EU werkt aan eigen missie om schepen Rode Zee te beschermen
BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie werkt aan een eigen missie om de scheepvaart op de Rode Zee te beschermen tegen Jemenitische rebellen. Die bestoken en kapen zelfs vrachtschepen uit protest tegen de Israëlische aanval op de Palestijnse Gazastrook.
De lidstaten praten deze week over de plannen. Zij willen onder meer achterhalen of landen bereid zijn de kosten te dekken en schepen te leveren. Het is nog niet duidelijk wat de missie betekent voor een door de Verenigde Staten geleide missie tegen aanvallen in de Rode Zee. Nederland is een van de EU-landen die zich daarbij heeft aangesloten.
De aanvallen van de Houthi's, die met hun acties Palestijnen zeggen te steunen, zorgen ervoor dat rederijen de Rode Zee mijden. Die kiezen steeds vaker voor een dagenlange omweg via Kaap de Goede Hoop in Afrika.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is teruggekomen op zijn eerdere deadline van donderdag voor Oekraïne om in te stemmen met een door de Verenigde Staten gesteund vredesplan. "De deadline voor mij is wanneer het voorbij is", zei hij.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering probeert nog onder president Joe Biden vastgestelde limieten voor fijnstof terug te draaien. Milieubeschermingsdienst EPA, nu onder leiding van een door president Donald Trump benoemde directeur, heeft een rechtbank verzocht de norm ongedaan te maken. Het zou te duur zijn voor fabrikanten om eraan te voldoen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Buitenlandse toeristen die Amerikaanse nationale parken bezoeken, moeten vanaf volgend jaar een forse toeslag van 100 dollar betalen. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken, dat de beroemde parken beheert, geldt de toeslag voor de elf populairste bestemmingen, zoals de Grand Canyon en Yellowstone.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Trump stuurt speciaal gezant Steve Witkoff naar de Russische president Poetin voor overleg over het door het Witte Huis opgestelde vredesplan tussen Moskou en Oekraïne. Het is niet de eerste keer dat Witkoff met Poetin gaat praten in een poging een einde te maken aan de strijd.
7 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP/RTR) - Het Braziliaanse hooggerechtshof heeft besloten dat de veroordeelde oud-president Jair Bolsonaro kan beginnen aan zijn straf. Hij moet 27 jaar en drie maanden uitzitten voor het beramen van een staatsgreep.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een sterke transatlantische samenwerking is nodig om tot vrede in Oekraïne te komen, schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X. Dat zei ze dinsdag na een videoconferentie met de zogenoemde coalitie van bereidwilligen, waar ook de Amerikaanse minister Marco Rubio (Buitenlandse Zaken) aan meedeed.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zijn "heel dicht" bij een deal met Oekraïne en Rusland over het beëindigen van hun oorlog, zei president Donald Trump tijdens een evenement in het Witte Huis. "We gaan er komen."
9 uur geleden