Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-hof: Malta mag staatsburgerschap niet 'verkopen'

EU-hof: Malta mag staatsburgerschap niet 'verkopen'

AMSTERDAM (ANP/RTR) - Malta mag niet toestaan dat buitenlanders de Maltese nationaliteit kunnen kopen, omdat ze daarmee automatisch EU-burger worden. Dat oordeelt het Hof van Justitie van de Europese Unie dinsdag. Het is mogelijk het Maltese staatsburgerschap te krijgen als buitenlanders een forse investering doen van rond een miljoen euro. Daarom stapte de Europese Commissie naar de rechter.

Omdat Malta lid is van de EU, worden deze burgers die hun paspoort kopen ook automatisch EU-burgers die in de Unie kunnen leven en werken. Het hof beschouwt dit als "vermarkting van het burgerschap", wat niet mag volgens EU-verdragen.

Een lidstaat mag zijn nationaliteit "en dus ook het Europees burgerschap niet toekennen in ruil voor vooraf bepaalde betalingen of investeringen, aangezien dit de verkrijging van de nationaliteit in essentie zou reduceren tot een loutere handelstransactie", schrijft het hof.

Cyprus en Bulgarije

Malta is sinds 2004 lid van de Europese Unie.

De Europese Commissie is blij met de uitspraak, laat een woordvoerder weten. "Europees staatsburgerschap is niet te koop", zei de zegsman. De Commissie gaat ervan uit dat Malta zich aan de uitspraak van het hof zal houden. Eerdere zogeheten citizen-by-investment-regelingen zijn al afgeschaft door EU-lidstaten Cyprus en Bulgarije.

Meer uit Buitenland

Krant: ook postdienst VS betrokken bij zoektocht naar migranten

WASHINGTON (ANP) - De eigen politiedienst van de Amerikaanse posterijen (USPS) heeft zich aangesloten bij een taskforce die zich bezighoudt met ongedocumenteerde migranten, bericht de krant The Washington Post. De samenwerking is bedoeld om mensen op te sporen die ervan worden verdacht illegaal in het land te zijn.

18 minuten geleden
Netanyahu: bombardement Syrië om Druzen te beschermen

DAMASCUS (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft een aanval uitgevoerd op de Syrische plaats Sahnaya. Daar zou zich een extremistische groepering schuilhouden. De aanval is volgens premier Benjamin Netanyahu bedoeld als waarschuwing aan extremisten om de Druzen, een minderheid in Syrië, daar met rust te laten.

30 minuten geleden
Alle 135 kiesgerechtigde kardinalen mogen meedoen aan conclaaf

VATICAANSTAD (ANP/AFP/DPA) - Alle 135 kiesgerechtigde kardinalen mogen volgende week gewoon deelnemen aan de komende pausverkiezing. Dit ondanks een oude regel dat een conclaaf feitelijk beperkt is tot 120 geestelijken, meldt het Vaticaan.

32 minuten geleden
Vijf EU-landen willen begrotingstekort laten oplopen om defensie

BRUSSEL (ANP) - Vijf EU-landen hebben tot dusver een verzoek ingediend om hun begrotingstekort te laten oplopen zodat ze meer kunnen uitgeven aan defensie, laat een woordvoerder van de Europese Commissie weten. Het gaat om Duitsland, Letland, Griekenland, Estland en Polen. Mogelijk komen daar nog meer verzoeken uit andere lidstaten bij, zei de zegsman.

32 minuten geleden
Kremlin: vredesproces gaat minder snel dan Trump wil

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland waarschuwt dat het lastig is om in het vredesproces zo snel vooruitgang te boeken als de Amerikaanse regering wil. Dat komt doordat het conflict met Oekraïne erg complex is, meldde het Kremlin nadat de VS de druk verder hadden opgevoerd.

1 uur geleden
Meerdere doden bij hotelbrand in Indiase stad

KOLKATA (ANP/RTR/AFP) - Bij een verwoestende brand in een hotel in de Indiase stad Kolkata zijn zeker vijftien mensen om het leven gekomen. Getuigen zagen dat mensen uit ramen klauterden om te ontsnappen aan het vuur. Volgens politiechef Manoj Verma zijn meerdere mensen gered uit hun kamers en van het dak van het hotel.

2 uur geleden
Tiener vast na schietpartij met meerdere doden in Zweden

STOCKHOLM (ANP/RTR/AFP) - De Zweedse autoriteiten zeggen een 16-jarige verdachte te hebben opgepakt na de dodelijke schietpartij in de stad Uppsala. Daar vielen dinsdag drie doden door een schietpartij in een kapsalon.

2 uur geleden