Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU en Mexico sluiten deal om handelsrelaties te versterken

EU en Mexico sluiten deal om handelsrelaties te versterken

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie en Mexico zijn het eens geworden over een vernieuwd handelsverdrag. De EU en het land werken al langer samen, maar het gemoderniseerde akkoord moet de samenwerking verdiepen. De overeenkomst komt drie dagen voor de inauguratie van de aankomende Amerikaanse president Donald Trump.

Het vrijhandelsverdrag moet nieuwe economische mogelijkheden bieden voor beide partijen, waaronder meer kansen voor de Europese export van landbouwproducten naar Mexico.

De overeenkomst moet verder ook de handel en economische veiligheid stimuleren door risico's in toeleveringsketens te verminderen, een duurzame aanvoer van kritieke grondstoffen veilig te stellen en klimaatverandering aan te pakken, volgens een verklaring van de Europese Commissie op vrijdag.

'Betrouwbaar'

De handel in goederen tussen de EU en Mexico was in 2023 82 miljard euro waard. De wederzijdse handel in diensten bedroeg een jaar daarvoor 22 miljard euro, waarmee Mexico de op een na grootste handelspartner van de EU in Latijns-Amerika is.

"De EU en Mexico zijn al betrouwbare partners. Nu willen we onze samenwerking nog verder verdiepen, wat sterk ten goede komt aan onze bevolking en economieën", zegt voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie.

Mercosur

Trump wil forse importheffingen opleggen op goederen uit Mexico. De Verenigde Staten zijn met afstand de belangrijkste handelspartner van het land. Die heffingen moeten van kracht blijven tot Mexico een oplossing vindt voor de handel in de drug fentanyl en de komst van illegale migranten naar de VS. De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft gezegd een goede relatie met Trump te willen en ook geen handelsoorlog met de VS te verwachten.

Vorige maand sloot de Europese Commissie nog een langverwacht handelsakkoord met de landen van Mercosur. Over dat handelsverdrag tussen de EU en Argentinië, Brazilië, Uruguay, Bolivia en Paraguay werd al ruim twintig jaar gepraat.

Meer uit Financieel

De Hypotheker: huizenkopers terughoudend door stijgende rente

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Huizenkopers zijn terughoudend nu de hypotheekrente door de oorlog in het Midden-Oosten omhooggaat. De Hypotheker ziet daardoor dat het gemiddelde hypotheekbedrag afgelopen kwartaal voor het eerst in drie jaar niet steeg. Ook het aantal aanvragen bleef in het eerste kwartaal gelijk vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder.

3 uur geleden
Senatoren VS pleiten voor strengere exportbeperkingen ASML

WASHINGTON (ANP) - Leden van het Amerikaanse congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee ze de exportbeperkingen voor hoogwaardige chiptechnologie bij bondgenoten willen aanscherpen, waaronder Nederland. Dit kan verdere gevolgen hebben voor de Veldhovense chipmaker ASML.

3 uur geleden
Trump schrapt importheffingen op producten met weinig staal

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrapt importheffingen voor producten die minder dan 15 procent staal, aluminium of koper bevatten. Voor andere producten met die metalen past hij de importheffingen ook aan, maakte het Witte Huis bekend.

3 uur geleden
Wall Street werkt verliezen weg na hoop op opening bij Hormuz

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben donderdag veel van hun eerdere verliezen goedgemaakt. De belangrijkste beursgraadmeters eindigden niet ver van hun slotstanden van een dag eerder, terwijl eerder op de dag nog aanzienlijke verliezen op de koersenborden stonden. De hoop op een spoedige opening van de Straat van Hormuz nam toe.

5 uur geleden
Trump komt met medicijnheffing van 100 procent, niet voor EU

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump voert een importheffing van 100 procent in op gepatenteerde medicijnen en farmaceutische ingrediënten. Voor farmaceutische producten uit de Europese Unie en een aantal andere landen geldt een veel lager tarief, van 15 procent.

6 uur geleden
Reders: stel veiligheid scheepvaart voorop bij bijdrage Hormuz

ROTTERDAM (ANP) - Nederland moet bij een eventuele militaire bijdrage aan het openen van de Straat van Hormuz de veiligheid van schepen en zeevarenden vooropstellen. Dat stelt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) in reactie op de Nederlandse bereidheid mee te doen aan een missie voor vrije doorvaart in de zeestraat bij Iran.

6 uur geleden
Ratingbureaus positiever over Praxis-moeder, zien wel risico's

AMSTERDAM (ANP) - Ratingbureaus zijn iets positiever geworden over het moederbedrijf van doe-het-zelfketens Praxis en Brico, maar zien nog altijd risico's. Deze onderneming, Maxeda, kwam onlangs onder financiële druk te staan en sloot een overeenkomst met schuldeisers.

8 uur geleden