Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ex-adviseur Johnson wilde van premier af

Ex-adviseur Johnson wilde van premier af

LONDEN (ANP) - Dominic Cummings, de voormalige topadviseur van de Britse premier Boris Johnson, wilde al enkele dagen nadat de Conservatieven de verkiezingen hadden gewonnen af van de kersverse minister-president. In een interview met de BBC zegt hij verder dat Johnson "geen plan heeft, niet weet hoe hij premier moet zijn".

Cummings leidde bij het referendum over het Britse EU-lidmaatschap in 2016 de pro-brexitcampagne. Bij de verkiezingen van 2019 voerde hij de campagne aan die Johnson - eveneens een fel tegenstander van de EU - de overwinning bezorgde. In een fragment van het interview dat de BBC voor uitzending heeft vrijgegeven zegt hij daarover: "We hebben hem (Johnson) daar alleen neergezet omdat we een bepaald probleem moesten oplossen, niet omdat we vonden dat hij de juiste persoon was om het land te leiden." Gevraagd of dat geen kiezersbedrog is, antwoordt hij dat het "politiek" is.

Na de verkiezingen bleef Cummings de belangrijkste adviseur van Johnson. In het interview vertelt hij echter dat Carrie Symonds, de toenmalige vriendin van Johnson en nu diens vrouw, van hem en zijn medewerkers af wilde en dat zij probeerde politieke benoemingen te beïnvloeden. Volgens Cummings was het voor iedereen duidelijk dat "tegen de zomer we of allemaal weg zouden zijn of zouden proberen om iemand anders binnen te halen als premier." Uiteindelijk stapte Cummings vorig jaar zelf op.

De BBC zendt het volledige interview dinsdagavond uit. Eerder publiceerde de omroep al een deel waarin Cummings vertelt over het coronabeleid van Johnson en dat de premier terughoudend was met het aanscherpen daarvan.

Meer uit Buitenland

Trump twijfelt over gratie Diddy vanwege kritische uitspraken

WASHINGTON (ANP) - In een interview met de Amerikaanse zender Newsmax heeft de Amerikaanse president Donald Trump laten weten er nog niet over uit te zijn of hij gratie zal verlenen aan Sean 'Diddy' Combs. Volgens de president zou dat komen door onwelgevallige uitspraken van Combs aan zijn adres, toen hij zich verkiesbaar stelde.

6 uur geleden
Landen droppen tientallen pallets met hulpgoederen boven Gaza

BERLIJN (ANP/DPA) - De Verenigde Arabische Emiraten, Jordanië, Egypte, Spanje, Frankrijk en Duitsland hebben zaterdag negentig pallets met voedsel en medische spullen boven de Gazastrook gedropt. Het Israëlische leger heeft dat bekendgemaakt. De droppings worden uitgevoerd in afstemming met de Israëlische autoriteiten.

9 uur geleden
Corruptiebestrijder Kyiv ontdekt gesjoemel met militaire aankopen

KYIV (ANP/AFP/RTR) - De anticorruptie-instanties van Oekraïne hebben naar eigen zeggen een enorme corruptiezaak ontdekt waarbij de prijs van militaire aankopen systematisch werd opgedreven voor eigen gewin. De instanties NABOe en SAPO melden zaterdag arrestaties in verband met contracten voor de koop van militaire drones en signaalverstoorders.

10 uur geleden
Hamas legt wapens niet neer voor er een Palestijnse staat is

CAÏRO (ANP/RTR) - De Palestijnse beweging Hamas heeft bevestigd dat er eerst een Palestijnse staat moet komen voor de beweging de wapens kan neerleggen.

13 uur geleden
Portugal roept alarmfase uit over hitte en bosbrandgevaar

LISSABON (ANP) - Met ingang van zondag is Portugal in verhoogde staat van paraatheid om de verwachte hitte en het gevaar van bosbranden. De 'alarmstatus' duurt tot 8 augustus. De regering vreest de komende dagen temperaturen die kunnen oplopen tot tussen de 36 en 44 graden. In de nachten zou het minstens 20 graden zijn.

14 uur geleden
Bijna honderd doden door Israëlische aanvallen op Gaza

GAZA-STAD (ANP) - Door Israëlische aanvallen zijn volgens het Palestijnse gezondheidsministerie de afgelopen 24 uur zeker 98 doden gevallen in Gaza. Er vielen ook meer dan duizend gewonden, schrijft nieuwszender Al Jazeera.

15 uur geleden
Legerleider Israël: meer aanvallen zonder vrijlating gijzelaars

TEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De Israëlische legerleider generaal Eyal Zamir zegt dat de aanvallen onophoudelijk doorgaan als de resterende Israëlische gijzelaars niet vrijgelaten worden. Hij zei dat hij verwacht dat in de komende dagen duidelijk wordt of er een overeenkomst kan worden gesloten.

17 uur geleden