Europese beurzen eindigen hoger na kwartaalcijfers Nvidia
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag hoger geëindigd. Ook op andere Europese beurzen boekten de belangrijkste graadmeters terreinwinst. Beleggers verwerkten de kwartaalcijfers van AI-chipontwikkelaar Nvidia. Daarnaast hadden ze oog voor uitlatingen van het Griekse bestuurslid van de Europese Centrale Bank (ECB) Yannis Stournaras, die pleitte voor verdere renteverlagingen.
De AEX sloot 0,9 procent hoger op 866,13 punten. Chipfondsen ASML, ASMI en Besi eindigden tot 2,4 procent hoger, na koersverliezen eerder op de dag. Uit cijfers van chipbedrijf Nvidia maken analisten op dat het bedrijf zijn groeitempo van eerdere kwartalen waarschijnlijk niet kan blijven overtreffen, hoewel het bedrijf sterk zal blijven profiteren van de hausse aan toepassingen van kunstmatige intelligentie.
De MidKap sloot 0,2 procent lager op 857,89 punten. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt eindigden tot 0,8 procent hoger.
Rentes
Ook in New York nam optimisme de overhand, na kleine minnen op de koersenborden bij de opening van de handel op Wall Street.
Stournaras zei in een interview met Bloomberg TV dat de ECB de leenkosten moet verlagen tot een 'neutraal' niveau, waarop de rentes de inflatie niet remmen en ook niet aanjagen. Hij sloot ook niet uit dat daarvoor een verlaging met een half procentpunt nodig is, terwijl na de afgelopen vergadering van de ECB de rentes een kwart procentpunt omlaag gingen.
Spanningen
De financiële markten taxeerden ook de mate waarin spanningen tussen Rusland en westerse bondgenoten van Oekraïne oplopen. De Oekraïense luchtmacht zei dat de Russen voor het eerst een intercontinentale langeafstandsraket hebben afgevuurd op Oekraïne. Amerikaanse regeringsbronnen zwakten die bewering tegenover internationale persbureaus wat af.
Een vat Amerikaanse olie werd 1,6 procent meer waard en kostte 69,81 dollar per vat. Brentolie steeg 1,3 procent in prijs tot 73,77 dollar per vat.
Winstwaarschuwing
Envipco kwam nog met cijfers. De maker van recyclingmachines zag de omzet in het derde kwartaal stijgen. De omzetgroei viel wel lager uit dan in de eerste helft van het jaar. Het aandeel won 1,3 procent. In Londen kelderde JD Sports ruim 15 procent na een winstwaarschuwing van de Britse sportkledingketen.
De euro daalde zo'n 0,4 procent ten opzichte van de dollar en was 1,0486 dollar waard.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP/DPA/AFP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De overname van de voormalige Philips-lampendochter Lumileds door het Chinese San'an Optoelectronics gaat niet door. De Amerikaanse waakhond (CFIUS) wilde geen goedkeuring geven om risico's voor de nationale veiligheid van de VS. Vervolgens hebben San'an en diens Maleisische samenwerkingspartner Inari Amertron Berhad laten weten de deal te schrappen.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Door de ontwikkelingen van zaterdag lijkt de situatie in de Straat van Hormuz weer terug bij die van vrijdag vóór 15.00 uur. Dat constateert een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) nadat Iran had aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten. Ook werd zaterdag duidelijk dat er weer schepen zijn beschoten in de voor de olie- en gasleveringen belangrijke zeestraat.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Tanken is zaterdag weer iets goedkoper geworden. De vraag is wel wat de prijzen aan de pomp na het weekend gaan doen, omdat Iran heeft aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips heeft ziekenhuizen gewaarschuwd om bepaalde vernevelaars voor beademingsapparaten niet meer te gebruiken. Het gaat om opzetstukken die medicijnen vernevelen zodat patiënten deze kunnen inademen. Het apparaat kan door de kleine vloeistofdruppeltjes echter defect raken. Patiënten krijgen dan mogelijk te weinig zuurstof zonder dat het apparaat hiervoor waarschuwt, bevestigde een woordvoerder na berichtgeving door het Eindhovens Dagblad.
20 uur geledenUTRECHT (ANP) - De vakbonden gaan weer praten met de overheid over de cao voor rijksambtenaren. Zaterdagochtend lieten FNV, CNV, AC Rijksvakbonden en CMHF Overheid weten een uitnodiging voor hervatting van het cao-overleg door minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken, CDA) te verwelkomen. Door rijksambtenaren worden al een tijd stakingen uitgevoerd. Dinsdag legden hun acties zelfs de Tweede Kamer lam omdat personeel het werk neerlegde.
22 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met stevige winsten het weekend ingegaan door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig heropent voor de commerciële scheepvaart. De olieprijzen gingen juist hard omlaag door de hoop bij beleggers op vrede in het Midden-Oosten. Verder was Netflix een opvallende daler op Wall Street na een slecht ontvangen kwartaalbericht van de videostreamingdienst.
1 dag geleden