Emir Qatar vraagt Blinken om staakt-het-vuren Gaza
DOHA (ANP) - De emir van Qatar, sjeik Tamim bin Hamad al Thani, heeft de Amerikaanse buitenlandminister Antony Blinken verzocht om te werken aan een onmiddellijk staakt-het-vuren in de oorlog tussen Israël en Hamas. Blinken, die zijn tour door het Midden-Oosten eerder op de dag bij de Jordaanse koning Abdullah begon, werd in Doha door de emir ook gewezen op het belang van de toelating van humanitaire hulp in alle delen van de Gazastrook.
Daarnaast wees de 43-jarige leider van de oliestaat Blinken op de noodzaak om escalatie van het conflict te voorkomen, meldt staatspersbureau QNA. Alleen hierdoor zouden "de stabiliteit en veiligheid in de regio" gegarandeerd kunnen worden.
Qatar heeft eerder in de oorlog een sleutelrol gespeeld in bemiddelingsgesprekken met functionarissen van Hamas en Israël over een tijdelijk staakt-het-vuren, dat een uitwisseling van Israëlische gijzelaars en Palestijnse gevangenen mogelijk maakte.
Blinken sluit zijn rondgang door het Midden-Oosten de komende dagen af met bezoeken aan de Verenigde Arabische Emiraten, Saudi-Arabië, Israël, de Westelijke Jordaanoever en Egypte.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Londen afgekomen op een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig was. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.
2 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - Een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo kent een "heel hoog sterftecijfer". Er is geen vaccin en geen speciale behandeling, zei de minister van Volksgezondheid van het land. Het dodental is opgelopen tot tachtig. Ook in buurland Oeganda is inmiddels een patiënt overleden.
3 uur geledenANHOLT (ANP/DPA) - De dode walvis die werd aangetroffen voor de kust van het Deense eiland Anholt is geïdentificeerd. Het gaat om de veelbesproken bultrug Timmy, voor wie in Duitsland een grote reddingsactie werd opgezet.
4 uur geledenWENEN (ANP) - Honderden mensen hebben zich in het centrum van Wenen verzameld voor een protestmars tegen de aanwezigheid van Israël op het Eurovisie Songfestival. Bij het startpunt op het Christian-Broda-Platz staan ondanks het regenachtige weer naar schatting zo'n duizend mensen, die onder meer met Palestijnse vlaggen wapperen.
5 uur geledenMALÉ (ANP) - Een duiker die hielp zoeken naar vier omgekomen Italiaanse grotduikers op de Malediven is zelf ook om het leven gekomen. President Mohamed Muizzu en de Maledivische krijgsmacht melden de dood van sergeant Mohamed Mahdhee op X.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse politie heeft zes mensen aangehouden voor het uithangen van een Palestijnse vlag aan de Eiffeltoren, meldt de krant Le Figaro op basis van een politiebron. Activisten van de Parijse tak van Extinction Rebellion vroegen met die actie vrijdagmiddag aandacht voor de Nakba, de verdrijving van Palestijnen in 1948. Die organisatie meldt de aanhoudingen zelf ook.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone is zaterdag neergestort op het terrein van de kerncentrale van Zaporizja in het zuidoosten van Oekraïne, meldt de door Rusland aangestelde directie van de kerncentrale.
7 uur geleden