Escalatie in Midden-Oosten volgens G7 in niemands belang
LONDEN (ANP/RTR) - De G7-landen hebben in een verklaring hun bezorgdheid geuit over de situatie in het Midden-Oosten. De groep rijke industrielanden roept de betrokken partijen op zich terughoudend op te stellen. Ook herhalen de landen het op te zullen nemen voor de veiligheid van Israël.
Volgens de G7 moeten de "destabiliserende acties" van Iran, via onder meer Hezbollah en Hamas, stoppen. Ze roepen op tot een onmiddellijk staakt-het-vuren in Gaza en de onvoorwaardelijke vrijlating van alle gijzelaars. Ook in Libanon moeten de vijandelijkheden worden beëindigd om een diplomatieke oplossing mogelijk te maken, stelt de groep.
"Een gevaarlijke spiraal van aanvallen en vergelding dreigt een oncontroleerbare escalatie in het Midden-Oosten aan te wakkeren, wat in niemands belang is. Daarom roepen we alle regionale partijen op om verantwoordelijk en terughoudend te handelen", staat in de verklaring.
De G7 bestaat uit Canada, Duitsland, Frankrijk, Italië, Japan, het Verenigd Koninkrijk, de Verenigde Staten en de Europese Unie. De leiders van de landen spraken elkaar deze week telefonisch.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
4 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.
10 uur geleden