Elon Musk ook bij campagnebijeenkomst Trump in Pennsylvania
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk zal zaterdag campagne voeren met de Amerikaanse oud-president Donald Trump. De rijkste man ter wereld is aanwezig op een rally van Trump in Butler, Pennsylvania. Daar overleefde de Republikeinse presidentskandidaat een aantal maanden geleden een aanslag.
"Ik zal er zijn om te steunen!", schreef Musk donderdagavond laat al op zijn socialemediaplatform X. In de loop van vrijdag werd het bericht bevestigd door het campagneteam van Trump.
Musk verklaarde na de aanslag op Trump in juli de Republikein te steunen. Sindsdien lijkt de Tesla-topman en X-eigenaar vaker een rol te spelen in Trumps campagne. Zo was er in augustus een gesprek tussen de twee op X. In het urenlange gesprek hoorden de ongeveer 1,3 miljoen luisteraars die live wisten mee te luisteren, beiden mannen onder meer hun beklag doen over de migranten zonder papieren, die de Verenigde Staten in komen via de grens met Mexico.
De twee mannen vinden elkaar steeds meer op het gebied van grensbewaking, misdaad, belastingen en overheidsregulering. Trump zei zelfs al een keer dat Musk best adviseur zou kunnen worden van zijn regering, als hij de presidentsverkiezingen in november zou winnen. Trump wil op aanraden van Musk ook een speciale commissie oprichten die moet kijken of de overheid wel efficiënt werkt, zei hij in september. Musk zelf zou die commissie moeten gaan leiden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gewaarschuwd dat de geplande overname van Warner Bros. Discovery door Netflix mogelijk op bezwaren van mededingingstoezichthouders stuit. Volgens Trump kan het marktaandeel van het samengevoegde bedrijf te groot worden.
3 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR) - De Roemeense hoofdstad Boekarest heeft bij de lokale verkiezingen een liberale burgemeester gekozen, zo blijkt uit de gedeeltelijke resultaten. Dit geeft premier Ilie Bolojan de overhand in de fragiele pro-Europese regeringscoalitie en betekent een nederlaag voor de radicaal-rechtse kandidaat die als favoriet gold.
6 uur geledenSÃO PAULO (ANP/AFP) - Acht gravures van de Franse schilder Henri Matisse zijn gestolen uit een bibliotheek in de Braziliaanse stad São Paulo. Dat heeft de lokale overheid bekendgemaakt. De dieven maakten ook vijf werken buit van de Braziliaanse schilder Candido Portinari.
6 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Zestig erfgenamen van de vijftien slachtoffers van de Decembermoorden van 1982 hebben een vordering ingesteld tegen de staat Suriname. Zij eisen eerherstel van de slachtoffers en hun nabestaanden en schadeloosstelling van de erfgenamen, vertelde advocaat Hugo Essed zondag in het programma Welingelichte Kringen van Radio ABC Suriname. Hij heeft de afgelopen week het verzoekschrift ingediend bij de kantonrechter, namens nabestaanden in Suriname en Nederland.
7 uur geledenABUJA (ANP/RTR) - De Nigeriaanse overheid heeft de vrijlating bewerkstelligd van honderd schoolkinderen die vorige maand waren ontvoerd van een kostschool in de staat Niger. Dat meldt de Nigeriaanse omroep Channels Television, die geen details gaf over de vrijlating.
7 uur geledenCOTONOU (ANP/RTR) - President Patrice Talon van Benin heeft verklaard dat de situatie in zijn land "volledig onder controle" is nadat veiligheidstroepen een couppoging van een groep soldaten hadden beëindigd. "Het verraad zal niet ongestraft blijven", zei Talon in een tv-toespraak. Eerder zondag meldde een regeringswoordvoerder dat veertien mensen waren opgepakt voor een couppoging. Alle arrestanten zouden militairen en ex-militairen zijn.
8 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische legerchef Eyal Zamir heeft gezegd dat de demarcatielijn waarachter Israëlische troepen zich in Gaza hebben teruggetrokken een "nieuwe grens" is. Dat zei Zamir tegen Israëlische reservisten in de Palestijnse Gazastrook, aldus een militaire verklaring.
10 uur geleden