Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Evacuaties in Florida om naderende orkaan Milton

Evacuaties in Florida om naderende orkaan Milton

TALLAHASSEE (ANP/AFP) - In Florida zijn files ontstaan na waarschuwingen van de autoriteiten om kustgebieden te evacueren. Orkaan Milton nam maandag enige tijd "explosief snel" in kracht toe tot een orkaan van de vijfde en hoogste categorie en komt waarschijnlijk woensdag aan land in Tampa Bay. "We moeten er rekening mee houden dat we hier te maken hebben met een monster", zei de gouverneur van de staat Ron DeSantis op een persconferentie. Dinsdag is volgens meldingen van het National Hurricane Centre (NHC) de orkaan in kracht afgenomen tot de vierde categorie, maar Milton blijft erg gevaarlijk op weg naar de westkust van Florida.

Het NHC noemt Milton een "extreem ernstige bedreiging" voor Florida. Zelden is in het oog van een orkaan zo'n lage druk gemeten, meldt het NHC. Milton bereikte maandag aanhoudende windsnelheden van 285 kilometer per uur. Verwacht wordt dat de orkaan verder in kracht afneemt voordat deze aan land komt, volgens CBS News mogelijk tot een orkaan van de derde categorie. Er wordt in kustplaatsen een stormvloed van tussen de 1,5 en 3,5 meter verwacht, lokaal kan er 38 centimeter regen vallen.

De orkaan volgt ruim een week op orkaan Helene, die volgens CNN in de VS aan 235 mensen het leven kostte. In Florida kwamen 20 mensen om. "Helaas worden sommige plaatsen die door Helene werden getroffen opnieuw geraakt door Milton", zei DeSantis.

Catastrofaal

De burgemeester van Tampa, Jane Castor, noemde Helene een "wake-up call" vergeleken met Milton. "Als je in een gebied woont waar een evacuatiebevel geldt, maar dat negeert, zul je simpelweg sterven", waarschuwde ze inwoners. Ze noemde de storm "letterlijk catastrofaal".

Volgens DeSantis geven inwoners gehoor aan oproepen van de autoriteiten om te evacueren. Er ontstonden lange rijen bij benzinestations en op verschillende trajecten nam de hoeveelheid verkeer met 90 procent toe, zei hij.

Meer uit Buitenland

Oegandese oppositieleider Bobi Wine ontvlucht land

KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.

26 minuten geleden
Trump wil dat meer landen oorlogsschepen naar Golfregio sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.

1 uur geleden
Meer dan zestig doden bij aanhoudende overstromingen in Kenia

NAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.

1 uur geleden
Haaretz: Israël en Libanon praten komende dagen over aanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.

3 uur geleden
Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas (96) overleden

STARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.

4 uur geleden
Veel doden bij Israëlische aanval op medisch centrum in Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.

5 uur geleden
Israël: golf van antisemitisme overspoelt Nederland

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.

6 uur geleden