Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Evacuaties in Florida om naderende orkaan Milton

Evacuaties in Florida om naderende orkaan Milton

TALLAHASSEE (ANP/AFP) - In Florida zijn files ontstaan na waarschuwingen van de autoriteiten om kustgebieden te evacueren. Orkaan Milton nam maandag enige tijd "explosief snel" in kracht toe tot een orkaan van de vijfde en hoogste categorie en komt waarschijnlijk woensdag aan land in Tampa Bay. "We moeten er rekening mee houden dat we hier te maken hebben met een monster", zei de gouverneur van de staat Ron DeSantis op een persconferentie. Dinsdag is volgens meldingen van het National Hurricane Centre (NHC) de orkaan in kracht afgenomen tot de vierde categorie, maar Milton blijft erg gevaarlijk op weg naar de westkust van Florida.

Het NHC noemt Milton een "extreem ernstige bedreiging" voor Florida. Zelden is in het oog van een orkaan zo'n lage druk gemeten, meldt het NHC. Milton bereikte maandag aanhoudende windsnelheden van 285 kilometer per uur. Verwacht wordt dat de orkaan verder in kracht afneemt voordat deze aan land komt, volgens CBS News mogelijk tot een orkaan van de derde categorie. Er wordt in kustplaatsen een stormvloed van tussen de 1,5 en 3,5 meter verwacht, lokaal kan er 38 centimeter regen vallen.

De orkaan volgt ruim een week op orkaan Helene, die volgens CNN in de VS aan 235 mensen het leven kostte. In Florida kwamen 20 mensen om. "Helaas worden sommige plaatsen die door Helene werden getroffen opnieuw geraakt door Milton", zei DeSantis.

Catastrofaal

De burgemeester van Tampa, Jane Castor, noemde Helene een "wake-up call" vergeleken met Milton. "Als je in een gebied woont waar een evacuatiebevel geldt, maar dat negeert, zul je simpelweg sterven", waarschuwde ze inwoners. Ze noemde de storm "letterlijk catastrofaal".

Volgens DeSantis geven inwoners gehoor aan oproepen van de autoriteiten om te evacueren. Er ontstonden lange rijen bij benzinestations en op verschillende trajecten nam de hoeveelheid verkeer met 90 procent toe, zei hij.

Meer uit Buitenland

Iran waarschuwt VS: aanval zal leiden tot tegenaanval

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft de VS gewaarschuwd dat een aanval op het land zal leiden tot represailles. Volgens de voorzitter van het Iraanse parlement zal zo'n actie resulteren in vergeldingsaanvallen tegen Israël en Amerikaanse bases in de regio. De voorzitter sprak van die locaties als "legitieme doelen".

1 uur geleden
Opnieuw nacht van felle protesten in Iran

TEHERAN (ANP/AFP) - Inwoners van Teheran en andere Iraanse steden zijn in de nacht van zaterdag op zondag opnieuw de straat opgegaan om te protesteren tegen het regime, ondanks harde repressie.

3 uur geleden
NYT: Trump beraadt zich op aanval tegen Iran om aanpak betogers

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich de afgelopen dagen laten briefen over opties voor een nieuwe militaire aanval tegen Iran. Hij overweegt zijn dreigement waar te maken om het land aan te vallen om het harde optreden tegen demonstranten. Dat meldt The New York Times op basis van meerdere Amerikaanse functionarissen.

6 uur geleden
Zoon: Maduro zegt het 'goed te maken' in Amerikaanse cel

CARACAS (ANP) - De afgezette Venezolaanse president Nicolás Maduro zegt het "goed te maken" in gevangenschap in de Verenigde Staten, waar hij en zijn vrouw Cilia Flores wachten op hun proces. Dat heeft zijn zoon, parlementslid Nicolás Maduro Guerra, zaterdag gezegd in een video. "We maken het goed. We zijn strijders," citeerde Maduro Guerra zijn vader in de boodschap die werd verspreid door regeringspartij PSUV.

8 uur geleden
VS voeren opnieuw aanvallen uit tegen IS in Syrië

TAMPA (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten en bondgenoten hebben zaterdag opnieuw aanvallen uitgevoerd op doelen van terreurgroep Islamitische Staat (IS) in Syrië. Dat heeft het Amerikaanse leger bekendgemaakt. De luchtaanvallen maken deel uit van operatie Hawkeye Strike en zijn vergelding voor een aanval in december waarbij drie Amerikanen om het leven kwamen.

9 uur geleden
VS: meer sancties tegen Venezuela opheffen

WASHINGTON (RTR/ANP) - De Verenigde Staten zijn bereid om meer sancties tegen Venezuela op te heffen. Bovendien zou vijf miljard dollar aan bevroren tegoeden kunnen worden vrijgegeven om de Venezolaanse economie te helpen. Dat heeft minister Scott Bessent van Financiën van de regering-Trump in een interview met persbureau Reuters gezegd.

10 uur geleden
Beveiliger olympische bouwplaats dood, mogelijk door bevriezing

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Italiaanse autoriteiten zijn een onderzoek begonnen naar de dood van een beveiliger bij het olympisch ijsstadion van Cortina d'Ampezzo. De man overleed onder verdachte omstandigheden, mogelijk door de vrieskou.

10 uur geleden