Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Finale op US Open tussen tennissters Osaka en Azarenka

Finale op US Open tussen tennissters Osaka en Azarenka

NEW YORK (ANP) - Naomi Osaka en Victoria Azarenka staan zaterdag tegenover elkaar in het lege Arthur Ashe-stadion in New York, met als inzet de titel op de US Open. Beide tennissters hebben twee grandslamtitels op zak. Osaka zegevierde twee jaar geleden in New York en won enkele maanden later ook de Australian Open. Azarenka was in 2012 en 2013 de beste op het Australische grandslamtoernooi.

Osaka is nog ongeslagen in grandslamfinales. Azarenka stond in 2012 en 2013 ook in de finale van de US Open, maar daarin moest de Wit-Russin het steeds afleggen tegen Serena Williams. Donderdagavond nam Azarenka in de halve finales revanche op de Amerikaanse, die jaagt op het record van Margaret Court (24 grandslamtitels). De 31-jarige tennisster uit Minsk wist Williams voor het eerst te verslaan op een grandslam.

Osaka en Azarenka zouden elkaar twee weken geleden op dezelfde plek ook al treffen in de finale van het WTA-toernooi van Cincinnati. De Japanse meldde zich echter geblesseerd af, waardoor de titel naar Azarenka ging. Zaterdagavond om 22.00 uur Nederlandse tijd staan ze alsnog tegenover elkaar, dan met een grandslamtitel en 3 miljoen dollar (omgerekend ruim 2,5 miljoen euro) aan prijzengeld als inzet.

Meer uit Sport

Schaker Van Foreest houdt zicht op eerste plek in Wijk aan Zee

WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft op het Tata Steel Chess Tournament remise gespeeld tegen de Oezbeek Javokhir Sindarov. Hij blijft door dat resultaat gedeeld tweede, samen met Sindarov en de Duitser Matthias Bluebaum, die woensdag van Anish Giri won.

11 uur geleden
Zwemmers Weertman en Kromowidjojo toegetreden tot Hall of Fame

NIEUWEGEIN (ANP) - Ferry Weertman en Ranomi Kromowidjojo zijn toegetreden tot de International Swimming Hall of Fame (ISHOF). Daarmee behoren de voormalige zwemmers tot een select gezelschap Nederlanders dat deze internationale erkenning ontvangt. Maarten van der Weijden, Monique Wildschut, Irene van der Laan en Judith van Berkel gingen hen voor.

12 uur geleden
Atlete Hassan in april weer van start in marathon van Londen

LONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan (33) zal op 26 april van start gaan in de marathon van Londen. Hassan maakte in 2023 in Londen haar debuut op de marathon. Ondanks dat ze onderweg even moest stoppen vanwege kramp, wist ze haar eerste marathon meteen winnend af te sluiten.

13 uur geleden
Bokser Fury keert terug in de ring voor gevecht met Makhmudov

MANCHESTER (ANP/RTR) - De vorig jaar gestopte Britse bokser Tyson Fury keert opnieuw terug in de ring. De 37-jarige voormalige wereldkampioen zwaargewicht neemt het op 11 april op tegen de Rus Arslanbek Makhmudov.

13 uur geleden
WK beachvolleybal 2027 wil stadion op de Hofvijver in Den Haag

UTRECHT (ANP) - Het WK beachvolleybal van 2027 in Nederland vindt plaats op een aantal "iconische locaties" in de speelsteden Den Haag, Amsterdam, Apeldoorn en Rotterdam. Dat meldt volleybalbond Nevobo in een persbericht. De organisatie hoopt onder meer in Den Haag te spelen in een stadion op de Hofvijver, net als in 2015.

19 uur geleden
Sinner treft Djokovic in Australiƫ na simpele zege op Shelton

MELBOURNE (ANP/AFP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zonder problemen de halve finales van de Australian Open bereikt. De winnaar van de vorige twee edities was in Melbourne met 6-3 6-4 6-4 te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton.

19 uur geleden
Tennissters steunen Gauff in roep om meer privacy in Melbourne

MELBOURNE (ANP/RTR) - Coco Gauff krijgt veel bijval van andere toptennissters na haar woedeuitbarsting van dinsdag op de Australian Open. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld klaagde over het gebrek aan privacy in Melbourne en daar zijn haar landgenotes Amanda Anisimova en Jessica Pegula en de Poolse Iga Swiatek het mee eens. "De vraag is of we tennissers zijn of dieren in de dierentuin, die zelfs in de gaten worden gehouden als ze naar de wc gaan", zei Swiatek.

20 uur geleden