Ferrari bordeauxrood in jubileumrace op eigen circuit
MUGELLO (ANP) - Ferrari kiest voor een bijzondere kleurstelling van zijn twee bolides in de jubileumrace komende weekeinde op het eigen circuit van Mugello. Om te vieren dat het de duizendste race is van de Italiaanse renstal in de Fomule 1, worden de auto's van Sebastian Vettel en Charles Leclerc in het bordeauxrood gespoten. Het is de originele kleur van het team, dat er in 1950 al bij was in de Formule 1.
"De duizendste race is een belangrijke mijlpaal en die mogen we best op een bijzondere wijze markeren. Vandaar deze unieke kleurstelling", aldus Piero Ferrari, de vicevoorzitter van de renstal en de zoon van oprichter Enzo Ferrari. "Het is een eerbetoon aan onze oorsprong, het begin van het fantastische verhaal van Ferrari in de Formule 1."
Met die woorden doelde hij vooral op het verleden, want de laatste van de vijftien wereldtitels die de rode renstal veroverde bij de coureurs dateert alweer van 2007, met de Fin Kimi Räikkönen. Van de 999 grands prix die Ferrari heeft gereden, won het team er 238. Michael Schumacher zegevierde het vaakst voor het team, namelijk 72 keer.
Dit seizoen beleeft Ferrari een van zijn slechtste seizoenen. Dieptepunt was wel de uitvalbeurt van Vettel en Leclerc afgelopen zondag in de Grote Prijs van Italië op Monza. Het team hoopt niet op een dergelijke afgang komende zondag in de Grote Prijs van Toscane. Het circuit van Mugello is namelijk eigendom van Ferrari.
Meer uit Sport
WASHINGTON (ANP/DPA) - Een wedstrijdshirt dat de Amerikaanse basketballegende Michael Jordan droeg tijdens de NBA-finale van 1998 is verkocht voor het recordbedrag van 14 miljoen dollar (ongeveer 12,55 miljoen euro). Volgens het Amerikaanse veilinghuis Hunt Auctions is dit de hoogste prijs die ooit is betaald voor basketbalmemorabilia.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) is na een polsblessure fit genoeg om bij de WK in Rotterdam een volledige meerkamp te turnen. Visser sloeg begin oktober de tweede en laatste kwalificatiewedstrijd voor de WK over vanwege haar polsklachten.
13 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Matthew Richardson heeft zich teruggetrokken voor de WK baanwielrennen in Shanghai. De Britse wielerbond geeft geen verklaring voor de afwezigheid van de grote concurrent van Harrie Lavreysen.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Loran de Munck (27) komt alsnog in actie bij de WK in eigen land. De Munck, die in eerste instantie was aangewezen als een van de reserves, vervangt de geblesseerde Jordi Hagenaar. Dat meldt turnbond KNGU.
16 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft in de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai een knappe overwinning geboekt op de Fransman Arthur Fils. De beste tennisser van Nederland was in China met 7-5 6-4 te sterk voor de nummer 8 van de plaatsingslijst. Hij treft de Spanjaard Rafael Jódar in de vierde ronde.
19 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai uitgeschakeld door de Belg Zizou Bergs: 5-7 6-7 (4). Door de nederlaag wordt de Duitser Alexander Zverev in de komende weken voor het eerst de nummer 1 van de wereld.
19 uur geledenOSLO (ANP) - Springruiter Harrie Smolders is goed begonnen aan het nieuwe wereldbekerseizoen. De 46-jarige Nederlander eindigde in Oslo als tweede met zijn 17-jarige ruin Monaco. De zege ging naar de Oostenrijker Max Kühner. De Zwitser Martin Fuchs werd derde.
1 dag geleden