Emir Qatar vraagt Blinken om staakt-het-vuren Gaza
DOHA (ANP) - De emir van Qatar, sjeik Tamim bin Hamad al Thani, heeft de Amerikaanse buitenlandminister Antony Blinken verzocht om te werken aan een onmiddellijk staakt-het-vuren in de oorlog tussen Israël en Hamas. Blinken, die zijn tour door het Midden-Oosten eerder op de dag bij de Jordaanse koning Abdullah begon, werd in Doha door de emir ook gewezen op het belang van de toelating van humanitaire hulp in alle delen van de Gazastrook.
Daarnaast wees de 43-jarige leider van de oliestaat Blinken op de noodzaak om escalatie van het conflict te voorkomen, meldt staatspersbureau QNA. Alleen hierdoor zouden "de stabiliteit en veiligheid in de regio" gegarandeerd kunnen worden.
Qatar heeft eerder in de oorlog een sleutelrol gespeeld in bemiddelingsgesprekken met functionarissen van Hamas en Israël over een tijdelijk staakt-het-vuren, dat een uitwisseling van Israëlische gijzelaars en Palestijnse gevangenen mogelijk maakte.
Blinken sluit zijn rondgang door het Midden-Oosten de komende dagen af met bezoeken aan de Verenigde Arabische Emiraten, Saudi-Arabië, Israël, de Westelijke Jordaanoever en Egypte.
Meer uit Buitenland
KATHMANDU (ANP/AFP) - De Amerikaan Tyler Andrews claimt in recordtijd de top van de Mount Everest te hebben bereikt. De beklimming van de bijna 8849 meter hoge berg duurde slechts 9 uur en 55 minuten, aldus zijn team.
37 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Achter de schermen is binnen de Amerikaanse overheid druk uitgeoefend om een bankbiljet van 250 dollar te laten ontwerpen waarop president Trump staat. Dat schrijft de krant The Washington Post, die ook meldt dat een topmedewerker die daar niets in zag, is overgeplaatst.
43 minuten geledenANHOLT (ANP/DPA) - Het lichaam van bultrug Timmy wordt naar verwachting dit weekend aan land gebracht. Op het strand van het Deense eiland Anholt wordt dan ter plekke een autopsie uitgevoerd, meldden de lokale autoriteiten.
46 minuten geledenBANDAR ABBAS (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zeggen dat Iran in de nacht van woensdag op donderdag een raket heeft afgevuurd richting Koeweit, die werd onderschept door de krijgsmacht van dat land. Iran lanceerde ook vijf drones die "een dreiging vormden" in en rond de Straat van Hormuz, wat volgens de VS neerkomt op een schending van een eerder afgesproken staakt-het-vuren.
52 minuten geledenGENÈVE (ANP) - Mensenrechtenchef Volker Türk van de Verenigde Naties ziet het aantal burgerslachtoffers door de oorlog in Oekraïne stijgen. Zijn kantoor spreekt over een gevaarlijke escalatie van de oorlog. De Hoge Commissaris voor de Mensenrechten maakt zich zorgen over Russische dreigementen om aanvallen op Kyiv nog verder op te voeren en wil nieuwe vredesonderhandelingen.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense parlement heeft afspraken met de EU goedgekeurd over het lenen van 90 miljard euro. Een ruime meerderheid van de parlementsleden stemde in met het voorstel.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - Frankrijk moet snel maatregelen nemen om de overbevolking in gevangenissen tegen te gaan, zeggen experts van de Verenigde Naties. Ze waarschuwen dat de omstandigheden in sommige gevangenissen mogelijk de fundamentele rechten van gedetineerden schenden.
3 uur geleden