Farmaceuten in trek op Japanse beurs
TOKIO (ANP) - In Tokio, waar beleggers terugkeerden na een lang weekeinde, is de aandelenbeurs dinsdag nipt hoger gesloten. Vooral de Japanse farmaceutische sector stond in de schijnwerpers na berichten over een nieuwe effectieve behandeling van Covid-19, de ziekte die wordt veroorzaakt door het coronavirus. De andere beurzen in de Aziatische regio lieten een gemengd beeld zien. De sterke toename van het aantal coronabesmettingen wereldwijd en de politieke ontwikkelingen in Washington rond de afzettingsprocedure tegen president Donald Trump, zorgden voor enige terughoudendheid bij beleggers.
De Japanse hoofdindex, de Nikkei 225, eindigde met een plusje van 0,1 procent op 28.164,34 punten. Het nieuws over een nieuwe variant van het coronavirus in Japan, die deels lijkt op de gemuteerde Britse en Zuid-Afrikaanse virusvarianten, hield de beurs in toom. Chugai Pharmaceutical steeg ruim 6 procent. Volgens de Britse overheid verlaagt het medicijn tocilizumab van Chugai het risico op overlijden bij coronapatiënten. Ook liggen patiënten die het middel tegen reumatoïde artritis krijgen minder lang in het ziekenhuis. Andere farmaceuten als Takeda Pharmaceutical en Eisai profiteerden ook van het nieuws en gingen tot 3 procent vooruit.
In Shanghai klom de beurs tussentijds 1,2 procent en de Hang Seng-index in Hongkong kreeg er 0,7 procent bij. De Kospi in Seoul verloor 2 procent. Beleggers namen wat winst na de koerssprong van bijna 10 procent van de Zuid-Koreaanse beurs in de eerste week van het nieuwe jaar. Hyundai zakte bijna 5 procent. Het autoconcern werd in de afgelopen twee handelsdag zo'n 30 procent meer waard dankzij berichten over een mogelijke samenwerking met de Amerikaanse iPhone-maker Apple.
Meer uit Financieel
HSINCHU (ANP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese TSMC, 's werelds grootste producent van geavanceerde chips voor AI-toepassingen, heeft in het derde kwartaal van 2026 opnieuw een recordwinst geboekt. Het is het zesde kwartaal op rij dat de belangrijke klant van de Nederlandse chipmachinefabrikant ASML een recordwinst heeft behaald.
15 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Uitbater van laadstations voor elektrische auto's Fastned zegt het bouwtempo van nieuwe stations te versnellen. De exploitant heeft momenteel 65 laadstations in aanbouw, bijna het dubbele aantal ten opzichte van vorig jaar.
30 minuten geledenVEGHEL (ANP) - Groothandelsbedrijf Sligro, een belangrijke leverancier aan de Nederlandse horeca, blijft last houden van consumenten die terughoudender zijn met hun bestedingen in restaurants en cafés. De omzet van het bedrijf liep in het afgelopen kwartaal iets terug.
33 minuten geledenSEOUL/TOKIO (ANP) - De beurzen in Zuid-Korea en Japan zijn donderdag hard onderuitgegaan. Vooral de chipbedrijven gingen in de uitverkoop na de forse koersverliezen in de Amerikaanse chipsector op woensdag. De chipaandelen zijn dit jaar sterk in waarde gestegen dankzij de grote vraag naar chips voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI).
43 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Consumentenbond, Offlimits en The Firewall staan op 26 november tegenover socialmediabedrijf Meta in de rechtbank van Amsterdam. Dat hebben de belangenorganisaties donderdag bekendgemaakt. De drie Nederlandse organisaties eisen in een kort geding dat Meta stopt met de verkoop van de Meta-bril zolang daarmee stiekem opnamen kunnen worden gemaakt.
46 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Navigatiedienstverlener TomTom gaat ongeveer tweehonderd banen schrappen om de kosten te drukken en de organisatie "slagvaardiger" te maken. Het Nederlandse bedrijf, met wereldwijd 3300 mensen in dienst, verwacht dat de reorganisatie jaarlijks ongeveer 21 miljoen euro aan kostenbesparingen oplevert.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De werkloosheid in Nederland is in september voor de tweede maand op rij onveranderd gebleven op 4 procent, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In juli steeg de werkloosheid nog tot 4 procent, van 3,8 procent in juni.
1 uur geleden