Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese beurzen zoeken naar richting, AEX licht hoger

Europese beurzen zoeken naar richting, AEX licht hoger

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen lieten dinsdag een gemengd beeld zien. Beleggers hielden vooral de voortgang van de vaccinatieprogramma's tegen het coronavirus in Europa in de gaten. Ook bleef de blik gericht op de politieke ontwikkelingen rond de afzettingsprocedure tegen de Amerikaanse president Donald Trump. Het vooruitzicht van meer coronasteun voor de Amerikaanse economie onder aankomend president Joe Biden bleef de markten echter ondersteunen.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,1 procent hoger op 643,36 punten. De MidKap klom 0,6 procent tot 970,23 punten onder aanvoering van bodemonderzoeker Fugro (plus 7 procent). Frankfurt en Parijs bleven vrijwel vlak. Londen daalde 0,4 procent.

Sterkste stijger in de AEX was verzekeraar Aegon met een winst van 2,6 procent. Olie- en gasconcern Shell profiteerde van een koopadvies door Mizuho Securities en won bijna 2 procent. Telecomconcern KPN sloot de rij met een verlies van 1,5 procent. Bierbrouwer Heineken zakte 1,4 procent na een verkoopadvies door ING. Speciaalchemieconcern DSM (min 1,1 procent) kampte met een adviesverlaging door Bernstein.

Fastned

Fastned werd bijna 10 procent meer waard. De uitbater van snellaadstations voor elektrische auto's zag de omzet afgelopen kwartaal stijgen, ondanks strenge lockdowns in een flink deel van de landen waar het actief is. Het is het eerste kwartaal sinds de coronacrisis waarin Fastned het beter deed dan voor de virusuitbraak.

In Parijs steeg Renault 1,1 procent. De Franse automaker zag de verkopen vorig jaar met ruim een vijfde dalen vanwege de coronacrisis. De orders voor het nieuwe jaar wijzen echter op een herstel. Ook zat de verkoop van elektrische voertuigen in de lift. Kingfisher steeg dik 2 procent in Londen dankzij sterke kwartaalcijfers van de Britse doe-het-zelf-keten.

UBS

UBS klom 0,6 procent in Zürich. Voorzitter Axel Weber zei nog steeds vertrouwen te hebben dat topman Ralph Hamers goed werk kan doen bij de Zwitserse bank. Dit ondanks de strafrechtelijke vervolging van de voormalig topman van ING voor het falende toezicht op witwaspraktijken bij de Nederlandse bank. In Frankfurt won Deutsche Bank 0,6 procent. De grootste bank van Duitsland wil volgens mediaberichten in de toekomst geen zaken meer doen met de Amerikaanse president Donald Trump of zijn bedrijf.

De euro noteerde op 1,2153 dollar, tegen 1,2170 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,3 procent duurder op 52,92 dollar. Brentolie klom 1,4 procent in prijs tot 56,42 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Vodafone verkoopt belang VodafoneZiggo, Ziggo in 2027 naar Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Het Britse telecomconcern Vodafone verkoopt zijn belang van 50 procent in het Nederlandse VodafoneZiggo aan de Amerikaanse samenwerkingspartner Liberty Global. Met die deal is onder meer 1 miljard euro aan contanten gemoeid. Daarna moet het telecombedrijf onder de nieuwe naam Ziggo in 2027 naar de aandelenbeurs in Amsterdam gaan, aldus een verklaring van VodafoneZiggo.

53 minuten geleden
KPMG: Europa steeds afhankelijker van binnenlandse vraag

AMSTELVEEN (ANP) - Door de toenemende onzekerheid in de wereldhandel moet de Europese economie het steeds meer van de binnenlandse vraag hebben als groeimotor, staat in een rapport van KPMG. Volgens het advies- en accountantskantoor zwakt de economie van de eurozone dit jaar af tot een magere 1,1 procent, van 1,5 procent vorig jaar. Voor volgend jaar wordt weer een plus van 1,5 procent voorzien.

1 uur geleden
Cyberaanval ontregelde systemen van Deutsche Bahn

BERLIJN (ANP/DPA) - Het Duitse spoorbedrijf Deutsche Bahn (DB) is onlangs doelwit geworden van een cyberaanval, die leidde tot storingen in de informatie- en boekingssystemen. Inmiddels zijn de systemen weer beschikbaar, zo liet de spoorwegmaatschappij woensdag weten.

2 uur geleden
VS dreigen energiebureau IEA te verlaten om 'klimaatactivisme'

PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten dreigen het Internationaal Energieagentschap (IEA) te verlaten als geldschieter omdat het bureau zich te veel zou inlaten met klimaatactivisme. Dat heeft de Amerikaanse energieminister Chris Wright gezegd in aanloop naar een ministersvergadering van het in Parijs gevestigde IEA woensdag.

2 uur geleden
Topman FrieslandCampina verwacht weinig impact Chinese heffingen

AMERSFOORT (ANP) - FrieslandCampina gaat weinig merken van de Chinese importheffingen op zuivel die sinds vorige week van kracht zijn. Dat zei topman Jan Derck van Karnebeek woensdag tijdens de presentatie van de jaarcijfers. De tarieven raken een klein deel van de activiteiten van het zuivelconcern in het Aziatische land. Op babyvoeding, het belangrijkste product van het bedrijf in China, zit geen heffing.

3 uur geleden
Eigenaar Batavus en Babboe stelt met schuldendeal toekomst veilig

HEERENVEEN (ANP) - Fietsenfabrikant Accell, bekend van merken als Batavus, Sparta en Babboe, heeft nieuwe afspraken gemaakt met schuldeisers om zijn toekomst veilig te stellen. Volgens het bedrijf heeft een meerderheid van de kredietverstrekkers ingestemd met een deal waardoor de schuld aanzienlijk vermindert. Daarbij draagt durfinvesteerder KKR "na constructief overleg" zijn aandelen over aan schuldeisers.

3 uur geleden
Franse supermarkt Carrefour vertrekt mogelijk uit België

PARIJS (ANP/BELGA) - De Franse supermarkt Carrefour sluit een vertrek uit België niet uit. Het concern heeft laten weten "alle strategische opties" open te houden voor markten die niet tot de kernlanden behoren. Dat gaat "van groei tot volledig of gedeeltelijk te gelde maken", kondigde Carrefour aan in een nieuw strategisch plan. De keten wil zich voortaan concentreren op Frankrijk, Spanje en Brazilië en wil tegen 2030 jaarlijks 1 miljard euro gaan besparen.

5 uur geleden