Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ex-president Humala van Peru krijgt 15 jaar cel om corruptie

Ex-president Humala van Peru krijgt 15 jaar cel om corruptie

LIMA (ANP/RTR) - Een rechtbank in Peru heeft oud-president Ollanta Humala tot vijftien jaar cel veroordeeld voor het aannemen van illegale campagnedonaties van een Braziliaans bouwbedrijf. Zijn vrouw Nadine Heredia werd in dezelfde zaak ook veroordeeld tot vijftien jaar gevangenis.

Oud-militair Humala en zijn vrouw kregen tijdens de succesvolle verkiezingscampagne in 2011 geld van bouwbedrijf Odebrecht. Hij leidde het land van 2011 tot 2016.

Humala zal zijn straf waarschijnlijk uitzitten in een speciale kleine gevangenis die is gebouwd voor oud-presidenten. Hij is de vierde ex-president die in verband is gebracht met de omvangrijke fraudezaak die bekendstaat als Lava Jato, en de tweede die ervoor de cel in gaat. Alejandro Toledo (2001-2006) kreeg vorig jaar ruim twintig jaar celstraf omdat hij steekpenningen had aangenomen van Odebrecht.

Onderzoek

In 2019 schoot ex-president Alan García (2006-2011) zichzelf dood toen de politie zijn huis binnenstormde om hem te arresteren. Een jaar eerder werd president Pedro Pablo Kuczynski (2016-2018) gedwongen af te treden. Er loopt nog een onderzoek naar hem.

Voormalig bouwgigant Odebrecht heeft toegegeven steekpenningen te hebben betaald aan regeringen in heel Latijns-Amerika om het imperium te helpen opbouwen. Het bedrijf veranderde zijn naam in 2020 in Novonor en zit momenteel in een faillissementsprocedure.

Meer uit Buitenland

Spaanse veiligheidsdienst waarschuwde voor massale instroom Ceuta

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse veiligheidsdienst heeft voorafgaand aan de massale instroom van migranten in de exclave Ceuta al gewaarschuwd voor een dergelijk incident. De Spaanse premier Pedro Sánchez zei eerder in het parlement juist dat er geen signalen waren voor zo'n instroom, maar uit nu vrijgegeven documenten blijkt het tegendeel.

2 uur geleden
Nieuwe Houthi-aanvallen op meerdere steden in Saudi-Arabië

ABHA (ANP/RTR) - De Houthi's hebben voor de tweede dag op rij meerdere Saudische steden aangevallen. Volgens de door Saudi-Arabië geleide coalitie die het in Jemen tegen de Houthi's opneemt, zijn onder meer Abha, Khamis Mushait en Jazan bestookt met ballistische raketten en drones.

2 uur geleden
Trump: Iran probeert midterms te beïnvloeden, oorlog stopt daarna

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat Iran met zijn aanvallen de uitkomst van de Amerikaanse tussentijdse verkiezingen probeert te beïnvloeden. Hij voorspelt dat de oorlog na die zogenoemde midterms in november direct zal eindigen, omdat Iran het dan niet meer vol kan houden. Ook zouden dan de olieprijzen meteen dalen.

3 uur geleden
Doden bij Russische aanval op Oekraïens winkelcentrum

SOEMY (ANP/RTR/DPA) - In de Noord-Oekraïense stad Soemy is een winkelcentrum geraakt door een drone. Daarbij zijn drie doden gevallen, meldt de regionale gouverneur Oleh Hryhorov. Twee mensen raakten gewond.

4 uur geleden
Vliegtuig Zelensky na vertrek Moldavië bijna geraakt door drone

OSLO (ANP/AFP) - Het vliegtuig van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky is dinsdag vlak na het opstijgen in Moldavië bijna geraakt door een drone. Dat meldt de Noorse premier Jonas Gahr Støre, die Zelensky na de reis ontving in Oslo.

4 uur geleden
Britse man opgepakt om voorbereiding sabotageactie voor Russen

SWINDON (ANP) - De Britse politie heeft een man gearresteerd die ervan verdacht wordt met de Russische inlichtingendiensten te hebben samengewerkt. Hij is aangeklaagd voor onder meer de voorbereiding van een sabotageactie.

5 uur geleden
Atoomagentschap wil Iran bespreken bij Veiligheidsraad

WENEN (ANP/AFP) - Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) stapt naar de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties met klachten over Iran. Het land moet meewerken aan inspecties, vindt de zogenoemde Raad van Gouverneurs van het agentschap. De stap dient vooral om de diplomatieke druk op te voeren. De kans lijkt klein dat de Veiligheidsraad daadwerkelijk zal ingrijpen.

5 uur geleden