Europese beurzen zoeken naar richting, AEX licht hoger
AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen lieten dinsdag een gemengd beeld zien. Beleggers hielden vooral de voortgang van de vaccinatieprogramma's tegen het coronavirus in Europa in de gaten. Ook bleef de blik gericht op de politieke ontwikkelingen rond de afzettingsprocedure tegen de Amerikaanse president Donald Trump. Het vooruitzicht van meer coronasteun voor de Amerikaanse economie onder aankomend president Joe Biden bleef de markten echter ondersteunen.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,1 procent hoger op 643,36 punten. De MidKap klom 0,6 procent tot 970,23 punten onder aanvoering van bodemonderzoeker Fugro (plus 7 procent). Frankfurt en Parijs bleven vrijwel vlak. Londen daalde 0,4 procent.
Sterkste stijger in de AEX was verzekeraar Aegon met een winst van 2,6 procent. Olie- en gasconcern Shell profiteerde van een koopadvies door Mizuho Securities en won bijna 2 procent. Telecomconcern KPN sloot de rij met een verlies van 1,5 procent. Bierbrouwer Heineken zakte 1,4 procent na een verkoopadvies door ING. Speciaalchemieconcern DSM (min 1,1 procent) kampte met een adviesverlaging door Bernstein.
Fastned
Fastned werd bijna 10 procent meer waard. De uitbater van snellaadstations voor elektrische auto's zag de omzet afgelopen kwartaal stijgen, ondanks strenge lockdowns in een flink deel van de landen waar het actief is. Het is het eerste kwartaal sinds de coronacrisis waarin Fastned het beter deed dan voor de virusuitbraak.
In Parijs steeg Renault 1,1 procent. De Franse automaker zag de verkopen vorig jaar met ruim een vijfde dalen vanwege de coronacrisis. De orders voor het nieuwe jaar wijzen echter op een herstel. Ook zat de verkoop van elektrische voertuigen in de lift. Kingfisher steeg dik 2 procent in Londen dankzij sterke kwartaalcijfers van de Britse doe-het-zelf-keten.
UBS
UBS klom 0,6 procent in Zürich. Voorzitter Axel Weber zei nog steeds vertrouwen te hebben dat topman Ralph Hamers goed werk kan doen bij de Zwitserse bank. Dit ondanks de strafrechtelijke vervolging van de voormalig topman van ING voor het falende toezicht op witwaspraktijken bij de Nederlandse bank. In Frankfurt won Deutsche Bank 0,6 procent. De grootste bank van Duitsland wil volgens mediaberichten in de toekomst geen zaken meer doen met de Amerikaanse president Donald Trump of zijn bedrijf.
De euro noteerde op 1,2153 dollar, tegen 1,2170 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,3 procent duurder op 52,92 dollar. Brentolie klom 1,4 procent in prijs tot 56,42 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Warner Bros. Discovery was dinsdag een duidelijke winnaar op Wall Street. Het bedrijf won meer dan 4 procent aan beurswaarde na een bericht van entertainmentblad Variety over een mogelijk bod van 71 miljard dollar op het mediaconcern achter onder andere televisiezenders CNN en Discovery en streamingdienst HBO Max.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Een tekort aan chips van het Nijmeegse chipbedrijf Nexperia lijkt voor toenemende problemen in de auto-industrie te zorgen. Het Japanse Nissan vermindert zijn productie volgende week met nog eens 1400 voertuigen, meldde persbureau Reuters op basis van ingewijden. Verder heeft de Duitse toeleverancier Bosch laten weten op drie locaties met verstoringen te kampen.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) schrapt tot halverwege volgend jaar meer dan een kwart van haar personeelsbestand. Dit komt neer op een verlies van meer dan 2000 banen, ingegeven door de bezuinigingen bij de WHO vanwege het vertrek van de Verenigde Staten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Meta heeft een grote concurrentierechtszaak gewonnen in de Verenigde Staten. Daardoor ontloopt het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram een mogelijke gedwongen opsplitsing, iets waarop toezichthouders uit waren. De uitspraak lijkt een grote nederlaag voor de federale overheid.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Europese aandelenmarkten daalden dinsdag tot het laagste niveau in een maand door de groeiende vrees onder beleggers voor een AI-bubbel. Ook op Wall Street kleurden de koersenborden opnieuw rood. In Amsterdam ging AkzoNobel (min 3,3 procent) flink omlaag.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De loonsverhogingen in Nederland zwakken af, maar volgens werkgevers gaat dit proces te langzaam. Werkgeversvereniging AWVN vreest dat hogere loonkosten op lange termijn het concurrentievermogen verder uithollen en investeringsbeslissingen in het nadeel van Nederland doen uitvallen.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Axalta Coating Systems behoorde dinsdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Amerikaanse beleggers reageerden verheugd op de aankondiging dat het verfbedrijf gaat fuseren met zijn Nederlandse branchegenoot AkzoNobel. Door de fusie ontstaat de op een na grootste verf- en coatingsfabrikant ter wereld, na Sherwin-Williams. Axalta steeg 2,3 procent.
8 uur geleden