Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Escalatie in Midden-Oosten volgens G7 in niemands belang

Escalatie in Midden-Oosten volgens G7 in niemands belang

LONDEN (ANP/RTR) - De G7-landen hebben in een verklaring hun bezorgdheid geuit over de situatie in het Midden-Oosten. De groep rijke industrielanden roept de betrokken partijen op zich terughoudend op te stellen. Ook herhalen de landen het op te zullen nemen voor de veiligheid van Israël.

Volgens de G7 moeten de "destabiliserende acties" van Iran, via onder meer Hezbollah en Hamas, stoppen. Ze roepen op tot een onmiddellijk staakt-het-vuren in Gaza en de onvoorwaardelijke vrijlating van alle gijzelaars. Ook in Libanon moeten de vijandelijkheden worden beëindigd om een diplomatieke oplossing mogelijk te maken, stelt de groep.

"Een gevaarlijke spiraal van aanvallen en vergelding dreigt een oncontroleerbare escalatie in het Midden-Oosten aan te wakkeren, wat in niemands belang is. Daarom roepen we alle regionale partijen op om verantwoordelijk en terughoudend te handelen", staat in de verklaring.

De G7 bestaat uit Canada, Duitsland, Frankrijk, Italië, Japan, het Verenigd Koninkrijk, de Verenigde Staten en de Europese Unie. De leiders van de landen spraken elkaar deze week telefonisch.

Meer uit Buitenland

Bolsonaro opnieuw opgenomen in ziekenhuis

SÃO PAULO (ANP) - Oud-president van Brazilië Jair Bolsonaro is opnieuw opgenomen in het ziekenhuis. Dat meldt zijn zoon Flávio Bolsonaro op X. De oud-leider werd van zijn cel overgebracht naar een medische instelling voor opname, naar verluidt omdat hij rillingen had en veel moest overgeven.

7 minuten geleden
Turks schip is met toestemming Iran Straat van Hormuz gepasseerd

ISTANBUL (ANP/RTR) - Een vrachtschip dat eigendom is van een Turkse onderneming is met toestemming van Iran de Straat van Hormuz gepasseerd. De Turkse minister van Transport Abdulkadir Uraloglu heeft dit bekendgemaakt. Volgens hem zijn nu nog veertien schepen die Turks eigendom zijn ingesloten in de Perzische Golf, ten noorden van de zeestraat.

22 minuten geleden
VN-chef in Beiroet voor 'solidariteitsbezoek'

BEIROET (ANP) - De secretaris-generaal van de Verenigde Naties, António Guterres, is op bezoek in Libanon. "Ik ben zojuist geland in Beiroet, voor een solidariteitsbezoek aan de bevolking van Libanon", schrijft hij op X. "Zij hebben niet gekozen voor deze oorlog", benadrukt hij. "Ze zijn erin meegesleurd."

33 minuten geleden
Merz bekritiseert Amerikaanse sanctieverlichting voor Rusland

ANDØYA (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft zich kritisch uitgelaten over het Amerikaanse besluit om de sancties tegen Rusland te verlichten. Volgens Merz is dat een "verkeerde" beslissing, om welke reden die dan ook genomen is.

1 uur geleden
Turkije: NAVO-systemen hebben derde raket uit Iran neergehaald

ANKARA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De NAVO-luchtverdediging heeft voor de derde keer een raket onderschept die vanuit Iran onderweg was naar Turkije, meldt het Turkse ministerie van Defensie op X. De ballistische raket is neergehaald in het oostelijke Middellandse Zeegebied.

1 uur geleden
Zeker vier bemanningsleden van tankvliegtuig VS omgekomen in Irak

WASHINGTON (ANP) - Zeker vier van de zes bemanningsleden van een Amerikaans tankvliegtuig zijn overleden nadat het donderdag neerstortte in het westen van Irak, meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) op X. Het Islamitisch Verzet in Irak eiste het incident op als aanslag, maar de Amerikaanse krijgsmacht ontkent dat het toestel werd neergehaald door eigen of vijandig vuur.

1 uur geleden
Iran haalt lichamen terug uit Sri Lanka na zinken Iraans schip

COLOMBO (ANP/AFP) - De lichamen van 84 Iraniërs van het gezonken oorlogsschip IRIS Dena worden vrijdag vanuit Sri Lanka teruggebracht naar Iran. Dat land stuurt een vliegtuig om de overledenen op te halen, meldt het Sri Lankaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De opvarenden kwamen vorige week om het leven nadat het marineschip voor de kust van Sri Lanka door een Amerikaanse aanval tot zinken werd gebracht.

2 uur geleden