Eredivisie na 188 dagen weer van start in Friesland
HEERENVEEN (ANP) - Ruim een half jaar na de laatste wedstrijd in het afgebroken seizoen 2019-2020 gaat de eredivisie weer van start. De hoogste Nederlandse voetbalcompetitie begint in Friesland met sc Heerenveen - Willem II. Het was de bedoeling dat de eredivisie zaterdagmiddag al zou starten met het duel tussen FC Utrecht en AZ, maar op verzoek van de Alkmaarse club heeft de KNVB die wedstrijd uitgesteld.
AZ moet dinsdag namelijk in Oekraïne aantreden tegen Dinamo Kiev in de voorrondes van de Champions League. De ploeg die afgelopen seizoen werd geklasseerd als nummer 2 van de eredivisie, kan zich nu optimaal voorbereiden op dat Europese duel.
Twee weken geleden ging de Keuken Kampioen Divisie al van start. Nu gaat ook in de eredivisie de bal weer rollen, 188 dagen na de laatste wedstrijd op het hoogste niveau. Dat gebeurt als eerste in het Abe Lenstra-stadion, waar om 18.45 uur wordt afgetrapt. Om 20.00 uur start de wedstrijd PEC Zwolle - Feyenoord, een uur later klinkt in Enschede het eerste fluitsignaal bij FC Twente tegen Fortuna Sittard.
In alle stadions zijn fans van de thuisspelende club welkom, maar ze moeten vanwege de coronamaatregelen onderling wel 1,5 meter afstand houden. Dat betekent dat de voetbalclubs lang niet de volledige capaciteit van hun stadions kunnen gebruiken.
Meer uit Sport
WASHINGTON (ANP/DPA) - Een wedstrijdshirt dat de Amerikaanse basketballegende Michael Jordan droeg tijdens de NBA-finale van 1998 is verkocht voor het recordbedrag van 14 miljoen dollar (ongeveer 12,55 miljoen euro). Volgens het Amerikaanse veilinghuis Hunt Auctions is dit de hoogste prijs die ooit is betaald voor basketbalmemorabilia.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) is na een polsblessure fit genoeg om bij de WK in Rotterdam een volledige meerkamp te turnen. Visser sloeg begin oktober de tweede en laatste kwalificatiewedstrijd voor de WK over vanwege haar polsklachten.
13 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Matthew Richardson heeft zich teruggetrokken voor de WK baanwielrennen in Shanghai. De Britse wielerbond geeft geen verklaring voor de afwezigheid van de grote concurrent van Harrie Lavreysen.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Loran de Munck (27) komt alsnog in actie bij de WK in eigen land. De Munck, die in eerste instantie was aangewezen als een van de reserves, vervangt de geblesseerde Jordi Hagenaar. Dat meldt turnbond KNGU.
16 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft in de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai een knappe overwinning geboekt op de Fransman Arthur Fils. De beste tennisser van Nederland was in China met 7-5 6-4 te sterk voor de nummer 8 van de plaatsingslijst. Hij treft de Spanjaard Rafael Jódar in de vierde ronde.
19 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai uitgeschakeld door de Belg Zizou Bergs: 5-7 6-7 (4). Door de nederlaag wordt de Duitser Alexander Zverev in de komende weken voor het eerst de nummer 1 van de wereld.
19 uur geledenOSLO (ANP) - Springruiter Harrie Smolders is goed begonnen aan het nieuwe wereldbekerseizoen. De 46-jarige Nederlander eindigde in Oslo als tweede met zijn 17-jarige ruin Monaco. De zege ging naar de Oostenrijker Max Kühner. De Zwitser Martin Fuchs werd derde.
1 dag geleden