Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ericsson gaat uitrol 5G-netwerk versnellen in Verenigde Staten

Ericsson gaat uitrol 5G-netwerk versnellen in Verenigde Staten

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Zweedse fabrikant van telecomapparatuur Ericsson heeft een grote opdracht binnengehaald om de uitrol van het Amerikaanse 5G-netwerk te versnellen. Het gaat om een meerjarige overeenkomst met het Amerikaanse telecomconcern Verizon Communications ter waarde van 8,3 miljard dollar.

Ericsson profiteert van een toegenomen vraag naar zijn netwerksystemen sinds steeds meer landen de apparatuur van de Chinese concurrent Huawei deels of helemaal weren. Ook de Zweedse autoriteiten besloten het afgelopen najaar netwerkapparatuur van Chinese technologiebedrijven te verbieden bij de aanleg van 5G-netwerken. Ericsson rekent erop dat het marktaandeel blijft verliezen in China doordat Peking vergelijkbare maatregelen gaat nemen om Zweedse apparatuur in de ban te doen.

De verkoop van het Zweedse bedrijf nam in China in het afgelopen kwartaal met 2,5 miljard Zweedse kronen af, omgerekend 244 miljoen euro. Ericsson boekte in het tweede kwartaal een omzet van bijna 5,4 miljard euro. Dat was 1 procent minder dan een jaar eerder, maar op vergelijkbare basis ging het om 8 procent groei. Bij de vergelijkbare basis worden onder meer schommelingen van wisselkoersen buiten beschouwing gelaten. De winst van Ericsson steeg met 51 procent naar 380 miljoen euro.

Trage variant

Verizon verkocht eerder dit jaar voor miljarden dollars de ooit grote internetbedrijven Yahoo en America Online (AOL). Dat geld steekt het telecomconcern vooral in de uitbreiding van zijn 5G-netwerk.

In Nederland bieden de drie grote telecombedrijven KPN, VodafoneZiggo en T-Mobile al 5G aan. Dat gaat nog wel om de relatief trage variant. De frequenties die veel sneller internet mogelijk maken komen pas over een paar jaar beschikbaar.

Meer uit Financieel

BAM haalt groot contract binnen voor uitbreiding Limburgse netten

MAASTRICHT (ANP) - Bouwconcern BAM gaat aan de slag met de uitbreiding en versterking van het elektriciteits- en waterleidingnet in Limburg. Het bedrijf heeft een samenwerkingsovereenkomst voor twaalf jaar gesloten met netbeheerder Enexis en Waterleiding Maatschappij Limburg (WML). Het project heeft een waarde van zo'n 600 miljoen euro.

17 minuten geleden
Moederbedrijf Douwe Egberts fors hoger op Damrak na overnamebod

AMSTERDAM (ANP) - JDE Peet's behoorde maandag tot de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. Het Amerikaanse frisdrankenconcern Keurig Dr Pepper, bekend van 7UP, Schweppes en Dr Pepper, wil het moederbedrijf van Douwe Egberts en Pickwick overnemen voor 15,7 miljard euro, ofwel 31,85 euro per aandeel.

1 uur geleden
Amerikaans Keurig Dr Pepper koopt moederbedrijf Douwe Egberts

AMSTERDAM (ANP) - Het Amerikaanse bedrijf Keurig Dr Pepper neemt voor 15,7 miljard euro Douwe Egberts-moederconcern JDE Peet's over. Dat maakten de twee bedrijven maandag gezamenlijk bekend, nadat eerder al door zakenmedia was bericht over de overname.

2 uur geleden
Miljoenenboete voor bunq om tekortkomingen bij witwascontroles

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandsche Bank (DNB) heeft onlinebank bunq een boete van 2,6 miljoen euro opgelegd om ernstige tekortkomingen bij zijn aanpak om witwassen te voorkomen. Volgens de toezichthouder gaf bunq in vier klantdossiers onvoldoende opvolging aan signalen en onregelmatigheden, waardoor witwasrisico's niet of niet tijdig werden gezien.

3 uur geleden
Bloomberg: Keurig Dr Pepper wil moeder Douwe Egberts overnemen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse bedrijf Keurig Dr Pepper wil Douwe Egberts-moederconcern JDE Peet's overnemen voor een bedrag van ongeveer 18 miljard dollar, omgerekend 15,4 miljard euro. Dat meldden bronnen aan persbureau Bloomberg. Mogelijk wordt de overname maandag al bekendgemaakt.

3 uur geleden
ANWB wil dat accijns op benzine niet meer meestijgt met inflatie

DEN HAAG (ANP) - De ANWB roept het kabinet op om de accijnzen voor benzine niet langer te laten meestijgen met de inflatie. Mede door deze zogeheten indexatie dreigt tanken na de jaarwisseling een stuk duurder te worden. ANWB-bestuursvoorzitter Marga de Jager stelt dat de extra lastenverzwaring "autorijden onnodig duur" maakt en de betaalbaarheid van rijden onder druk zet.

4 uur geleden
Koploper NEC rekent ook overtuigend af met NAC Breda

NIJMEGEN (ANP) - NEC is dankzij een soepele thuiszege op NAC Breda weer koploper van de Eredivisie. De ploeg van trainer Dick Schreuder creëerde met name in de eerste helft kansen, al slaagde toen alleen Tjaronn Chery erin te scoren vanaf de strafschopstip. Al vroeg in de tweede helft vergrootte Basar Önal de marge voor de Nijmegenaren, Vito van Crooij bepaalde in het laatste kwartier de eindstand op 3-0.

18 uur geleden