Erdogan ontslaat omstreden rector na maandenlange protesten
ISTANBUL (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft na maandenlange protesten zijn benoeming teruggedraaid van de rector van de prestigieuze Boğaziçi Universiteit in Istanbul. Critici vonden die aanstelling onwenselijke politieke bemoeienis met het onderwijs. Erdogan hield eerder nog vast aan de benoeming en heeft niet uitgelegd waarom rector Melih Bulu nu alsnog het veld moet ruimen.
Erdogan had Bulu begin dit jaar aangesteld en dat leidde direct tot protesten onder studenten en docenten. De politie heeft tientallen betogers gearresteerd die het vertrek eisten van de rector, die bij verkiezingen in 2015 nog kandidaat was voor de AK-partij van de president. Erdogan heeft de tegenstanders van Bulu eerder bestempeld als "terroristen" die tegengehouden moesten worden.
Het is onduidelijk wie Bulu nu gaat opvolgen. Daar wordt in een officiële mededeling niet over gesproken. De president heeft sinds enkele jaren de bevoegdheid om zelf rectors te benoemen. De hoofden van universiteiten konden voor juli 2016 nog via verkiezingen worden gekozen, maar daar kwam verandering in na de mislukte staatsgreep in Turkije.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Britse soldaten in Afghanistan "de geweldigste van alle strijders" genoemd. Hij reageert op de woede van de Britse premier Keir Starmer over Trumps recente uitspraken over niet-Amerikaanse NAVO-troepen in de strijd in Afghanistan die zich achter het front zouden hebben verschuild.
35 minuten geledenWASHINGTON/ABU DHABI (ANP/AFP) - De volgende ronde van gesprekken tussen Oekraïense en Russische delegaties onder leiding van Amerikaanse collega's is 1 februari in Abu Dhabi, aldus een Amerikaanse regeringsfunctionaris. Er waren vrijdag en zaterdag directe gesprekken tussen Oekraïners en Russen samen met Amerikanen.
52 minuten geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De man die zaterdagochtend (lokale tijd) door federale agenten is neergeschoten in Minneapolis is overleden, bevestigen de autoriteiten na berichtgeving door Amerikaanse media. Volgens het ministerie van Binnenlandse Veiligheid was de man gewapend.
1 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - In de stad Minneapolis is een man neergeschoten door agenten van de federale immigratiedienst ICE, aldus ooggetuigen in plaatselijke media. De gemeente heeft bevestigd dat er een melding is van een neergeschoten man waarbij federale agenten betrokken zouden zijn. De man is volgens ooggetuigen naar een ziekenhuis gebracht.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron belooft haast te maken met de invoering van een socialmediaverbod voor kinderen onder de 15 jaar. Hij wil dat het verbod bij de start van het nieuwe schooljaar in september ingaat, zei hij in een zelfopgenomen video die werd uitgezonden door BFMTV.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de gesprekken van zijn land met Rusland en de VS in Abu Dhabi constructief genoemd.
4 uur geledenMOSKOU/ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Rusland staat volgens zijn ministerie van Buitenlandse Zaken open voor een voortzetting van de gesprekken met Oekraïne. Die zouden volgens bronnen van het Franse persbureau AFP komende week weer in Abu Dhabi zijn.
4 uur geleden