Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese beurzen eindigen hoger na kwartaalcijfers Nvidia

Europese beurzen eindigen hoger na kwartaalcijfers Nvidia

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag hoger geëindigd. Ook op andere Europese beurzen boekten de belangrijkste graadmeters terreinwinst. Beleggers verwerkten de kwartaalcijfers van AI-chipontwikkelaar Nvidia. Daarnaast hadden ze oog voor uitlatingen van het Griekse bestuurslid van de Europese Centrale Bank (ECB) Yannis Stournaras, die pleitte voor verdere renteverlagingen.

De AEX sloot 0,9 procent hoger op 866,13 punten. Chipfondsen ASML, ASMI en Besi eindigden tot 2,4 procent hoger, na koersverliezen eerder op de dag. Uit cijfers van chipbedrijf Nvidia maken analisten op dat het bedrijf zijn groeitempo van eerdere kwartalen waarschijnlijk niet kan blijven overtreffen, hoewel het bedrijf sterk zal blijven profiteren van de hausse aan toepassingen van kunstmatige intelligentie.

De MidKap sloot 0,2 procent lager op 857,89 punten. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt eindigden tot 0,8 procent hoger.

Rentes

Ook in New York nam optimisme de overhand, na kleine minnen op de koersenborden bij de opening van de handel op Wall Street.

Stournaras zei in een interview met Bloomberg TV dat de ECB de leenkosten moet verlagen tot een 'neutraal' niveau, waarop de rentes de inflatie niet remmen en ook niet aanjagen. Hij sloot ook niet uit dat daarvoor een verlaging met een half procentpunt nodig is, terwijl na de afgelopen vergadering van de ECB de rentes een kwart procentpunt omlaag gingen.

Spanningen

De financiële markten taxeerden ook de mate waarin spanningen tussen Rusland en westerse bondgenoten van Oekraïne oplopen. De Oekraïense luchtmacht zei dat de Russen voor het eerst een intercontinentale langeafstandsraket hebben afgevuurd op Oekraïne. Amerikaanse regeringsbronnen zwakten die bewering tegenover internationale persbureaus wat af.

Een vat Amerikaanse olie werd 1,6 procent meer waard en kostte 69,81 dollar per vat. Brentolie steeg 1,3 procent in prijs tot 73,77 dollar per vat.

Winstwaarschuwing

Envipco kwam nog met cijfers. De maker van recyclingmachines zag de omzet in het derde kwartaal stijgen. De omzetgroei viel wel lager uit dan in de eerste helft van het jaar. Het aandeel won 1,3 procent. In Londen kelderde JD Sports ruim 15 procent na een winstwaarschuwing van de Britse sportkledingketen.

De euro daalde zo'n 0,4 procent ten opzichte van de dollar en was 1,0486 dollar waard.

Meer uit Financieel

Winsten op Wall Street door zicht op gesprekken Israël en Libanon

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag opnieuw met winsten de handel uitgegaan. De beursdag begon nog met verliezen. Maar die werden in de loop van de sessie weggewerkt, nadat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu had verklaard dat Israël wil beginnen met onderhandelingen met Libanon. Daardoor hebben beleggers meer hoop gekregen dat het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten zal standhouden.

2 uur geleden
Eerste luchtvaartmaatschappij uit VS keert terug naar Venezuela

FORT WORTH (ANP/AFP) - American Airlines heeft aangekondigd dat het de vluchten naar Venezuela zo snel mogelijk wil hervatten, mogelijk al op 30 april. Daarmee wordt het de eerste Amerikaanse luchtvaartmaatschappij die terugkeert naar het land sinds Washington de Venezolaanse leider Nicolás Maduro begin dit jaar gevangen heeft genomen.

3 uur geleden
Reuters: Tesla werkt aan ontwikkeling van nieuw model

AUSTIN (ANP) - Tesla werkt aan de ontwikkeling van een kleinere en goedkopere elektrische SUV. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Volgens de bronnen gaat het om een geheel nieuw model en niet om een variant van Tesla's Model 3 of Y.

4 uur geleden
Ontwikkelingsbank investeert 5 miljard in herstel Midden-Oosten

LONDEN (ANP/AFP) - De Europese Bank voor Wederopbouw en Ontwikkeling (EBWO) investeert dit jaar 5 miljard euro in het herstel van landen die getroffen zijn door de oorlog in het Midden-Oosten. Daarbij gaat het om Irak, Jordanië, Libanon, de Westelijke Jordaanoever en Gaza "en geraakte buureconomieën" als Egypte, Turkije, Armenië en Azerbeidzjan.

4 uur geleden
Eerste niet-Iraanse tanker sinds bestand door Straat van Hormuz

ATHENE (ANP/AFP) - De eerste niet-Iraanse olietanker sinds het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran is donderdag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt de website MarineTraffic, die de locatiegegevens van schepen bijhoudt.

5 uur geleden
Nike wil wedstrijdballen van de Champions League maken

NYON (ANP/BLOOMBERG) - Nike is in exclusieve onderhandelingen om de wedstrijdballen te maken die gebruikt worden in de mannenedities van de Champions League en andere Europese voetbaltoernooien voor clubs. Daarmee neemt het Amerikaanse sportkledingconcern mogelijk een contract over dat zijn Duitse rivaal Adidas al een kwart eeuw in handen heeft.

6 uur geleden
AEX sluit met kleine winst na dag van onzekerheid over bestand

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden winst gesloten. Een dag eerder noteerde de AEX-index nog stevige winsten doordat beleggers opgelucht reageerden op een staakt-het-vuren dat de Verenigde Staten, Israël en Iran aankondigden. Maar er is veel onzekerheid rond die wapenstilstand.

7 uur geleden