Europese Commissie wil steun van 1,8 miljard euro voor Moldavië
CHISINAU (ANP) - De Europese Commissie wil Moldavië voor de komende drie jaar 1,8 miljard euro aan steun geven. Dat heeft Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen donderdag aangekondigd tijdens een bezoek aan het land.
Het geld is onder meer bedoeld voor investeringen in scholen, ziekenhuizen en infrastructuur. Het Europese pakket "heeft het potentieel om de omvang van de economie van het land in een decennium te verdubbelen", aldus Von der Leyen in de hoofdstad Chisinau.
Het plan moet nog wel worden goedgekeurd door de EU-lidstaten en het Europees Parlement.
Referendum
Moldavië is sinds 2022 kandidaat-lid voor de Europese Unie. Het buurland van Roemenië en Oekraïne is dit jaar begonnen met de onderhandelingen voor het langdurige toetredingstraject.
Het Europees Parlement heeft woensdag nog een resolutie aangenomen waarin het de Russische inmenging in Moldavië veroordeelt. Rusland probeert onder meer de aankomende presidentsverkiezingen en het referendum over EU-integratie te ondermijnen.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Lindsay Hoyle, de voorzitter van het Britse Lagerhuis, zegt dat hij naar de politie is gestapt met informatie over oud-minister Peter Mandelson voordat die gearresteerd werd om zijn banden met Jeffrey Epstein. Hij deelde niet om wat voor informatie het ging, maar volgens de BBC en Sky News heeft hij de politie gewaarschuwd dat Mandelson van plan zou zijn om naar de Britse Maagdeneilanden te vluchten.
53 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie neemt donderdag een besluit over het toegankelijk maken van abortus voor alle Europese vrouwen. De Commissie is verdeeld en daarmee is de uitkomst van de stemming onzeker.
1 uur geledenTRONDHEIM/TEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse autoriteiten hebben de bekende journaliste Elaheh Mohammadi gearresteerd. Dat meldt de in Noorwegen gevestigde mensenrechtenorganisatie Hengaw op basis van bronnen in Teheran. Justitie in Iran heeft de arrestatie nog niet bevestigd en de reden is onduidelijk.
2 uur geledenCOLOMBO (ANP/AFP) - Een voormalige topman van de geheime dienst van Sri Lanka, generaal Suresh Sallay, is gearresteerd omdat hij wordt verdacht van samenzwering en van medeplichtigheid aan een reeks bomaanslagen in 2019.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Op alle mogelijke niveaus wordt met Hongarije gesproken in een poging de blokkades op te heffen die het land heeft opgeworpen tegen een EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne en het 20e sanctiepakket tegen Rusland.
3 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Zwitserland gaat een eenmalige betaling van 50.000 Zwitserse frank (bijna 55.000 euro) doen aan zwaargewonde overlevenden en nabestaanden van de nieuwjaarsbrand in een bar in het skigebied Crans-Montana. Bij de brand kwamen 41 mensen om het leven. Meer dan honderd mensen raakten gewond, van wie velen ernstig.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky denkt dat er in de eerste dagen van maart weer direct overleg is tussen zijn land, Rusland en de VS. De drie hebben al onderhandelingsrondes gehad in Abu Dhabi en Genève. Het is niet bekend waar de volgende ronde zou zijn.
3 uur geleden