Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Elon Musk ook bij campagnebijeenkomst Trump in Pennsylvania

Elon Musk ook bij campagnebijeenkomst Trump in Pennsylvania

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk zal zaterdag campagne voeren met de Amerikaanse oud-president Donald Trump. De rijkste man ter wereld is aanwezig op een rally van Trump in Butler, Pennsylvania. Daar overleefde de Republikeinse presidentskandidaat een aantal maanden geleden een aanslag.

"Ik zal er zijn om te steunen!", schreef Musk donderdagavond laat al op zijn socialemediaplatform X. In de loop van vrijdag werd het bericht bevestigd door het campagneteam van Trump.

Musk verklaarde na de aanslag op Trump in juli de Republikein te steunen. Sindsdien lijkt de Tesla-topman en X-eigenaar vaker een rol te spelen in Trumps campagne. Zo was er in augustus een gesprek tussen de twee op X. In het urenlange gesprek hoorden de ongeveer 1,3 miljoen luisteraars die live wisten mee te luisteren, beiden mannen onder meer hun beklag doen over de migranten zonder papieren, die de Verenigde Staten in komen via de grens met Mexico.

De twee mannen vinden elkaar steeds meer op het gebied van grensbewaking, misdaad, belastingen en overheidsregulering. Trump zei zelfs al een keer dat Musk best adviseur zou kunnen worden van zijn regering, als hij de presidentsverkiezingen in november zou winnen. Trump wil op aanraden van Musk ook een speciale commissie oprichten die moet kijken of de overheid wel efficiënt werkt, zei hij in september. Musk zelf zou die commissie moeten gaan leiden.

Meer uit Buitenland

Zoon sjah en Trump op Iraanse staatstelevisie na mogelijke hack

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse staatstelevisie lijkt gehackt te zijn. Er waren zondag korte tijd toespraken te zien van de Amerikaanse president Donald Trump en Reza Pahlavi, de zoon van de laatste Iraanse vorst.

12 minuten geleden
Starmer denkt niet dat Trump militaire actie Groenland overweegt

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer denkt niet dat de Amerikaanse president Donald Trump echt militaire actie tegen Groenland overweegt. Dat zei hij bij een persconferentie over de hogere importheffingen waarmee Trump dreigt. Die zouden gelden voor de landen die vorige week een klein aantal militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder ook Nederland.

24 minuten geleden
Kremlin: Poetin uitgenodigd voor vredesraad van Trump

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is uitgenodigd om toe te treden tot de vredesraad voor Gaza van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat maakte het Kremlin bekend. Rusland zou het voorstel nog bestuderen.

1 uur geleden
Spanje houdt rekening met stijging dodental treinbotsing

MADRID (ANP/AFP) - Het dodental door de treinbotsing in het zuiden van Spanje is nog niet definitief. Dat liet minister van Transport Óscar Puente weten via X.

2 uur geleden
Trump koppelt bedreigen Groenland aan mislopen Nobelprijs

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump koppelt zijn uitlatingen over Groenland aan het niet winnen van de Nobelprijs voor de Vrede. Dat blijkt uit een brief aan de Noorse premier Jonas Gahr Støre die persbureau Bloomberg in handen heeft. "Gezien het feit dat uw land heeft besloten mij de Nobelprijs voor de Vrede niet toe te kennen voor het beëindigen van 8 oorlogen PLUS, voel ik me niet langer verplicht om puur aan vrede te denken."

2 uur geleden
Dodental door treincrash Spanje verder opgelopen

MADRID (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de treincrash in Spanje is opgelopen tot 39. Ook raakten zeker 152 personen gewond, zeggen bronnen tegen omroep RTVE.

4 uur geleden
Trump over Groenland: het is tijd en het zal gebeuren

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op Truth Social zijn dreigement richting Groenland herhaald. "De NAVO zegt al twintig jaar lang tegen Denemarken dat 'ze de Russische dreiging bij Groenland moet weghouden'. Helaas is Denemarken er niet in geslaagd er iets aan te doen. Nu is het tijd en het zal gebeuren!", schrijft Trump op Truth Social.

6 uur geleden