Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Felle brand in Paramaribo vernietigt erfgoed

Felle brand in Paramaribo vernietigt erfgoed

PARAMARIBO (ANP) - De felle uitslaande brand die donderdag woedde in Paramaribo heeft een groot gat geslagen in de historische binnenstad. "Een onherstelbaar verlies van waardevolle elementen" uit het gebouwd erfgoed "dat generaties lang symbool heeft gestaan voor onze geschiedenis, onze veerkracht en onze culturele rijkdom", schrijft de Stichting Gebouwd Erfgoed Suriname (SGES).

De brand begon in een slecht onderhouden, leegstaand overheidspand aan de Henck Arronstraat, voorheen Gravenstraat, "een van de meest karakteristieke lanen binnen het UNESCO Werelderfgoedgebied", aldus SGES. Drie andere panden gingen eveneens in vlammen op. De brandweer kreeg het vuur onder controle, maar kampte met watertekort en een tekort aan waterdruk.

SGES roept op om de tragedie niet alleen te betreuren, maar ook te gebruiken als een keerpunt. "We moeten ons gezamenlijk inzetten voor versterkte preventiemaatregelen, brandveiligheidsplannen, structureel onderhoud en crisisrespons in en rondom ons monumentale erfgoed", klinkt de verklaring. In Paramaribo breekt regelmatig brand uit en er is geen integrale aanpak om de risico's te beperken.

De historische houten binnenstad, een toeristische trekpleister, is in 2002 uitgeroepen tot UNESCO-werelderfgoed. De Surinaamse regering beschouwt toerisme als een essentiële motor voor economische groei en ontwikkeling. President Chan Santokhi zei onlangs dat de unieke troeven van het land internationaal sterker onder de aandacht moeten worden gebracht.

Meer uit Buitenland

Stembureaus openen voor Britse verkiezingen

LONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn de stembureaus geopend voor lokale verkiezingen. Er mag gestemd worden voor lokale overheden in Engeland en in Wales en Schotland vinden parlementsverkiezingen plaats. Bij de stembusgang wordt rekening gehouden met een flink verlies voor Labour. De partij van premier Keir Starmer, wiens populariteit flink is afgenomen, staat er volgens de peilingen zeer slecht voor en krijgt mogelijk te maken met een recordverlies aan zetels.

1 uur geleden
AzG: ondervoeding Gaza verwoestend voor zwangeren en baby's

GAZA-STAD (ANP) - De enorme voedseltekorten in Gaza hebben "verwoestende gevolgen" voor zwangere vrouwen en pasgeboren kinderen. Dat blijkt uit een analyse van de internationale tak van Artsen zonder Grenzen (AzG).

3 uur geleden
Lagere straf voor Zuid-Koreaanse oud-premier Han

SEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaans hof van beroep heeft donderdag de straf van voormalig premier Han Duck-soo met acht jaar verminderd. De 76-jarige werd veroordeeld voor zijn rol in de afkondiging van de staat van beleg door ex-president Yoon Suk-yeol.

5 uur geleden
Vermeende afscheidsbrief Jeffrey Epstein vrijgegeven

NEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.

6 uur geleden
Regering-Trump haalt uit naar Europa in nieuw terrorismebeleid

WASHINGTON (ANP/AFP) - In een nieuwe strategie voor terrorismebestrijding van de Amerikaanse overheid wordt Europa omschreven als broedplaats voor terrorisme, aangewakkerd door massamigratie.

6 uur geleden
Eerste Israëlische luchtaanval op Beiroet sinds begin bestand

BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.

14 uur geleden
Bronnen: Marokko weigerde evacuatievlucht van cruiseschip Hondius

LAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.

15 uur geleden