Europese beurzen zoeken naar richting, AEX licht hoger
AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen lieten dinsdag een gemengd beeld zien. Beleggers hielden vooral de voortgang van de vaccinatieprogramma's tegen het coronavirus in Europa in de gaten. Ook bleef de blik gericht op de politieke ontwikkelingen rond de afzettingsprocedure tegen de Amerikaanse president Donald Trump. Het vooruitzicht van meer coronasteun voor de Amerikaanse economie onder aankomend president Joe Biden bleef de markten echter ondersteunen.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,1 procent hoger op 643,36 punten. De MidKap klom 0,6 procent tot 970,23 punten onder aanvoering van bodemonderzoeker Fugro (plus 7 procent). Frankfurt en Parijs bleven vrijwel vlak. Londen daalde 0,4 procent.
Sterkste stijger in de AEX was verzekeraar Aegon met een winst van 2,6 procent. Olie- en gasconcern Shell profiteerde van een koopadvies door Mizuho Securities en won bijna 2 procent. Telecomconcern KPN sloot de rij met een verlies van 1,5 procent. Bierbrouwer Heineken zakte 1,4 procent na een verkoopadvies door ING. Speciaalchemieconcern DSM (min 1,1 procent) kampte met een adviesverlaging door Bernstein.
Fastned
Fastned werd bijna 10 procent meer waard. De uitbater van snellaadstations voor elektrische auto's zag de omzet afgelopen kwartaal stijgen, ondanks strenge lockdowns in een flink deel van de landen waar het actief is. Het is het eerste kwartaal sinds de coronacrisis waarin Fastned het beter deed dan voor de virusuitbraak.
In Parijs steeg Renault 1,1 procent. De Franse automaker zag de verkopen vorig jaar met ruim een vijfde dalen vanwege de coronacrisis. De orders voor het nieuwe jaar wijzen echter op een herstel. Ook zat de verkoop van elektrische voertuigen in de lift. Kingfisher steeg dik 2 procent in Londen dankzij sterke kwartaalcijfers van de Britse doe-het-zelf-keten.
UBS
UBS klom 0,6 procent in Zürich. Voorzitter Axel Weber zei nog steeds vertrouwen te hebben dat topman Ralph Hamers goed werk kan doen bij de Zwitserse bank. Dit ondanks de strafrechtelijke vervolging van de voormalig topman van ING voor het falende toezicht op witwaspraktijken bij de Nederlandse bank. In Frankfurt won Deutsche Bank 0,6 procent. De grootste bank van Duitsland wil volgens mediaberichten in de toekomst geen zaken meer doen met de Amerikaanse president Donald Trump of zijn bedrijf.
De euro noteerde op 1,2153 dollar, tegen 1,2170 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,3 procent duurder op 52,92 dollar. Brentolie klom 1,4 procent in prijs tot 56,42 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn in 2025 flink gestegen, ondanks de handelsstrijd van president Donald Trump en andere geopolitieke onrust. Dat komt vooral door de onverzadigbare honger van beleggers naar AI-aandelen. Verder werden goud en zilver flink meer waard. Wel kende de dollar de sterkste waardedaling sinds 2017. Ook de bitcoin lukte het niet om zijn waarde vast te houden.
7 uur geledenBERLIJN (ANP) - Tesla is van plan de productie in zijn Duitse fabriek, nabij Berlijn, in 2026 te verhogen, ondanks de moeilijke situatie op de markt in Duitsland. De productie is dit jaar ook al elk kwartaal volgens plan gegroeid, heeft fabrieksdirecteur André Thierig gezegd in een interview met het Duitse persbureau dpa.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verkoop van vuurwerk in Nederland is dit jaar naar een recordbedrag gestegen van ongeveer 129 miljoen euro. Dat meldt voorzitter Leo Groeneveld van Belangenvereniging Pyrotechniek Nederland (BPN). Daarmee werd het record van circa 118 miljoen euro van vorig jaar verbroken.
12 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn dit jaar het sterkst gedaald sinds de beginfase van de coronapandemie in 2020. Ook aan de pomp in Nederland gingen de prijzen iets omlaag, maar bij lange na niet zoveel als de olieprijzen. Toch kan het hier op oudejaarsdag druk zijn bij tankstations, omdat de accijnzen met de jaarwisseling omhooggaan. Dan wordt tanken in een klap weer wat duurder.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag licht lager begonnen aan de laatste dag van 2025. Ondanks dat Wall Street de kerstrally van vorige week niet wist voort te zetten, stevenen de beursgraadmeters af op forse koerswinsten over het hele jaar. Dat werd gekenmerkt door de handelsoorlog van president Donald Trump en de euforie en bubbelvrees rond kunstmatige intelligentie (AI).
14 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - In België dreigt in januari een grote spoorstaking. Vakbonden willen een hele werkweek staken, van maandag 26 tot vrijdag 30 januari, hebben ze woensdag aangekondigd.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index heeft woensdag het bewogen beursjaar 2025 onveranderd afgesloten. Het jaar stond vooral in het teken van de handelsoorlog van de Amerikaanse president Donald Trump, de opkomst van kunstmatige intelligentie en geopolitieke spanningen. Een sterke eindejaarsrally zat er dit jaar niet in. Beleggers namen weinig risico aan het einde van het positieve beursjaar.
16 uur geleden