Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ex-adviseur Cummings haalt weer uit naar Britse premier Johnson

Ex-adviseur Cummings haalt weer uit naar Britse premier Johnson

LONDEN (ANP) - De Britse premier Boris Johnson was terughoudend met het aanscherpen van de coronamaatregelen toen het aantal besmettingen in Groot-Brittannië afgelopen herfst weer toenam. Zijn reden hiervoor zou zijn geweest dat mensen die kwamen te overlijden als gevolg van het virus "praktisch allemaal boven de tachtig" waren, heeft voormalig topadviseur Dominic Cummings beweerd in een interview met de BBC.

Ook stelde Cummings dat de premier hem een bericht stuurde waarin hij zei dat hij niet meer geloofde dat de zorg overbelast was. Johnson zou hebben gezegd dat hij het virus liever "door het land wilde laten gaan", dan dat het de economie zou verwoesten.

In een reactie zegt Downing Street, het kantoor van Johnson, dat de premier gedurende de coronapandemie "de nodige maatregelen heeft genomen om levens en levensonderhoud te beschermen, geholpen door het beste wetenschappelijke advies". Daarnaast heeft de Britse regering volgens een woordvoerder weten te voorkomen dat de zorg overbelast raakte door middel van drie nationale lockdowns.

In het interview zei Cummings ook dat Johnson aan het begin van de pandemie zijn wekelijkse bijeenkomsten met de Britse koningin Elizabeth in stand wilde houden. Op 18 maart 2020 zou hij nog van plan zijn geweest haar persoonlijk te bezoeken, ook al waren er toen al medewerkers van Johnson besmet. Cummings zou de premier hebben gewaarschuwd dat de koningin zou kunnen komen te overlijden als ze Covid-19 opliep. Downing Street heeft de bewering van Cummings ontkend.

Het is niet de eerste keer dat de voormalige topadviseur zich uitspreekt tegen Johnson. Vorige maand nog lekte hij informatie uit een WhatsAppgesprek met zijn voormalige baas van begin vorig jaar, waarin Johnson zijn minister van Volksgezondheid zou hebben omschreven als een hopeloos figuur.

Cummings gold voorheen als de rechterhand van Johnson, maar stapte vorig jaar op. Sindsdien heeft hij zich ontpopt als een uitgesproken criticus van de Britse regering. De ex-adviseur vindt onder meer dat de regering een puinhoop heeft gemaakt van het coronabeleid.

Meer uit Buitenland

Ministerie: Iran komt later met reactie op voorgesteld vredesplan

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft zijn reactie voor de Verenigde Staten klaar op het eerder voorgelegde vredesplan van bemiddelende partijen. Op een later punt zal dat bekendgemaakt worden, zegt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken.

25 minuten geleden
Iran: inlichtingenchef Khademi gedood bij luchtaanval

TEHERAN (ANP/RTR) - De inlichtingenchef van de Iraanse Revolutionaire Garde, Majid Khademi, is omgekomen bij een Israëlische of Amerikaanse aanval. Dat meldt de Garde op Telegram. Ook staatsmedia melden zijn dood, die het gevolg zou zijn van een luchtaanval.

1 uur geleden
Bron: Iran wil Straat van Hormuz bij bestand nog niet openen

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran is niet bereid weer scheepsverkeer toe te laten in de Straat van Hormuz in het kader van een tijdelijk staakt-het-vuren. Dat meldt een hoge Iraanse functionaris aan persbureau Reuters. Volgens Teheran ontbreekt het de VS aan bereidheid om tot een permanent bestand te komen, aldus de functionaris.

2 uur geleden
Pakistan presenteert plan voor bestand aan Iran en VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - Pakistan heeft Iran en de Verenigde Staten een plan voor een einde aan de vijandelijkheden voorgelegd. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tweedelige plan zou bestaan uit een onmiddellijk staakt-het-vuren, gevolgd door een akkoord over duurzame vrede.

3 uur geleden
Artemis II-missie bereikt invloedssfeer van de maan

CAPE CANAVERAL (ANP/AFP) - De Artemis II-missie is weer een stap dichter bij haar ronde om de maan. Het Orion-ruimtevaartuig is tegen 06.45 Nederlandse tijd terechtgekomen in de zogenoemde invloedssfeer van de maan, waar de zwaartekracht van het hemellichaam zwaarder trekt aan de ruimtecapsule dan de aarde.

4 uur geleden
Iran meldt doden bij aanvallen op woningen

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Volgens Iran zijn in de nacht van zondag op maandag doden gevallen bij verschillende luchtaanvallen op gebouwen waarin mensen woonden. Ook in de Israëlische stad Haifa kwamen mensen om, bij een Iraanse aanval. Daar zijn twee lichamen uit het puin gehaald van een flatgebouw dat was geraakt door een raket.

5 uur geleden
President Zuid-Korea betuigt spijt over drone richting noorden

SEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung heeft maandag spijt betuigd tegenover Noord-Korea over een drone-incident. Volgens de president stuurde een Zuid-Koreaan in januari zonder toestemming van de regering een drone richting Noord-Korea.

7 uur geleden