Europese Commissie wil steun van 1,8 miljard euro voor Moldavië
CHISINAU (ANP) - De Europese Commissie wil Moldavië voor de komende drie jaar 1,8 miljard euro aan steun geven. Dat heeft Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen donderdag aangekondigd tijdens een bezoek aan het land.
Het geld is onder meer bedoeld voor investeringen in scholen, ziekenhuizen en infrastructuur. Het Europese pakket "heeft het potentieel om de omvang van de economie van het land in een decennium te verdubbelen", aldus Von der Leyen in de hoofdstad Chisinau.
Het plan moet nog wel worden goedgekeurd door de EU-lidstaten en het Europees Parlement.
Referendum
Moldavië is sinds 2022 kandidaat-lid voor de Europese Unie. Het buurland van Roemenië en Oekraïne is dit jaar begonnen met de onderhandelingen voor het langdurige toetredingstraject.
Het Europees Parlement heeft woensdag nog een resolutie aangenomen waarin het de Russische inmenging in Moldavië veroordeelt. Rusland probeert onder meer de aankomende presidentsverkiezingen en het referendum over EU-integratie te ondermijnen.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - Een groep van vijftien Duitse militairen op Groenland vertrekt alweer na minder dan 48 uur op het eiland, dat deel uitmaakt van het Deense koninkrijk. Dat meldt de Duitse krant Bild, die spreekt over een "stille en heimelijke" bliksemsnelle aftocht. De Duitsers zouden deel uitmaken van een verkenningsmissie van Europese landen om te kijken hoe Groenland beter kan worden verdedigd.
57 minuten geledenLJUBLJANA (ANP/DPA/BELGA) - Ook Slovenië gaat meedoen aan de missie van Europese landen op Groenland, deel van het Deense koninkrijk. De mededeling komt na dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen deelnemers zoals Nederland.
1 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben na wrakstukken ook een lichaam gevonden na een vliegtuigcrash zaterdag op het Indonesische eiland Sulawesi. Er wordt nog gezocht naar de negen andere inzittenden.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez stelt dat een Amerikaanse inval in Groenland de Russische president Vladimir Poetin "de gelukkigste man op aarde" zou maken. Dat heeft hij gezegd tegen het Spaanse dagblad La Vanguardia.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is de jacht op haar derde titel op de Australian Open goed begonnen. De nummer 1 van de wereld uit Belarus won in de eerste ronde in twee sets van de Franse speelster Tiantsoa Rakotomanga Rajaonah: 6-4 6-1.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een Iraanse functionaris zegt dat zeker 5000 mensen zijn omgekomen tijdens de protesten in Iran. Onder hen zijn ongeveer vijfhonderd leden van de veiligheidsdiensten, aldus de anonieme functionaris tegen persbureau Reuters.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd een rechtszaak te starten tegen de Amerikaanse zender CBS, meldt The New York Times. Hij werd eerder deze week dertien minuten geïnterviewd en wilde dat het gesprek volledig werd uitgezonden, wat dinsdag gebeurde.
3 uur geleden