Federale rechter VS oordeelt tegen nieuwe aanmeldingen 'Dreamers'
AUSTIN (ANP) - Een federale rechter in Texas heeft geoordeeld dat nieuwe aanmeldingen voor een programma dat zo'n 650.000 migranten die als kind naar de Verenigde Staten kwamen tegen uitzetting beschermt, niet meer mogen worden goedgekeurd. Volgens rechter Andrew Hanen strookte het programma niet met de wet toen het in 2012 werd opgezet.
Migranten kunnen via het Deferred Action for Childhood Arrivals (DACA)-programma een speciale status krijgen. Die beschermt ze tijdelijk tegen uitzetting en geeft ze het recht om te werken, maar niet de mogelijkheid om het Amerikaanse staatsburgerschap te verwerven.
Deelnemers van DACA worden vaak Dreamers (dromers) genoemd. Het programma is in 2012 in het leven geroepen door president Barack Obama, maar is voor meerdere staten een doorn in het oog. Zij stellen dat DACA destijds illegaal in het leven is geroepen en Obama zijn boekje te buiten ging.
Donald Trump, de opvolger van Obama, probeerde het programma eerder te beëindigen, maar dat werd teruggedraaid door het hooggerechtshof. Volgens Trump kunnen honderdduizenden Amerikanen geen banen krijgen omdat die worden 'ingepikt' door 'DACA-illegalen'.
Rechter Hanen gaf vrijdag met zijn oordeel gehoor aan de de kritiek van de staten, maar benadrukte dat zijn uitspraak niet betekent dat de Dreamers nu geen bescherming meer genieten tegen uitzetting.
President Joe Biden, die vicepresident was onder Obama ten tijde van de oprichting van het DACA-programma, heeft eerder gezegd dat hij een permanente oplossing wil waarmee Dreamers Amerikaans staatsburger kunnen worden. Een wetsvoorstel dat het mogelijk moest maken voor dergelijke migranten om binnen drie jaar Amerikaan te worden, sneuvelde begin dit jaar in het Congres.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar E. Jean Carroll, de oud-columniste die de Amerikaanse president Donald Trump beschuldigde van seksuele aanranding. Dat meldt CNN op basis van meerdere bronnen die bekend zijn met de zaak.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse first lady Jill Biden zegt dat ze tijdens het zwakke debatoptreden van haar man Joe Biden tegen Donald Trump in 2024 dacht dat hij een beroerte kreeg. Dat zegt ze in een interview met CBS News Sunday Morning, dat dit weekend wordt uitgezonden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft nieuwe aanvallen uitgevoerd op Iran. Dat heeft een Amerikaanse functionaris woensdag aan Reuters gemeld.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - In de nacht van woensdag op donderdag zijn drie explosies gehoord ten oosten van de Iraanse havenstad Bandar Abbas. Dat meldden Iraanse media donderdagochtend vroeg.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag gezegd dat hij zich geen zorgen maakt over de politieke gevolgen van een langdurig conflict met Iran. Hij deed die uitspraak tijdens een kabinetsvergadering in het Witte Huis.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS hebben de VN-rapporteur voor de mensenrechten in de bezette Palestijnse gebieden, Francesca Albanese, opnieuw op een sanctielijst van individuen gezet. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Financiën.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft heel Zuid-Libanon verklaard tot "gevechtszone" en inwoners opgeroepen te evacueren. Dat meldt de Arabischtalige woordvoerder van de IDF op X.
7 uur geleden