Elon Musk ook bij campagnebijeenkomst Trump in Pennsylvania
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk zal zaterdag campagne voeren met de Amerikaanse oud-president Donald Trump. De rijkste man ter wereld is aanwezig op een rally van Trump in Butler, Pennsylvania. Daar overleefde de Republikeinse presidentskandidaat een aantal maanden geleden een aanslag.
"Ik zal er zijn om te steunen!", schreef Musk donderdagavond laat al op zijn socialemediaplatform X. In de loop van vrijdag werd het bericht bevestigd door het campagneteam van Trump.
Musk verklaarde na de aanslag op Trump in juli de Republikein te steunen. Sindsdien lijkt de Tesla-topman en X-eigenaar vaker een rol te spelen in Trumps campagne. Zo was er in augustus een gesprek tussen de twee op X. In het urenlange gesprek hoorden de ongeveer 1,3 miljoen luisteraars die live wisten mee te luisteren, beiden mannen onder meer hun beklag doen over de migranten zonder papieren, die de Verenigde Staten in komen via de grens met Mexico.
De twee mannen vinden elkaar steeds meer op het gebied van grensbewaking, misdaad, belastingen en overheidsregulering. Trump zei zelfs al een keer dat Musk best adviseur zou kunnen worden van zijn regering, als hij de presidentsverkiezingen in november zou winnen. Trump wil op aanraden van Musk ook een speciale commissie oprichten die moet kijken of de overheid wel efficiënt werkt, zei hij in september. Musk zelf zou die commissie moeten gaan leiden.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Volgens Iran hebben de Verenigde Staten tijdens acties in de Straat van Hormuz twee kleine boten aangevallen waarop zich burgers bevonden. Daarbij zijn vijf mensen omgekomen, meldt de Iraanse staatstelevisie.
9 minuten geledenCHANGSHA (ANP) - Bij een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese stad Changsha zijn 21 mensen omgekomen. Ruim zestig anderen raakten gewond.
47 minuten geledenZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.
1 uur geledenSUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.
1 uur geledenKINSHASA (ANP) - Rebellen van de Allied Democratic Forces (ADF) in de Democratische Republiek Congo plegen massale mensenrechtenschendingen in het oosten van het land, meldt Amnesty International. Volgens de hulporganisatie kunnen de schendingen neerkomen op oorlogsmisdrijven en misdaden tegen de menselijkheid.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tijdens de uitreiking van de Pulitzerprijzen zijn maandag in New York verschillende reportages over het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump in de prijzen gevallen. De organisatie achter de journalistieke prijzen hekelde tijdens de bekendmaking onder meer de beperkte toegang van de media tot het Witte Huis en het Pentagon.
4 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky heeft een staakt-het-vuren aangekondigd dat in de nacht van 5 op 6 mei om middernacht moet ingaan. Hij reageert daarmee op de Russische aankondiging van een bestand op 8 en 9 mei.
7 uur geleden