FNV: uit horeca vertrokken personeel wil veelal niet terug
UTRECHT (ANP) - Van de werknemers die in de coronacrisis de horeca hebben verlaten, verwacht het overgrote deel niet terug te keren naar die sector. Daarnaast zegt een vijfde van het huidige horecapersoneel binnen nu en twee jaar te denken een overstap te maken naar een ander beroep. Dat meldt vakbond FNV die een onderzoek hield onder haast 3000 mensen die nu of in het verleden in de horeca werkten.
Om toch vertrokken personeel terug te laten keren en huidig personeel te behouden zouden horecabedrijven een hoger basissalaris moeten bieden. Ook vonden veel ondervraagden het volgens FNV belangrijk om een contract met een vast aantal uren te hebben met voorspelbare diensten zodat werk en privé beter te combineren zijn. Ook zouden er meer mogelijkheden moeten komen voor werknemers om zich in de sector te ontwikkelen.
FNV is bang dat de sector, waar nu al een personeelstekort heerst, te maken krijgt met nog meer uitstroom van personeel. Dat komt door de hoge werkdruk van dit moment, maar ook door de cultuur in de branche, meent bondsbestuurder Edwin Vlek. "De sector moet volwassen worden en zich ontdoen van de bijbaantjescultuur."
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen vrijdag omhoog ondanks de hernieuwde spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Naast de ontwikkelingen in het Midden-Oosten verwerkten beleggers het banenrapport van de Amerikaanse overheid. Volgens dat rapport zijn er in de grootste economie ter wereld in april 115.000 banen bijgekomen. Dat was meer dan verwacht. De werkloosheid bleef onveranderd op 4,3 procent.
27 minuten geledenVLAARDINGEN (ANP) - Kunstmestproducent Yara heeft last van een protestactie van Extinction Rebellion bij zijn locatie in Vlaardingen. Demonstranten hebben daar de toegangsweg naar de fabriekspoort geblokkeerd. Hierdoor wordt de aan- en afvoer gehinderd, laat het bedrijf weten.
1 uur geledenBUNNIK (ANP) - De caravan is in Nederland aan een comeback bezig, stellen brancheorganisaties BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI) na nieuwe cijfers over de verkopen. In maart en april werden bijna een vijfde meer caravans geregistreerd dan in dezelfde maanden vorig jaar. Met name bij jonge gezinnen is de caravan in trek, stelt de branche.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft een autoriteit opgericht om tol te innen bij schepen die door de Straat van Hormuz willen varen. Dat meldt het scheepvaartvakblad Lloyd's List. Het plan van Teheran voor een tolheffing kon eerder op veel kritiek rekenen, omdat het in strijd is met internationaal recht, waarin een vrije doorvaart is afgesproken.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Deelstep- en fietsaanbieder Lime gaat naar de beurs. Het ook in Nederland actieve bedrijf heeft hier al langer plannen voor, maar wil nu daadwerkelijk de stap zetten. Het door Uber gesteunde Lime heeft zich ingeschreven voor een notering aan techbeurs Nasdaq in New York.
2 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall ziet een groeiende vraag naar zijn luchtverdedigingssystemen in het Midden-Oosten door de Iranoorlog. Het bedrijf verwacht het aantal systemen dat daar in gebruik is tegen eind 2027 bijna te verdubbelen, zei topman Armin Papperger in een interview met persbureau Bloomberg.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen zijn niet uitgezonderd van het compenseren van reizigers vanwege de hoge kerosineprijzen, aldus de Europese Commissie. Het dagelijkse bestuur van de EU presenteerde vrijdag richtlijnen voor onder meer de luchtvaartsector vanwege de hoge brandstofprijzen.
3 uur geleden