.00 uur is er een demonstratie op de Dam.
De acties bij de Bijenkorf begonnen in september vorig jaar. Daarna volgden stakingen bij verschillende vestigingen. "Het bedrijf heeft al een paar miljoen misgelopen door onze stakingen", stelt Vermeulen. Waarschijnlijk gaan er dinsdag afdelingen van de vestigingen dicht.
FNV eist een loonsverhoging voor het winkelpersoneel van 10 procent. Vermeulen: "Als de mensen van de Bijenkorf niet krijgen wat zij zo hard verdienen en waar zij gewoon recht op hebben, gaan wij door met onze acties."
Meer uit Financieel
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische staat heeft in januari veel minder verdiend aan olie en gas. Het land ontving 393,3 roebel (4,3 miljard euro) dankzij de verkoop van de fossiele brandstoffen. Dat is een halvering in vergelijking met dezelfde maand vorig jaar en het laagste bedrag sinds juli 2020.
24 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - Het Duitse chipbedrijf Infineon gaat dit jaar een half miljard euro meer investeren om te kunnen voldoen aan de sterk stijgende vraag naar halfgeleiders voor AI-datacenters, maakte het concern bekend.
30 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - DJ Tiësto heeft advocatenkantoor Greenberg Traurig aangeklaagd. De dj uit Breda, die officieel Tijs Verwest heet, eist miljoenen vanwege een onjuist fiscaal advies waardoor hij in 2020 17 miljoen dollar aan het kantoor moest betalen. Dat bevestigt zijn advocaat, Arnold Croiset van Uchelen, woensdag aan het ANP na berichtgeving van Het Financieele Dagblad.
51 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De prijzen in de eurozone zijn in januari gemiddeld 1,7 procent gestegen vergeleken met dezelfde maand vorig jaar, meldt Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. De inflatie viel een stuk lager uit dan in december. Toen stegen de prijzen nog gemiddeld 2 procent.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid heeft samen met onder meer netbeheerders en het bedrijfsleven nieuwe afspraken gemaakt om bedrijven en organisaties sneller op het volle stroomnet aan te kunnen sluiten. Het ministerie van Klimaat en Groene Groei (KGG) meldt dat het daarmee een groot deel van de huidige wachtrij binnen twee jaar wil laten aansluiten op het net.
2 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Het Duitse chemie- en verzorgingsmiddelenconcern Henkel koopt de in Nederland gevestigde coatingspecialist Stahl voor 2,1 miljard euro. Volgens het bedrijf achter merken als Persil en Schwarzkopf zijn de coatings van Stahl voor bijvoorbeeld kleding, leer en verpakkingen een goede toevoeging.
3 uur geledenPANAMA-STAD (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Een dochterbedrijf van CK Hutchison eist een schadevergoeding van Panama nadat de contracten om twee havens aan het Panamakanaal te exploiteren nietig zijn verklaard. De hoogste rechtbank van Panama oordeelde dat de concessies om havens aan beide uiteinden van de waterweg te exploiteren "ongrondwettelijk" zijn.
3 uur geleden