Ex-juntaleider West-Afrikaans Guinee krijgt 20 jaar cel
CONAKRY (ANP/DPA) - Een voormalige juntaleider in het West-Afrikaanse Guinee, Moussa Dadis Camara, is tot twintig jaar gevangenisstraf veroordeeld voor misdaden tegen de menselijkheid. Het gaat in de zaak om een slachting in een stadion onder protesterende burgers tijdens de protesten tegen zijn bewind in september 2009 in de hoofdstad Conakry. Dadis Camara was als militaire leider aan de macht van eind 2008 tot begin 2010.
Demonstranten tegen de junta waren in een stadion bijeen. Militairen omsingelden en sloten het af waarna ze een slachting aanrichtten, veelal met machetes. Voor zover bekend vielen er zeker 150 doden en werden meer dan honderd vrouwen verkracht.
Het West-Afrikaanse land is ongeveer zes keer groter dan Nederland en telt circa 14 miljoen inwoners. De meesten leven in bittere armoede en landbouw vormt de voornaamste bron van inkomsten. Het land beschikt wel over veel delfstoffen inclusief bauxiet, uranium en hoogwaardig ijzererts. Door de chronische politieke instabiliteit, slechte infrastructuur en corruptie komt van winning van delfstoffen nog betrekkelijk weinig terecht.
Meer uit Buitenland
MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico ziet af van het plan om het schooljaar eerder te beëindigen in verband met het WK voetbal deze zomer. Vorige week maakte het ministerie van Onderwijs bekend dat het overwoog de schoolvakantie veertig dagen eerder te laten beginnen.
13 minuten geledenWASSENBERG (ANP/DPA) - Bij een schietpartij in de Duitse plaats Wassenberg, vlak bij de Nederlandse grens ter hoogte van Roermond, is maandagavond een man om het leven gekomen. De politie is een klopjacht begonnen op de dader en heeft onder meer een helikopter ingezet, meldt een woordvoerder van de Duitse politie.
25 minuten geledenMONTERREY (ANP/BLOOMBERG) - De Mexicaanse politie heeft de leider gearresteerd van een groep die nauwe banden heeft met het beruchte drugskartel Cartel del Noreste. Tijdens de arrestatie werden naast wapens, drugs, auto's en motoren ook zeven tijgers in beslag genomen.
58 minuten geledenLONDEN (ANP) - Meerdere ministers hebben de Britse premier Keir Starmer gevraagd op te stappen, melden Britse media. Volgens The Times hebben drie leden van het kabinet, onder wie de minister van Binnenlandse Zaken Shabana Mahmood, Starmer verteld dat hij zijn positie moet heroverwegen. Sky News schrijft dat de ministers hem dinsdag in een vergadering gaan vertellen dat "het spel voorbij is".
4 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de EU-sancties voor gewelddadige kolonisten afgedaan als het "moreel bankroet" van de Europese Unie. In een verklaring van zijn kantoor op X staat dat de Europeanen op deze manier de kolonisten op de Westelijke Jordaanoever gelijkstellen aan Hamas.
4 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky stelt dat het maandag op de laatste dag van het staakt-het-vuren "niet stil was aan het front". Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het driedaagse bestand.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Iraanse reactie op een Amerikaans voorstel om de oorlog te beëindigen "stom" genoemd. Hij spreekt daarnaast over "een stuk afval" dat hij niet volledig heeft gelezen, omdat hij zijn "tijd niet wil verspillen".
8 uur geleden