Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Estland zegt schip uit Russische schaduwvloot te controleren

Estland zegt schip uit Russische schaduwvloot te controleren

TALLINN (ANP) - De Estse marine heeft een schip in beslag genomen dat onderdeel zou zijn van de Russische schaduwvloot, meldt de Estse publieke omroep ERR. Doel is om het schip te controleren, zegt de marine. Er zouden nog geen aanwijzingen zijn dat het schip schade heeft berokkend.

De Kiwala zou onderweg geweest zijn naar de Russische havenplaats Oest-Loega. Daarbij voer het volgens de marine niet onder een vlag.

"Doel van de detentie is om de papieren en juridische status van het schip te controleren. De detentie en het onderzoek zijn op geen enkele manier gerelateerd aan schade aan kritieke infrastructuur en de inspectie aan boord wordt uitgevoerd door de betrokken instanties", zo zei de Estse marinecommandant Ivo Värk volgens ERR.

Het hoofd van de Estse grensbewaking Veiko Kommusaar noemt het "geen geheim" dat in de Finse Golf vaker van dit soort schepen varen. "En we kunnen duidelijk zeggen dat dit onderdeel is van de schaduwvloot."

Meer uit Buitenland

Polen denkt ook laatste Russische drone te hebben gevonden

WARSCHAU (ANP) - Polen denkt alle Russische drones die vorige week zijn luchtruim binnendrongen te hebben gevonden. De laatste werd gevonden in het noordoosten van het land, zegt het plaatselijke Openbaar Ministerie.

1 minuut geleden
NAVO-landen willen Turks verkenningssysteem voor luchtafweer

BERLIJN (ANP/DPA) - Na recent gemelde schendingen van het NAVO-luchtruim willen Polen en Roemenië snel gaan werken met een Turks luchtafweersysteem. Het gaat om een geavanceerd verkenningssysteem dat Turkije in 2022 heeft gepresenteerd en Merops heet (Multispectral Extended Range Optical Sight). Het Duitse persbureau dpa meldt dat er "met hulp van Oekraïne" trainingen met het Turkse systeem worden georganiseerd.

3 uur geleden
Hulpverleners: tientallen doden in Gaza-Stad bij offensief Israël

GAZA-STAD (ANP/DPA) - Het Israëlische offensief in Gaza-stad heeft zaterdag tientallen levens gekost. Hulpverleners melden dat minstens 31 doden zijn gevallen in de stad. In de hele Gazastrook zouden 47 mensen zijn gedood op zaterdag.

4 uur geleden
Oekraïne blijft Russische olieraffinaderijen bestoken

KYIV/SAMARA (ANP/DPA) - Oekraïne heeft opnieuw een olieraffinaderij aan de rivier de Wolga aangevallen. Volgens de Oekraïense strijdkrachten is de raffinaderij in Saratov bestookt en is er een brand uitgebroken. Het complex in Saratov is vaker doelwit van Oekraïense droneaanvallen geweest.

5 uur geleden
VN-verdrag voor bescherming oceanen kan in januari ingaan

RABAT (ANP/AFP) - Het historische VN-verdrag dat de oceanen moet beschermen, wordt naar verwachting in januari van kracht. Ten minste zestig landen moesten het verdrag ratificeren, de laatste stap van goedkeuring die nodig was. Inmiddels zijn ook Marokko en Sierra Leone toegetreden, waardoor dit aantal is gehaald.

7 uur geleden
Polen zet opnieuw straaljagers in na aanval op Oekraïne

WARSCHAU (ANP) - Polen heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag uit voorzorg opnieuw straaljagers de lucht ingestuurd, terwijl het westen van Oekraïne werd bestookt door Russische luchtaanvallen. De operatie is inmiddels weer afgerond, melden de Poolse strijdkrachten op X.

10 uur geleden
Wereld moet zich niet laten intimideren door Israël, zegt VN-chef

NEW YORK (ANP/AFP) - VN-secretaris-generaal António Guterres heeft vrijdag gezegd dat de wereld zich niet moet laten "intimideren" door Israël en de dreiging van verdere kolonisering van de bezette Westelijke Jordaanoever.

11 uur geleden