Elon Musk ook bij campagnebijeenkomst Trump in Pennsylvania
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk zal zaterdag campagne voeren met de Amerikaanse oud-president Donald Trump. De rijkste man ter wereld is aanwezig op een rally van Trump in Butler, Pennsylvania. Daar overleefde de Republikeinse presidentskandidaat een aantal maanden geleden een aanslag.
"Ik zal er zijn om te steunen!", schreef Musk donderdagavond laat al op zijn socialemediaplatform X. In de loop van vrijdag werd het bericht bevestigd door het campagneteam van Trump.
Musk verklaarde na de aanslag op Trump in juli de Republikein te steunen. Sindsdien lijkt de Tesla-topman en X-eigenaar vaker een rol te spelen in Trumps campagne. Zo was er in augustus een gesprek tussen de twee op X. In het urenlange gesprek hoorden de ongeveer 1,3 miljoen luisteraars die live wisten mee te luisteren, beiden mannen onder meer hun beklag doen over de migranten zonder papieren, die de Verenigde Staten in komen via de grens met Mexico.
De twee mannen vinden elkaar steeds meer op het gebied van grensbewaking, misdaad, belastingen en overheidsregulering. Trump zei zelfs al een keer dat Musk best adviseur zou kunnen worden van zijn regering, als hij de presidentsverkiezingen in november zou winnen. Trump wil op aanraden van Musk ook een speciale commissie oprichten die moet kijken of de overheid wel efficiënt werkt, zei hij in september. Musk zelf zou die commissie moeten gaan leiden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten sturen 5000 Amerikaanse militairen naar Polen, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Eerder meldden meerdere media dat het aantal Amerikaanse militairen flink zou dalen in Polen en Duitsland.
45 minuten geledenNUUK (ANP/BLOOMBERG) - De opening van een nieuw Amerikaans consulaat in de Groenlandse hoofdstad Nuuk heeft geleid tot protesten. Inwoners zijn bezorgd over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor het eiland. Honderden mensen verzamelden zich met anti-Amerikaanse spandoeken en posters.
55 minuten geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Een Turkse rechtbank heeft de belangrijkste oppositieleider Özgür Özel afgezet door het partijcongres waarbij hij in 2023 werd verkozen ongeldig te verklaren. Oppositiepartij CHP noemt de uitspraak een "gerechtelijke staatsgreep" en roept op tot protesten en juridische stappen.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De driedaagse militaire oefening van Rusland met Belarus is afgelopen. Dat zei president Vladimir Poetin, die samen met zijn Belarussische ambtgenoot Aleksandr Loekasjenko donderdag toezag op de oefening per videoverbinding. Belangrijk onderdeel van de exercitie was het trainen met het nucleaire arsenaal.
7 uur geledenROME (ANP) - Italië wil sancties tegen een Israëlische minister voor zijn behandeling van de activisten van de Global Sumud Flotilla. Minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas gevraagd om dat op de agenda te zetten voor de volgende bijeenkomst van buitenlandministers, schrijft hij op X.
8 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - De aanpassing van het aantal beschikbare Amerikaanse hulptroepen voor Europa is geen reden voor ongerustheid, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "Wat de Verenigde Staten zullen aankondigen is absoluut te doen", zei hij een dag voor de VS de NAVO-landen willen inlichten over de volgens bronnen aanzienlijke vermindering.
8 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR/AFP) - In het oosten van de Democratische Republiek Congo is een geval van ebola vastgesteld. Dat meldt de rebellengroep die dat deel van het land onder controle heeft, M23.
10 uur geleden