El Retiro en Paseo del Prado in Madrid op werelderfgoedlijst
FUZHOU (ANP/AFP) - Twee beroemde plekken in Madrid zijn toegevoegd aan de werelderfgoedlijst van Unesco. Het Buen Retiro Park, ook wel bekend als El Retiro, en de Paseo del Prado, de brede boulevard waar het gelijknamige museum aan ligt, zijn nu officieel werelderfgoed, meldden de VN-organisatie voor Onderwijs, Wetenschap en Cultuur en de Spaanse overheid.
Het Werelderfgoedcomité van Unesco is bijeen in China. Het moet zich nog buigen over drie Nederlandse aanvragen. De zogeheten Koloniën van Weldadigheid in Drenthe, de Hollandse Waterlinies en de Romeinse Limes, de vroegere grens van het Romeinse Rijk die ook door Duitsland liep, zijn genomineerd.
Eerder werd al bekend dat ook de Duitse kunstenaarskolonie Mathildenhöhe in Darmstadt en de grote Europese kuuroorden de status van werelderfgoed krijgen. Onder die laatste plaatsen zijn onder meer Baden-Baden in Duitsland, Spa in België, Vichy in Frankrijk, Bath in het Verenigd Koninkrijk en Karlsbad in Tsjechië.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Het is nu aan de Verenigde Staten om te kiezen tussen diplomatie of een hervatting van de oorlog, zegt de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken. Het land stuurde vrijdag een nieuw vredesvoorstel naar de VS, nadat de Amerikanen niet akkoord gingen met een eerder voorstel.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
10 uur geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
11 uur geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
11 uur geledenSKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
12 uur geleden