Europese beurzen met bescheiden winsten gesloten
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met een bescheiden winst de handel uitgegaan. Elders in Europa sloten de beurzen voornamelijk licht hoger, waarbij beleggers oog hadden voor de vorderingen van vaccinatieprogramma's. Zo werd onder andere officieel bekend dat AstraZeneca het Europees Geneesmiddelenbureau (EMA) om goedkeuring van zijn vaccin tegen het coronavirus heeft gevraagd.
De AEX-index op Beursplein 5 sloot 0,2 procent hoger op 643,58 punten. De MidKap klom 0,3 procent tot 967,81 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs stegen tot 0,2 procent. De FTSE 100 in Londen raakte 0,6 procent kwijt, nadat het hoofd van de Britse centrale bank te kennen had gegeven niet snel negatieve rentes in Groot-Brittannië te verwachten.
Olie- en gasconcern Shell was de sterkste stijger in de AEX met een winst van 2,7 procent. De olieprijzen zitten al een tijd in de lift en een vat Amerikaanse olie bereikte zijn hoogste prijs van de afgelopen tien maanden. Heineken sloot de rij met een verlies van 2,4 procent.
Fugro
Ook bodemonderzoeker Fugro, dat een aanzienlijk deel van zijn opdrachten uit de olie- en gasindustrie haalt, ging sterk omhoog. Het bedrijf was de sterkste stijger in de midkap met een winst van 6,8 procent. Post- en pakketbezorger PostNL volgde met een plus van 5,5 procent.
De Duitse branchegenoot Deutsche Post DHL kwam met een positieve handelsupdate voor de komende twee jaar, waarin het bedrijf rekent op een aanhoudende stijging van de operationele winst. Het moederbedrijf van DHL won in Frankfurt 1,9 procent.
Renault
In Parijs steeg Renault 1,6 procent. De Franse automaker zag de verkopen vorig jaar met ruim een vijfde dalen vanwege de coronacrisis. De orders voor het nieuwe jaar wijzen echter op een herstel. Ook zat de verkoop van elektrische voertuigen in de lift.
De euro noteerde op 1,2159 dollar, tegen 1,2170 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,6 procent duurder op 53,06 dollar. Brentolie klom 1,5 procent in prijs tot 56,51 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NORWALK (ANP) - Reisbedrijf Booking Holdings, het Amerikaanse moederbedrijf van onder meer Booking.com, heeft de omzet en winst zien stijgen in het tweede kwartaal. Dat is ondanks de impact van de oorlog in het Midden-Oosten, waarvan eerder werd verwacht dat die de vraag naar reizen drukt. "Ondanks de aanhoudende geopolitieke en macro-economische onzekerheid tijdens het tweede kwartaal, bleef de onderliggende reislust veerkrachtig", zegt topman Glenn Fogel in een toelichting op de kwartaalcijfers.
1 uur geledenSTARBASE (ANP) - SpaceX, het ruimtevaart-, AI- en satellietbedrijf van Elon Musk, heeft in het tweede kwartaal de omzet fors opgevoerd. Het bedrijf profiteerde onder meer van een sterke groei van het aantal Starlink-abonnees en meer opbrengsten uit zijn tak voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI).
1 uur geledenSTARBASE (ANP) - SpaceX, het ruimtevaart-, AI- en satellietbedrijf van Elon Musk, heeft in het tweede kwartaal de omzet fors opgevoerd. Het bedrijf profiteerde onder meer van een sterke groei van het aantal Starlink-abonnees en meer opbrengsten uit zijn tak voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI).
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag aanzienlijk hoger de handelsdag uitgegaan. Uitspraken van Qatarese en Amerikaanse functionarissen over voortgang in de gesprekken over de Straat van Hormuz wakkerden de hoop aan op een akkoord tussen de Verenigde Staten en Iran. Ook was er optimisme na goed ontvangen bedrijfsresultaten.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Stichting Wakker Dier heeft een klacht ingediend bij de Reclame Code Commissie tegen Protix, een grote insectenkweker. Volgens de organisatie doet het bedrijf misleidende duurzaamheidsclaims.
4 uur geledenCINCINNATI (ANP) - Procter & Gamble (P&G), het moederbedrijf van bekende consumentenmerken als Gillette, Pampers, Ariel en Oral-B, koopt de Amerikaanse fabrikant van voedingssupplementen Thorne voor 3,8 miljard dollar. Dat heeft P&G-topman Shailesh Jejurikar gezegd tegen nieuwszender CNBC.
6 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Deense farmacieconcern Novo Nordisk heeft zijn financiële verwachtingen voor dit jaar naar boven bijgesteld. De maker van het afslankmiddel Wegovy verwijst daarbij naar hogere verwachtingen voor de verkopen van zijn middelen tegen overgewicht en diabetes.
6 uur geleden