Energiebedrijf Eneco merkt effecten van corona en warm weer
ROTTERDAM (ANP) - Energiebedrijf Eneco heeft vorig jaar de gevolgen gemerkt van de coronacrisis en het warme weer in Europa. Zo nam de vraag naar elektriciteit op met name de zakelijke markt af omdat bijvoorbeeld kantoren leegstonden vanwege het vele thuiswerken door de pandemie en mensen minder met de trein bij de NS reisden. Door het warmste jaar ooit gemeten in Europa ging de gasverkoop omlaag, aldus Eneco.
De onderneming was daardoor naar eigen zeggen genoodzaakt om stroom en gas terug te verkopen tegen lagere marktprijzen. De omzet zakte in tot ruim 4,1 miljard euro, van meer dan 4,3 miljard euro in 2019. Eneco zegt wel dat dit mede werd gecompenseerd door een overname in Duitsland, waardoor het klantenbestand werd uitgebreid naar 5,9 miljoen contracten.
De nettowinst steeg wel flink, met 48 procent naar 118 miljoen euro. Dat kwam volgens Eneco onder meer omdat nieuwe windparken in gebruik werden genomen, zoals de windmolenparken Borssele III en IV in Zeeland. Volgens het bedrijf nam de duurzame energiecapaciteit vorig jaar met 202 megawatt toe. Daarmee kunnen ongeveer 200.000 huishoudens van stroom worden voorzien.
Investeringen
De investeringen bedroegen vorig jaar 385 miljoen euro tegen 343 miljoen euro een jaar eerder. Dat geld ging met name naar windparken op land en op zee, maar ook naar ICT-systemen, zonneparken en onderhoud en uitbreiding van de warmtenetten. In Utrecht werd een tweede installatie voor biowarmte gebouwd.
Het bedrijf heeft een doelstelling om de eigen duurzame productiecapaciteit bijna te verdubbelen naar ongeveer 3200 megawatt in 2025. Daarvan zal de capaciteit uit wind- en zonne-energie worden uitgebreid naar 2500 megawatt.
Eneco spreekt zelf van goede resultaten, ondanks de coronacrisis en het warme weer. Vorig jaar kwam de onderneming definitief in Japanse handen met de overname door de Japanse bedrijven Mitsubishi Corporation en Chubu Electric Power.
Meer uit Financieel
ARLINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Boeing heeft in het tweede kwartaal van dit jaar meer omzet geboekt, mede door meer verkeersvliegtuigen te leveren. Het ging om 171 toestellen, tegen 150 in dezelfde periode een jaar eerder. De totale omzet klom met 8 procent tot 24,6 miljard dollar.
38 minuten geledenATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse frisdrankproducent Coca-Cola heeft goede zaken gedaan in het afgelopen kwartaal als een van de hoofdsponsors van het WK voetbal. Het concern wist meer frisdranken te verkopen en profiteerde tegelijkertijd van prijsverhogingen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU voert importheffingen in voor Chinees nylon, omdat dit heel goedkoop op de Europese markt wordt gedumpt. Dat meldt een woordvoerder van de Europese Commissie. De heffingen op nylon, ook bekend als polyamidegarens, variƫren van 60 tot 67,5 procent.
1 uur geledenATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse pakketbezorger UPS heeft zijn omzetverwachting voor het hele jaar verhoogd. Dit wijst erop dat de keuze om minder in te zetten op het bezorgen van Amazon-pakketjes, goed uitpakt voor de koeriersdienst.
1 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De Japanse autobouwers Toyota en Honda hebben de productie in fabrieken in het zuiden van Japan tijdelijk stilgelegd na de zware aardbeving daar. Volgens persbureau Kyodo heeft Toyota de productie opgeschort in drie autofabrieken in de prefectuur Fukuoka.
1 uur geledenKAUB (ANP/BLOOMBERG) - Door de aanhoudende hittegolven in Europa dreigt de waterstand van de Rijn te dalen tot een historisch dieptepunt. Daardoor ontstaan knelpunten voor het vervoer van steenkool en brandstoffen naar het binnenland en lopen de transportkosten op.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever verwacht geen groot banenverlies in Nederland na de verkoop van de voedingsmiddelendivisie aan het Amerikaanse McCormick. Financieel directeur Srinivas Phatak van het Britse concern benadrukt dat de aanwezigheid van het fusiebedrijf in ons land sterk blijft door de komst van het 'internationale' hoofdkantoor, naast het 'wereldwijde' hoofdkantoor in de VS. Daarnaast blijft het wereldwijde onderzoekscentrum van de voedingsmiddelentak in Wageningen.
2 uur geleden