
Flink meer personenauto’s verkocht in EU, vooral in Spanje
BRUSSEL (ANP) - De markt voor personenauto’s in de Europese Unie is afgelopen maand op jaarbasis flink gegroeid, wat volgens de Europese branchevereniging ACEA met name is toe te schrijven aan het lage aantal verkopen van vorig jaar. In totaal werden in januari 760.041 auto’s verkocht, ruim 11 procent meer dan een jaar eerder.
De sterkste groei maakte de automarkt in Spanje door, met ruim 51 procent. Dat land wordt gevolgd door Italië en Frankrijk, met een stijging van respectievelijk 19 en 8,8 procent. Benzineauto's blijven met een marktaandeel van bijna 38 procent nog het populairst in de EU, ziet ACEA.
Het aantal nieuw verkochte elektrische auto’s steeg met bijna 23 procent tot iets minder dan 72.000. De meeste landen droegen bij aan deze groei, op Duitsland, Zweden en Italië na. In deze landen werden op jaarbasis juist minder elektrische personenauto’s verkocht. Hybride wagens zijn nog altijd populairder en werden in januari ongeveer 22 procent meer verkocht dan een jaar eerder. Vooral in Spanje (plus 59,3 procent) en Italië (plus 24,7 procent) werden meer van deze auto’s verkocht.
Binnen Nederland werden bijna 33.000 auto’s verkocht in januari, 6,5 procent meer dan vorig jaar. Het leeuwendeel hiervan bestond uit benzineauto’s (ruim 15.000), gevolgd door hybride auto’s (iets minder dan 7800).
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse tak van TikTok krijgt volgens de deal waar de VS en China aan werken een bijna helemaal Amerikaanse raad van bestuur, zegt het Witte Huis. Maar een van de zeven bestuurders zou door het Chinese moederbedrijf ByteDance worden benoemd. Over het belangrijke algoritme van het internetbedrijf zouden de VS ook zeggenschap krijgen.
4 uur geledenZAVENTEM (ANP/BELGA) - De cyberaanval op zijn leverancier van incheck- en boardingsystemen blijft Brussels Airport ook zondag nog hinderen. De helft van de vluchten tot maandagochtend zijn geschrapt.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie overweegt handelsmaatregelen op te leggen om de overgebleven import van Russische olie aan te pakken. Die zouden vooral leveringen via de Droezjba-pijpleiding treffen, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Via die pijpleiding krijgen Hongarije en Slowakije olie uit Rusland.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan bezoekt donderdag de Amerikaanse president Donald Trump in het Witte Huis om handelsovereenkomsten te sluiten. Dit meldde Trump op Truth Social. De besprekingen gaan volgens hem onder meer over grote aankoopdeals voor Boeing-toestellen en F-16- en F-35-gevechtsvliegtuigen.
10 uur geledenCHARLOTTE (ANP/RTR/AFP) - Alleen de systemen voor het inchecken en boarden op bepaalde Europese luchthavens hebben last van de cyberaanval van vrijdag. Andere diensten zijn niet geraakt, meldt het bedrijf dat is getroffen door de aanval, Collins Aerospace.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG/DPA) - De Chinese president Xi Jinping heeft volgens de Amerikaanse president Donald Trump goedkeuring gegeven voor de verkoop van de Amerikaanse onderdelen van TikTok aan Amerikaanse investeerders. Hij gaf daarbij aan dat enkele laatste stappen nog moeten worden gezet.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Enkele grote Amerikaanse bedrijven hebben buitenlandse werknemers met een werkvisum opgeroepen voorlopig in de Verenigde Staten te blijven. Persbureau Reuters heeft e-mails ingezien van techbedrijven Amazon en Microsoft en de bank JPMorgan met dit advies.
14 uur geleden