Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eindhovens Onward mag technologie voor dwarslaesie in VS verkopen

Eindhovens Onward mag technologie voor dwarslaesie in VS verkopen

EINDHOVEN (ANP) - Het Eindhovense medisch-technologische bedrijf Onward Medical heeft voor het eerst toestemming gekregen om zijn technologie voor mensen met een dwarslaesie te verkopen. De Amerikaanse toezichthouder FDA staat het systeem ARC-EX toe op de Amerikaanse markt. Dit product moet mensen die na een dwarslaesie zijn verlamd weer helpen met bewegen.

Onward ontwikkelde een apparaat dat via elektroden op de rug en nek elektrische seintjes stuurt naar delen van het ruggenmerg van mensen die na een dwarslaesie aan alle ledematen zijn verlamd. Eerder dit jaar publiceerden onderzoekers in Nature Medicine een artikel waarin ze concluderen dat patiënten na behandeling met het systeem meer kracht kregen in hun armen en bijvoorbeeld hun vingers konden samenknijpen.

De FDA staat de verkoop van het systeem vooralsnog alleen toe voor gebruik in klinieken, dus niet voor thuisgebruik. Onward Medical is van plan om volgend jaar ook goedkeuring aan te vragen in de Europese Unie.

'Nieuw tijdperk'

Volgens Onward-topman Dave Marver breekt na de goedkeuring in de VS "een nieuw tijdperk aan voor mensen met een chronische dwarslaesie", omdat volgens hem nooit eerder een technologie als ARC-EX werd goedgekeurd. "Mensen zullen niet langer naar huis worden gestuurd met het verhaal dat er niets kan worden gedaan om hen te helpen hun vaardigheden terug te krijgen na hun letsel."

Een dwarslaesie ontstaat als het ruggenmerg beschadigd raakt door een val of ongeluk en zenuwen minder of geen signalen meer doorgeven. Dit treft volgens Onward wereldwijd ongeveer 7 miljoen mensen, van wie de helft te maken krijgt met de verlamming van alle vier de ledematen. Het is nog niet bekend hoe groot de markt zal zijn voor het in de VS goedgekeurde systeem van Onward, zegt een woordvoerder.

Meer uit Gezond

Alpe d'HuZes levert ruim 25 miljoen euro op voor KWF

ALPE D'HUEZ (ANP) - Sportevenement Alpe d'HuZes heeft dit jaar iets meer dan 25 miljoen euro opgeleverd, een recordbedrag. Dat laat de organisatie weten. Die belooft dat al het geld wordt besteed aan wetenschappelijk onderzoek naar kanker.

2 dagen geleden
Kuipers en medestanders willen nieuwe deal over vergroening zorg

DEN HAAG (ANP) - Om de zorg verder te verduurzamen, zijn nieuwe afspraken nodig waar ook de overheid aan meewerkt. Daarvoor pleiten voormalig gezondheidsminister Ernst Kuipers, voorzitter van het Nationaal Klimaat Platform Kees Vendrik en speciaal regeringsvertegenwoordiger Circulaire Economie Steven van Eijck. Ze roepen alle betrokken bewindslieden op om "voluit door te gaan" met het ondersteunen van de verduurzaming van de sector.

3 dagen geleden
Onderzoek nieuwe pil gestopt om zwangerschappen buiten baarmoeder

LEIDEN (ANP) - Een onderzoek naar een nieuwe anticonceptiepil is vroegtijdig stopgezet doordat te veel vrouwen zwanger raakten. Het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC) meldt dat vooral het aantal buitenbaarmoederlijke zwangerschappen reden was tot zorg.

4 dagen geleden
SEH's krijgen vanaf 2027 deels vast budget van 4,6 miljoen

DEN HAAG (ANP) - Spoedeisende hulpen (SEH) krijgen vanaf volgend jaar deels een vast budget van ongeveer 4,6 miljoen euro. Dit komt voor een deel in de plaats van de huidige bekostiging, die vooral gebaseerd is op hoeveel mensen worden geholpen.

5 dagen geleden
Sterk wil dat jongeren die stoppen met eten niet in hospice komen

DEN HAAG (ANP) - Jongeren die stoppen met eten en drinken om op die manier een einde aan hun eigen leven te maken, moeten niet in een hospice terechtkomen. Volgens minister Mirjam Sterk (Jeugd) moet er eerder passende zorg komen voor de jongeren, waardoor het niet zover hoeft te komen.

5 dagen geleden
Aanbieders alternatieve behandeling 'wet cupping' vaak onbevoegd

DEN HAAG (ANP) - De alternatieve behandelmethode wet cupping, waarbij sneetjes of prikjes in de huid worden aangebracht, is niet zonder risico en degenen die het aanbieden zijn daarvoor vaak ook niet bevoegd. Met die waarschuwing komt de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ).

5 dagen geleden
Mikkers zag al vroeg dat contactonderzoek corona niet werkte

DEN HAAG (ANP) - Burgemeester Jack Mikkers van Den Bosch wist al kort na de eerste coronabesmetting in Nederland dat het ondoenlijk zou worden de virusuitbraak met alleen isolatie en bron- en contactonderzoek beheersbaar te houden. Hij concludeerde dat na een bezoek aan de GGD op 6 maart 2020, zei hij tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.

5 dagen geleden