Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ex-juntaleider West-Afrikaans Guinee krijgt 20 jaar cel

Ex-juntaleider West-Afrikaans Guinee krijgt 20 jaar cel

CONAKRY (ANP/DPA) - Een voormalige juntaleider in het West-Afrikaanse Guinee, Moussa Dadis Camara, is tot twintig jaar gevangenisstraf veroordeeld voor misdaden tegen de menselijkheid. Het gaat in de zaak om een slachting in een stadion onder protesterende burgers tijdens de protesten tegen zijn bewind in september 2009 in de hoofdstad Conakry. Dadis Camara was als militaire leider aan de macht van eind 2008 tot begin 2010.

Demonstranten tegen de junta waren in een stadion bijeen. Militairen omsingelden en sloten het af waarna ze een slachting aanrichtten, veelal met machetes. Voor zover bekend vielen er zeker 150 doden en werden meer dan honderd vrouwen verkracht.

Het West-Afrikaanse land is ongeveer zes keer groter dan Nederland en telt circa 14 miljoen inwoners. De meesten leven in bittere armoede en landbouw vormt de voornaamste bron van inkomsten. Het land beschikt wel over veel delfstoffen inclusief bauxiet, uranium en hoogwaardig ijzererts. Door de chronische politieke instabiliteit, slechte infrastructuur en corruptie komt van winning van delfstoffen nog betrekkelijk weinig terecht.

Meer uit Buitenland

Doden en gewonden bij Russische aanvallen in Oekraïense regio's

POLTAVA (ANP/RTR) - Russische drone- en raketaanvallen hebben in de Oekraïense regio Poltava aan zeker vier mensen het leven gekost en 31 mensen verwond, meldt de gouverneur. Het Oekraïense staatsgasbedrijf Naftogaz meldt dat bij aanvallen op gasinstallaties in Poltava en Charkiv vijf doden zijn gevallen.

26 minuten geleden
Negen doden bij explosie in mijn Colombia

SUTATAUSA (ANP/AFP) - Bij de mijnexplosie in Colombia zijn negen doden gevallen. Zes mijnwerkers konden worden gered, meldt het nationale mijnagentschap van het land.

1 uur geleden
Iran meldt burgerdoden door Amerikaanse aanvallen op boten

TEHERAN (ANP) - Volgens Iran hebben de Verenigde Staten tijdens acties in de Straat van Hormuz twee kleine boten aangevallen waarop zich burgers bevonden. Daarbij zijn vijf mensen omgekomen, meldt de Iraanse staatstelevisie.

4 uur geleden
Doden bij explosie in vuurwerkfabriek China

CHANGSHA (ANP/RTR/AFP) - Bij een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese provincie Hunan zijn zeker 21 mensen omgekomen. Ruim zestig anderen raakten gewond.

4 uur geleden
IAEA: schade aan kerncentrale Zaporizja na droneaanval

ZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.

5 uur geleden
Twaalf medewerkers vast na explosie in mijn Colombia

SUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.

5 uur geleden
Amnesty: massale mensenrechtenschendingen door Congolese rebellen

KINSHASA (ANP) - Rebellen van de Allied Democratic Forces (ADF) in de Democratische Republiek Congo plegen massale mensenrechtenschendingen in het oosten van het land, meldt Amnesty International. Volgens de hulporganisatie kunnen de schendingen neerkomen op oorlogsmisdrijven en misdaden tegen de menselijkheid.

5 uur geleden