Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese beurzen eindigen hoger na kwartaalcijfers Nvidia

Europese beurzen eindigen hoger na kwartaalcijfers Nvidia

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag hoger geëindigd. Ook op andere Europese beurzen boekten de belangrijkste graadmeters terreinwinst. Beleggers verwerkten de kwartaalcijfers van AI-chipontwikkelaar Nvidia. Daarnaast hadden ze oog voor uitlatingen van het Griekse bestuurslid van de Europese Centrale Bank (ECB) Yannis Stournaras, die pleitte voor verdere renteverlagingen.

De AEX sloot 0,9 procent hoger op 866,13 punten. Chipfondsen ASML, ASMI en Besi eindigden tot 2,4 procent hoger, na koersverliezen eerder op de dag. Uit cijfers van chipbedrijf Nvidia maken analisten op dat het bedrijf zijn groeitempo van eerdere kwartalen waarschijnlijk niet kan blijven overtreffen, hoewel het bedrijf sterk zal blijven profiteren van de hausse aan toepassingen van kunstmatige intelligentie.

De MidKap sloot 0,2 procent lager op 857,89 punten. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt eindigden tot 0,8 procent hoger.

Rentes

Ook in New York nam optimisme de overhand, na kleine minnen op de koersenborden bij de opening van de handel op Wall Street.

Stournaras zei in een interview met Bloomberg TV dat de ECB de leenkosten moet verlagen tot een 'neutraal' niveau, waarop de rentes de inflatie niet remmen en ook niet aanjagen. Hij sloot ook niet uit dat daarvoor een verlaging met een half procentpunt nodig is, terwijl na de afgelopen vergadering van de ECB de rentes een kwart procentpunt omlaag gingen.

Spanningen

De financiële markten taxeerden ook de mate waarin spanningen tussen Rusland en westerse bondgenoten van Oekraïne oplopen. De Oekraïense luchtmacht zei dat de Russen voor het eerst een intercontinentale langeafstandsraket hebben afgevuurd op Oekraïne. Amerikaanse regeringsbronnen zwakten die bewering tegenover internationale persbureaus wat af.

Een vat Amerikaanse olie werd 1,6 procent meer waard en kostte 69,81 dollar per vat. Brentolie steeg 1,3 procent in prijs tot 73,77 dollar per vat.

Winstwaarschuwing

Envipco kwam nog met cijfers. De maker van recyclingmachines zag de omzet in het derde kwartaal stijgen. De omzetgroei viel wel lager uit dan in de eerste helft van het jaar. Het aandeel won 1,3 procent. In Londen kelderde JD Sports ruim 15 procent na een winstwaarschuwing van de Britse sportkledingketen.

De euro daalde zo'n 0,4 procent ten opzichte van de dollar en was 1,0486 dollar waard.

Meer uit Financieel

Terughoudendheid op Wall Street na eerdere recordstanden

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten vrijdag weinig beweging zien, na de nieuwe recordstanden van een dag eerder. Beleggers leken te zijn geschrokken van een artikel in de Financial Times. Ingewijden zeiden tegen de krant dat Donald Trump aandringt op een importheffing van minstens 15 tot 20 procent op goederen uit de Europese Unie.

2 uur geleden
Facebook-moederbedrijf Meta ondertekent AI-gedragscode EU niet

MENLO PARK (ANP/BLOOMBERG) - Meta Platforms, het moederbedrijf van onder meer Facebook en Instagram, zal de gedragscode voor AI-systemen van de Europese Commissie niet ondertekenen. Dit meldt de directeur voor internationale aangelegenheden bij Meta, Joel Kaplan, op het socialemediaplatform LinkedIn.

3 uur geleden
Damen Shipyards wil dat OM afziet van verdenking sanctieomzeiling

GORINCHEM (ANP) - Scheepsbouwer Damen Shipyards heeft het Openbaar Ministerie (OM) verzocht af te zien van vervolging van een verdenking in een strafzaak tegen het bedrijf. Het gaat om de verdenking dat Damen sanctiemaatregelen tegen Rusland zou hebben overtreden. Dit bevestigt een woordvoerder na berichtgeving door het FD.

4 uur geleden
FT: Trump dringt aan op heffing van minstens 15 procent voor EU

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dringt aan op een importheffing van minstens 15 tot 20 procent voor de Europese Unie. Daarmee heeft hij zijn eisen in handelsgesprekken opgeschroefd, melden ingewijden aan de Financial Times (FT).

4 uur geleden
AEX-index eindigt lager, opnieuw koersverlies voor ASML

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag met een kleine min geëindigd. Met name de koers van ASML drukte de stemming in de hoofdindex op het Damrak. De chipmachinemaker uit Veldhoven zakte 2,6 procent.

6 uur geleden
Ruim 100.000 aanvragen voor Noodfonds Energie goedgekeurd

ROTTERDAM (ANP) - Meer dan 100.000 aanvragen voor het Tijdelijk Noodfonds Energie zijn al goedgekeurd. Het fonds verwachtte al ongeveer zoveel huishoudens te kunnen helpen met de energierekening, nadat 224.000 aanvragen waren ingediend. Een op de tien aanvragen moet nog worden beoordeeld en worden mogelijk ook goedgekeurd.

7 uur geleden
Pechtold stopt bij Nederlandse Loterij om burgemeesterschap

RIJSWIJK (ANP) - Alexander Pechtold stopt op 1 januari als voorzitter van de raad van commissarissen van de Nederlandse Loterij. De voormalig leider van D66 ziet het niet zitten om de functie te combineren met zijn nieuwe baan als burgemeester van Delft, waar hij in september mee begint. Dat meldt de Nederlandse Loterij, bekend van onder meer Staatsloterij en TOTO.

8 uur geleden