Ex-juntaleider West-Afrikaans Guinee krijgt 20 jaar cel
CONAKRY (ANP/DPA) - Een voormalige juntaleider in het West-Afrikaanse Guinee, Moussa Dadis Camara, is tot twintig jaar gevangenisstraf veroordeeld voor misdaden tegen de menselijkheid. Het gaat in de zaak om een slachting in een stadion onder protesterende burgers tijdens de protesten tegen zijn bewind in september 2009 in de hoofdstad Conakry. Dadis Camara was als militaire leider aan de macht van eind 2008 tot begin 2010.
Demonstranten tegen de junta waren in een stadion bijeen. Militairen omsingelden en sloten het af waarna ze een slachting aanrichtten, veelal met machetes. Voor zover bekend vielen er zeker 150 doden en werden meer dan honderd vrouwen verkracht.
Het West-Afrikaanse land is ongeveer zes keer groter dan Nederland en telt circa 14 miljoen inwoners. De meesten leven in bittere armoede en landbouw vormt de voornaamste bron van inkomsten. Het land beschikt wel over veel delfstoffen inclusief bauxiet, uranium en hoogwaardig ijzererts. Door de chronische politieke instabiliteit, slechte infrastructuur en corruptie komt van winning van delfstoffen nog betrekkelijk weinig terecht.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat als het aan koning Charles had gelegen, Groot-Brittannië "waarschijnlijk zou hebben geholpen" bij het Amerikaanse militaire offensief tegen Iran. Die uitspraak deed Trump woensdag, een dag na de ontvangst van de Britse koning in het Witte Huis.
1 uur geledenATHENE (ANP) - Meerdere schepen van de Global Sumud Flotilla zijn benaderd door "militaire speedboten die zich identificeerden als 'Israël'", laat de organisatie aan onder meer het ANP weten. De boten zouden lasers en semi-automatische wapens op de activisten hebben gericht en hen hebben bevolen naar de voorkant van de boten te gaan en op hun handen en knieën te zitten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse vliegdekschip de USS Gerald R. Ford verlaat het Midden-Oosten en vaart de komende dagen naar Virginia, meldden Amerikaanse functionarissen aan de Washington Post. Het schip bevindt zich al tien maanden op zee en moet dringend gerepareerd worden.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De pro-Iraanse beweging Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) heeft het steekincident in Londen opgeëist waarbij twee mensen gewond raakten. Dat schrijft de groepering op sociale media. De politie zei eerder dergelijke onlinebeweringen te onderzoeken.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse parlementsleden hebben kritische vragen gesteld aan defensieminister Pete Hegseth over de oorlog met Iran. De hoorzitting in het Huis van Afgevaardigden was bedoeld om het budgetvoorstel van het ministerie van Defensie te bespreken. In plaats daarvan gaat het grotendeels over de kosten van de VS in de oorlog met Iran.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een eendaagse wapenstilstand voorgesteld met Oekraïne. Dat heeft hij volgens het Kremlin gezegd in een telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump. Het staakt-het-vuren zou moeten gelden op 9 mei, de Russische Dag van de Overwinning. Trump zou positief hebben gereageerd op het voorstel.
4 uur geledenALEXANDRIA (ANP/RTR) - Voormalig FBI-directeur James Comey heeft zich gemeld bij een federale rechtbank in Virginia. Woensdag werd hij aangeklaagd voor onder meer het bedreigen van de Amerikaanse president Donald Trump.
5 uur geleden