Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Flitsbezorgers nemen maatregelen tegen tabakverkoop minderjarigen

Flitsbezorgers nemen maatregelen tegen tabakverkoop minderjarigen

DEN HAAG (ANP) - Flitsbezorgers gaan hun manier van werken in Nederland verbeteren om te voorkomen dat minderjarigen tegen de regels in tabak via hen kopen. Boodschappendiensten Flink, Getir en Gorillas - die volgens onderzoek van tv-programma Radar hiermee in de fout gaan - zeggen de misstand te betreuren. "We onderzoeken hoe dit heeft kunnen gebeuren en zullen vervolgens aanvullende maatregelen nemen", meldt een woordvoerder van Getir en Gorillas. Getir nam Gorillas eind vorig jaar over.

Flink gaat "volop mystery guests inzetten om te controleren en gaat het operationele proces verbeteren". Volgens de bezorgdienst controleren bezorgers onvoldoende de leeftijd bij het bezorgen van 18+-producten. "Het is een lastig probleem, maar dit moet worden opgelost", aldus een zegsman.

Alle drie de flitsbezorgers, die beloven boodschappen binnen minuten aan huis te bezorgen, zeggen te werken met een zogeheten geborgde werkwijze. "Alle Getir-bestellingen met tabak hebben bijvoorbeeld een sticker, om de bezorgers eraan te herinneren bij de aflevering naar identificatie te vragen", stelt deze onderneming. Verder krijgen haar bezorgers een herinnering op hun telefoon tijdens het afleveren om de verplichte leeftijdscontrole te doen. Getir betreurt dat dit niet goed is gegaan.

Radar meldde op basis van eigen onderzoek dat een 13-jarige acht van de negen keer tabak kreeg zonder dat haar identiteitsbewijs werd gecheckt. In Nederland is de minimale leeftijd voor sigaretten 18 jaar. Het tv-programma besteedt maandagavond aandacht aan de zaak.

Meer uit Financieel

ABN AMRO: huizenprijzen stijgen harder dan verwacht

AMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen in Nederland stijgen dit jaar volgens ABN AMRO sterker dan verwacht. De bank heeft haar verwachting bijgesteld naar een stijging van 8 procent, ten opzichte van de eerdere 7 procent. "De prijsgroei wordt vooral gedreven door inkomensgroei en aanbodtekort", aldus de economen.

20 minuten geleden
ING: ruim helft Nederlanders gebruikt AI, banenangst groeit

AMSTERDAM (ANP) - Meer dan de helft van de Nederlanders maakt inmiddels af en toe gebruik van AI. Het gebruik van kunstmatige intelligentie, bijvoorbeeld voor het verbeteren van teksten of bewerken van foto's, is in een jaar tijd met 12 procent toegenomen. Dat meldt ING op basis van eigen onderzoek.

21 minuten geleden
ABN AMRO: huizenprijzen stijgen harder dan verwacht

AMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen in Nederland stijgen dit jaar volgens ABN AMRO sterker dan verwacht. De bank heeft haar verwachting bijgesteld naar een stijging van 8 procent, ten opzichte van de eerdere 7 procent. "De prijsgroei wordt vooral gedreven door inkomensgroei en aanbodtekort", aldus de economen.

4 uur geleden
Gemengd slot op Wall Street, Tesla daalt

NEW YORK (ANP) - De hoofdgraadmeters op de aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met gemengde uitslagen de handelsdag uitgegaan. De elektrische autofabrikant Tesla eindigde 5,3 procent lager na de opgelaaide ruzie tussen topman Elon Musk en de Amerikaanse president Donald Trump. Trump heeft gedreigd om te bezuinigen op overheidsgeld voor Musks bedrijven.

6 uur geleden
Trump denkt niet na over verlenging pauze op heffingen, zegt hij

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt niet na te denken over een mogelijke verlenging van de pauze die hij heeft ingesteld op hogere importheffingen voor tientallen handelspartners. Dat zei hij tegen journalisten aan boord van het presidentiƫle vliegtuig Air Force One.

6 uur geleden
Meer nieuwe caravans en campers verkocht, meeste staan in Brabant

BUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe caravans en campers in Nederland is in de eerste helft van dit jaar gestegen. Dat melden brancheorganisaties BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI). Van alle caravans en kampeerauto's in ons land staan de meeste geregistreerd in de provincie Noord-Brabant.

8 uur geleden
Luchtvaartautoriteit: schrap kwart vluchten Parijs om staking

PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Franse luchtvaartautoriteit DGAC heeft luchtvaartmaatschappijen gevraagd hun vluchten van en naar Parijse luchthavens op donderdag met een kwart te verminderen. Dat is het gevolg van een aangekondigde staking door luchtverkeersleiders. De oproep geldt onder meer voor de drukke Parijse luchthaven Charles de Gaulle.

8 uur geleden