Finale op US Open tussen tennissters Osaka en Azarenka
NEW YORK (ANP) - Naomi Osaka en Victoria Azarenka staan zaterdag tegenover elkaar in het lege Arthur Ashe-stadion in New York, met als inzet de titel op de US Open. Beide tennissters hebben twee grandslamtitels op zak. Osaka zegevierde twee jaar geleden in New York en won enkele maanden later ook de Australian Open. Azarenka was in 2012 en 2013 de beste op het Australische grandslamtoernooi.
Osaka is nog ongeslagen in grandslamfinales. Azarenka stond in 2012 en 2013 ook in de finale van de US Open, maar daarin moest de Wit-Russin het steeds afleggen tegen Serena Williams. Donderdagavond nam Azarenka in de halve finales revanche op de Amerikaanse, die jaagt op het record van Margaret Court (24 grandslamtitels). De 31-jarige tennisster uit Minsk wist Williams voor het eerst te verslaan op een grandslam.
Osaka en Azarenka zouden elkaar twee weken geleden op dezelfde plek ook al treffen in de finale van het WTA-toernooi van Cincinnati. De Japanse meldde zich echter geblesseerd af, waardoor de titel naar Azarenka ging. Zaterdagavond om 22.00 uur Nederlandse tijd staan ze alsnog tegenover elkaar, dan met een grandslamtitel en 3 miljoen dollar (omgerekend ruim 2,5 miljoen euro) aan prijzengeld als inzet.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Simeon Catharina heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi de finale bereikt in de klasse tot 100 kilogram. Hij versloeg in de halve eindstrijd olympisch kampioen Zelym Kotsoiev uit Azerbeidzjan.
23 minuten geledenMAASTRICHT (ANP) - De afscheidnemende koersdirecteur Leo van Vliet heeft de zestigste editie van de Amstel Gold Race voor mannen in gang gebracht. De 70-jarige oud-wielrenner zwaaide in Maastricht even na 11.10 uur voor een dertigste en laatste keer met de vlag voor de officiële start van de enige Nederlandse wielerklassieker. De vrouwen vertrokken al een uur eerder voor hun twaalfde editie.
1 uur geledenHONGKONG (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is bij de wereldbeker in Hongkong op het onderdeel sprint al in de kwartfinales uitgeschakeld. De regerend olympisch en wereldkampioen redde het niet tegen de Japanner Kaiya Ota.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.
17 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Titelverdediger Alexander Zverev is er niet in geslaagd om voor de tweede keer op rij de finale van het tennistoernooi van München te halen. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de halve finales met 3-6 3-6 van de Italiaan Flavio Cobolli, de mondiale nummer 16.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De korfballers van DVO uit Bennekom hebben voor het eerst de Nederlandse titel in de zaal veroverd. De ploeg van coaches Jeroen van Brakel en Reinier Rense was in een zenuwslopende finale van de Korfbal League nipt te sterk voor Fortuna uit Delft. In een uitverkochte zaal met 11.000 supporters werd het in Ahoy 31-30. Rosalie Peet maakte in de laatste minuut de beslissende score voor DVO.
18 uur geledenDUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.
1 dag geleden