El Retiro en Paseo del Prado in Madrid op werelderfgoedlijst
FUZHOU (ANP/AFP) - Twee beroemde plekken in Madrid zijn toegevoegd aan de werelderfgoedlijst van Unesco. Het Buen Retiro Park, ook wel bekend als El Retiro, en de Paseo del Prado, de brede boulevard waar het gelijknamige museum aan ligt, zijn nu officieel werelderfgoed, meldden de VN-organisatie voor Onderwijs, Wetenschap en Cultuur en de Spaanse overheid.
Het Werelderfgoedcomité van Unesco is bijeen in China. Het moet zich nog buigen over drie Nederlandse aanvragen. De zogeheten Koloniën van Weldadigheid in Drenthe, de Hollandse Waterlinies en de Romeinse Limes, de vroegere grens van het Romeinse Rijk die ook door Duitsland liep, zijn genomineerd.
Eerder werd al bekend dat ook de Duitse kunstenaarskolonie Mathildenhöhe in Darmstadt en de grote Europese kuuroorden de status van werelderfgoed krijgen. Onder die laatste plaatsen zijn onder meer Baden-Baden in Duitsland, Spa in België, Vichy in Frankrijk, Bath in het Verenigd Koninkrijk en Karlsbad in Tsjechië.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Ongeveer 3000 appartementencomplexen in de Oekraïense hoofdstad Kyiv zitten nog zonder stroom na de Russische aanvallen deze week, meldt burgemeester Vitali Klitsjko. De hoofdstad heeft al weken te kampen met warmte- en elektriciteitsproblemen door aanhoudende aanvallen. Begin januari riep de burgemeester op de stad te verlaten, dinsdag werd bekend dat ongeveer een half miljoen mensen dat hebben gedaan.
22 minuten geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Australië is donderdag begonnen met een nationale dag van rouw voor de slachtoffers van de schietpartij op Bondi Beach. In het hele land hangen de vlaggen halfstok voorafgaand aan een herdenkingsceremonie bij het iconische Opera House in Sydney.
5 uur geledenDAVOS (ANP/AFP) - Secretaris-generaal van de NAVO Mark Rutte heeft laten weten dat er "nog veel werk te doen is" om een akkoord over Groenland te bereiken. "Ik denk dat het een zeer goede bijeenkomst was vanavond. Maar er is nog veel werk te doen", zei Rutte op het World Economic Forum in Davos na zijn gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump.
5 uur geledenDAVOS (ANP/AFP) - Secretaris-generaal van de NAVO Mark Rutte heeft laten weten dat er "nog veel werk te doen is" om een akkoord over Groenland te bereiken. "Ik denk dat het een zeer goede bijeenkomst was vanavond. Maar er is nog veel werk te doen", zei Rutte op het World Economic Forum in Davos na zijn gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump.
9 uur geledenDAVOS (ANP) - Niet alleen de Verenigde Staten, maar de NAVO-landen "gezamenlijk" gaan Groenland en het Noordpoolgebied verdedigen. Daarop zijn de besprekingen die de Verenigde Staten en Denemarken nu aanknopen gericht, zegt NAVO-topman Mark Rutte. De Amerikaanse president Donald Trump hield tot dusver vol dat hij Groenland, dat bij het koninkrijk Denemarken hoort, wilde annexeren.
10 uur geledenDAVOS (ANP) - De overeenkomst tussen de Verenigde Staten en Denemarken die volgens de Amerikaanse president Donald Trump op tafel ligt, is "voor altijd". "Het is het soort deal dat ik wilde", zei Trump na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ingelaste EU-top over de Groenlandcrisis gaat door, laat een woordvoerder van de voorzitter van de EU-leiders António Costa weten. De EU-leiders komen donderdagavond alsnog bij elkaar, ook nu de Amerikaanse president Donald Trump afziet van importheffingen voor Europese landen die meededen aan een verkenningsmissie in Groenland.
11 uur geleden