Ex-juntaleider West-Afrikaans Guinee krijgt 20 jaar cel
CONAKRY (ANP/DPA) - Een voormalige juntaleider in het West-Afrikaanse Guinee, Moussa Dadis Camara, is tot twintig jaar gevangenisstraf veroordeeld voor misdaden tegen de menselijkheid. Het gaat in de zaak om een slachting in een stadion onder protesterende burgers tijdens de protesten tegen zijn bewind in september 2009 in de hoofdstad Conakry. Dadis Camara was als militaire leider aan de macht van eind 2008 tot begin 2010.
Demonstranten tegen de junta waren in een stadion bijeen. Militairen omsingelden en sloten het af waarna ze een slachting aanrichtten, veelal met machetes. Voor zover bekend vielen er zeker 150 doden en werden meer dan honderd vrouwen verkracht.
Het West-Afrikaanse land is ongeveer zes keer groter dan Nederland en telt circa 14 miljoen inwoners. De meesten leven in bittere armoede en landbouw vormt de voornaamste bron van inkomsten. Het land beschikt wel over veel delfstoffen inclusief bauxiet, uranium en hoogwaardig ijzererts. Door de chronische politieke instabiliteit, slechte infrastructuur en corruptie komt van winning van delfstoffen nog betrekkelijk weinig terecht.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump herhaalde tijdens een persconferentie op zijn golfclub in Doral wat hij eerder die dag tegen CBS News zei: dat de oorlog met Iran "snel voorbij" zal zijn. De Iraanse Revolutionaire Garde reageerde daarop dat zij het einde van de oorlog zullen bepalen.
54 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Even na middernacht werd een luide explosie in de Iraanse hoofdstad Teheran gehoord. Zeven journalisten van persbureau AFP maakten verspreid over de stad melding van dezelfde explosie, die kilometers verderop gevoeld werd. Op hetzelfde moment was een overvliegend vliegtuig te horen.
4 uur geledenDORAL (ANP) - De Verenigde Staten zullen bepaalde oliesancties opschorten vanwege de onrust op de markten. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump maandag bekend bij een persconferentie op zijn golfclub in Doral in de staat Florida.
5 uur geledenANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gebeld over de raket die maandag werd neergehaald bij Turkije. Erdogan zei hem dat schendingen van het Turkse luchtruim "ongerechtvaardigd" zijn en dat de Iraanse aanvallen op landen in de regio niemand ten goede komen.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël is de afgelopen week vaker aangevallen vanuit Libanon dan uit Iran. Dat meldde de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar op X, na een gesprek met Jeanine Hennis, de speciale VN-coördinator voor Libanon.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gebeld, meldt het Kremlin. Ze hebben het zowel over Oekraïne als de oorlog in het Midden-Oosten gehad.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlog in Iran "zo goed als" voorbij is. Hij zei tegen CBS News dat de Amerikanen en de Israëliërs "heel ver voor op schema" lopen met hun luchtaanvallen.
9 uur geleden