Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese beurzen eindigen hoger na kwartaalcijfers Nvidia

Europese beurzen eindigen hoger na kwartaalcijfers Nvidia

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag hoger geëindigd. Ook op andere Europese beurzen boekten de belangrijkste graadmeters terreinwinst. Beleggers verwerkten de kwartaalcijfers van AI-chipontwikkelaar Nvidia. Daarnaast hadden ze oog voor uitlatingen van het Griekse bestuurslid van de Europese Centrale Bank (ECB) Yannis Stournaras, die pleitte voor verdere renteverlagingen.

De AEX sloot 0,9 procent hoger op 866,13 punten. Chipfondsen ASML, ASMI en Besi eindigden tot 2,4 procent hoger, na koersverliezen eerder op de dag. Uit cijfers van chipbedrijf Nvidia maken analisten op dat het bedrijf zijn groeitempo van eerdere kwartalen waarschijnlijk niet kan blijven overtreffen, hoewel het bedrijf sterk zal blijven profiteren van de hausse aan toepassingen van kunstmatige intelligentie.

De MidKap sloot 0,2 procent lager op 857,89 punten. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt eindigden tot 0,8 procent hoger.

Rentes

Ook in New York nam optimisme de overhand, na kleine minnen op de koersenborden bij de opening van de handel op Wall Street.

Stournaras zei in een interview met Bloomberg TV dat de ECB de leenkosten moet verlagen tot een 'neutraal' niveau, waarop de rentes de inflatie niet remmen en ook niet aanjagen. Hij sloot ook niet uit dat daarvoor een verlaging met een half procentpunt nodig is, terwijl na de afgelopen vergadering van de ECB de rentes een kwart procentpunt omlaag gingen.

Spanningen

De financiële markten taxeerden ook de mate waarin spanningen tussen Rusland en westerse bondgenoten van Oekraïne oplopen. De Oekraïense luchtmacht zei dat de Russen voor het eerst een intercontinentale langeafstandsraket hebben afgevuurd op Oekraïne. Amerikaanse regeringsbronnen zwakten die bewering tegenover internationale persbureaus wat af.

Een vat Amerikaanse olie werd 1,6 procent meer waard en kostte 69,81 dollar per vat. Brentolie steeg 1,3 procent in prijs tot 73,77 dollar per vat.

Winstwaarschuwing

Envipco kwam nog met cijfers. De maker van recyclingmachines zag de omzet in het derde kwartaal stijgen. De omzetgroei viel wel lager uit dan in de eerste helft van het jaar. Het aandeel won 1,3 procent. In Londen kelderde JD Sports ruim 15 procent na een winstwaarschuwing van de Britse sportkledingketen.

De euro daalde zo'n 0,4 procent ten opzichte van de dollar en was 1,0486 dollar waard.

Meer uit Financieel

Reder MSC mijdt Hormuz met nieuwe dienst naar Perzische Golf

GENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.

2 uur geleden
FME: autoheffingen VS nadelig voor Nederlandse toeleveranciers

ZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.

3 uur geleden
Problemen met pinnen bij ING en Triodos

AMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.

4 uur geleden
Spirit Airlines heft zichzelf op na uitblijven staatssteun VS

DANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.

8 uur geleden
Nuenense vleesverwerker vraagt faillissement aan na ingreep NVWA

NUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.

8 uur geleden
Bloomberg: geen akkoord Spirit Airlines en Amerikaanse regering

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.

10 uur geleden
Nederlander voorzichtig met boeken zomervakantie, maar gaat wel

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders blijven voorzichtig met het boeken van hun zomervakantie. Reisbranchevereniging ANVR ziet dat mensen wel op vakantie willen, maar door wat onrust rondom vliegen meer voor zekerheid gaan.

10 uur geleden