EU-burgers VK melden zich op valreep massaal voor verblijfsstatus
LONDEN (ANP) - EU-burgers in het Verenigd Koninkrijk hebben vlak voor een deadline nog massaal geprobeerd hun verblijfsstatus te regelen. De krant The Guardian schrijft dat in een dag tijd zo'n 50.000 aanmeldingen binnenkwamen, ongeveer vijf keer meer dan in de voorgaande periode gebruikelijk was.
De toestroom was zo groot dat het Britse ministerie van Binnenlandse Zaken besloot de deadline te verlengen. Die zou eigenlijk om middernacht verlopen, maar aanmeldingen die donderdagochtend voor 09.00 uur binnenkwamen zouden ook nog zijn geaccepteerd.
Het Verenigd Koninkrijk verliet vorig jaar de Europese Unie en gaf EU-burgers die wilden blijven tot 30 juni de tijd om hun verblijfsstatus te regelen. Daarmee behouden ze ook het recht om werk te zoeken, woonruimte te huren en te studeren. In totaal kwamen zeker 5,6 miljoen aanmeldingen binnen.
De uitrol van het nieuwe systeem lijkt niet vlekkeloos te verlopen. EU-burgers klagen op sociale media dat ze niets meer van de overheid hebben gehoord na hun aanmelding. Ook zouden sommige bedrijven nog niet bekend zijn met de nieuwe verblijfsstatus voor de Europeanen.
Meer uit Buitenland
MINNEAPOLIS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - In Minneapolis beraadt een rechter zich over de vraag of agenten van immigratiedienst ICE uit Minneapolis moeten worden weggestuurd. De staat Minnesota wil dat de rechter een einde maakt aan de anti-immigratieoperatie van de regering. Rechter Katherine Menendez deed aan het einde van de hoorzitting nog geen uitspraak en zei ook niet wanneer ze dat doet.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft zich verzoenend uitgelaten over de gouverneur van de Amerikaanse staat Minnesota, nadat die fel had uitgehaald naar de president omdat agenten bij hun jacht op illegalen twee Amerikaanse burgers hadden doodgeschoten.
3 uur geledenHAMBURG (ANP) - Kabels in de Noordzee moeten beter worden beveiligd tegen mogelijke sabotage of hacks, vinden de regeringsleiders van België, Denemarken, Frankrijk, Duitsland, Ierland, Luxemburg, Nederland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk. Ze spreken af nauwer samen te werken op het gebied van defensie en andere vormen van beveiliging van de onderwaterinfrastructuur. Maandag zijn de staatshoofden en premiers aanwezig op de Noordzeetop in Hamburg, waar veiligheid hoog op de agenda staat.
5 uur geledenKHARTOUM (ANP/AFP) - Meer dan drie miljoen Soedanezen die ontheemd zijn geraakt in de oorlog zijn weer naar hun huizen teruggekeerd, hoewel er in grote delen van het land nog steeds zwaar gevochten wordt.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten blijven voor altijd met "een heel sterke" strijdmacht in Europa, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. De VS zullen zich meer op de concurrentiestrijd met China richten en meer aan Europa zelf overlaten, maar gaan volgens hem niet weg.
5 uur geledenHAMBURG (ANP) - De geopolitieke onrust drukt zijn stempel op de Noordzeetop, die oorspronkelijk vooral over windenergie op zee ging. Maar "we kunnen het tegenwoordig niet hebben over energie zonder ook veiligheid te bespreken", zei de Deense premier Mette Frederiksen op de internationale bijeenkomst in Hamburg.
5 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán zegt dat zijn regering de ambassadeur van Oekraïne gaat ontbieden omdat de Oekraïense regering zou proberen zich te bemoeien met de Hongaarse parlementsverkiezingen van 12 april. Hij meldt dat in een video op Facebook. De premier staat in de peilingen achter op zijn grote rivaal Peter Magyar.
5 uur geleden