Festivals zoeken via website duizenden uitzendkrachten voor zomer
AMSTERDAM (ANP) - Evenementenorganisator ID&T zoekt vele duizenden uitzendkrachten voor de komende festivalzomer. Veel tijdelijke krachten in de evenementenbranche hebben tijdens de coronalockdown besloten in een andere sector te gaan werken. Daardoor is er nu een groot tekort aan festivalbouwers, beveiligers, schoonmakers, horecamedewerkers, verkeersregelaars en hulpverleners op allerlei festivals en evenementen.
ID&T lanceert maandag de website www.deleukstevakantiebaan.nl om dit probleem op korte termijn op te lossen. De organisator roept iedereen die ervaring wil opdoen in de evenementenbranche op zich snel te melden en zo te zorgen dat alle festivals die op de planning staan in goede banen kunnen worden geleid. Het gaat om populaire evenementen als Mysteryland, Milkshake, Decibel Outdoor, Vunzige deuntjes en Festival Macumba.
Op de website staat te lezen wat voor medewerkers er voor elk festival worden gezocht. Het gaat om in totaal ruim zeventig evenementen in de zomermaanden. In 2019 werden circa 47.000 tijdelijke functies op de evenementen van ID&T ingevuld door externe krachten.
"We zijn ontzettend blij dat we na anderhalf jaar stilstaan weer mogen, de branche heeft er zwaar onder geleden en er heeft een behoorlijke kaalslag plaatsgevonden. We hopen dat we met deze oproep mensen bereiken die zich graag bij ons team willen voegen en samen met onze bezoekers de zomer te vieren", aldus Rosanne Janmaat van ID&T.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Bitcoin en andere cryptomunten zijn donderdag scherp in waarde gedaald nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangegeven dat er de komende weken zwaardere aanvallen op Iran zouden plaatsvinden. De belangrijkste digitale munt zakte 2,5 procent tot ongeveer 66.500 dollar (omgerekend 57.330 euro).
14 minuten geledenTOKIO (ANP) - De olieprijzen zijn donderdag hard gestegen nadat de Amerikaanse president Donald Trump dreigde met een escalatie van de oorlog in Iran in de komende weken. Dit temperde de hoop op een snelle oplossing van het conflict.
56 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse cao-lonen stegen in het eerste kwartaal van 2026 met 4,5 procent ten opzichte van een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Driekwart van de Nederlandse werknemers valt onder een cao.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL bezorgt vanaf 12 juli brievenbuspost standaard binnen twee dagen, in plaats van de volgende dag. Dit is noodzakelijk om het bezorgen van post betrouwbaar te houden, stelt het postbedrijf. Het kabinet besloot vorig jaar dat PostNL de bezorgtijd per 1 juli dit jaar mag verruimen. De postbezorger had die wens al langer omdat er hoge kosten verbonden zijn aan het verplicht bezorgen van post de volgende dag.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het aantal mensen dat geld wil lenen om hun huis te verduurzamen, stijgt verder. Het Nationaal Warmtefonds zag 73 procent meer aanvragen in maart vergeleken met dezelfde maand vorig jaar. De energieprijzen zijn flink gestegen sinds de Iran-oorlog.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL bezorgt vanaf 12 juli brievenbuspost standaard binnen twee dagen, in plaats van de volgende dag. Dit is noodzakelijk om het bezorgen van post betrouwbaar te houden, stelt het postbedrijf. Het kabinet besloot vorig jaar dat PostNL de bezorgtijd per 1 juli dit jaar mag verruimen. De postbezorger had die wens al langer omdat er hoge kosten verbonden zijn aan het verplicht bezorgen van post de volgende dag.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag opnieuw hoger geëindigd. De hoop van beleggers dat de oorlog in het Midden-Oosten mogelijk zijn einde nadert, nam toe. De Amerikaanse president Donald Trump zei tegen verslaggevers in het Witte Huis te verwachten binnen twee of drie weken klaar te zijn met de oorlog.
10 uur geleden