Favoriete Pliskova strandt in tweede ronde US Open
NEW YORK (ANP) - De als eerste geplaatste Karolina Pliskova is in de tweede ronde van de US Open uitgeschakeld. De Tsjechische tennisster werd met 6-1 7-6 (2) verrast door de Française Caroline Garcia, de nummer 50 van de wereld.
Pliskova kwam in de tweede set nog terug na een 4-2-achterstand, maar in de tiebreak verloor ze vanaf 2-2 vijf punten op een rij. Gedesillusioneerd verliet ze het lege Louis Armstrong Stadium, de tweede baan van de US Open. Pliskova liet in de tweede set bij een 5-4-voorsprong twee setpunten onbenut.
Door de afwezigheid van Ashleigh Barty en Simona Halep gold de mondiale nummer 3 Pliskova plots op basis van haar ranking als titelfavoriete. De 28-jarige Tsjechische heeft nog nooit de titel gepakt op een grand slam. In 2016 stond ze in de finale van de US Open.
In aanloop naar de US Open werd Pliskova op het WTA-toernooi van Cincinnati, dat in verband met het coronavirus eenmalig in New York werd gespeeld, ook al vroegtijdig uitgeschakeld. Toen verloor ze van de Russin Veronika Kudermetova.
Garcia (26), die vorig jaar nog in de eerste ronde verloor in New York, stond in 2018 op de vierde plaats van de wereldranglijst.
Kristina Mladenovic, landgenote van Garcia, gaf een zeker lijkende zege uit handen. Ze stond tegen de Russin Varvara Gratsjeva met 6-1 en 5-1 voor, maar verloor alsnog met 1-6 7-6 (2) 6-0. Mladenovic liet vier wedstrijdpunten onbenut.
Na afloop had Mladenovic geen goed woord over voor de beperkingen die haar zijn opgelegd, omdat ze in nauw contact is geweest met de met het coronavirus besmette Benoît Paire. Diverse Franse tennissers moeten zich op de US Open "in een bubbel in een reeds bestaande bubbel begeven". Na haar eerste partij klaagde de Française al dat het mentaal erg zwaar was.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Annemarie Worst en Shirin van Anrooij maken dit weekend na blessures hun rentree bij het veldrijden tijdens de eerste wereldbeker van het seizoen in het Tsjechische Tabor. Worst (29) kampte met een schouderblessure. Van Anrooij (23) moest het vorige veldritseizoen afbreken door een beknelde liesslagader.
6 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Alexander Zverev komt in februari in actie op het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie maandag bekend. De Duitse nummer 3 van de wereld speelde zes keer eerder op het ATP-toernooi in Rotterdam.
59 minuten geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft de tweede 500 meter bij de wereldbeker in Salt Lake City op zijn naam geschreven. De wereldkampioen zette het Nederlands record op 33,63 seconden, waarmee hij 0,02 seconde boven het wereldrecord bleef en zich herpakte van een teleurstellende rit van een dag eerder.
12 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City het wereldrecord op de 500 meter verbeterd. De regerend wereldkampioen op deze afstand kwam tot 36,09 en was daarmee ruim sneller dan het oude record van 36,36 van Lee Sang-hwa uit Zuid-Korea uit 2016. Op de dag precies tien jaar later is Kok 0,27 seconde sneller.
12 uur geledenTURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft voor eigen publiek in Turijn voor de tweede keer in zijn carrière de ATP Finals gewonnen. De 24-jarige Italiaan won het eindejaarstoernooi, waarin de beste tennissers van het seizoen het tegen elkaar opnemen, door in twee sets af te rekenen met de huidige nummer 1 van de wereld, Carlos Alcaraz: 7-6 (4) 7-5.
14 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft met zijn merrie Pretty Woman van 't Paradijs de wereldbekerwedstrijd van Stuttgart gewonnen. Het is het beste internationale resultaat tot nu toe van de Nederlandse kampioen en de tweede Nederlandse zege na Sanne Thijssen vorige maand in Oslo in dit wereldbekerseizoen.
15 uur geledenZAGREB (ANP) - Judoka Jur Spijkers heeft op de Grand Prix-wedstrijd van Zagreb bij de zwaargewichten (+100 kg) het zilver gepakt. In de finale versloeg de Azerbeidzjaan Kanan Nasibov de 28-jarige Tilburger op ippon.
16 uur geleden