Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eindhovens Onward mag technologie voor dwarslaesie in VS verkopen

Eindhovens Onward mag technologie voor dwarslaesie in VS verkopen

EINDHOVEN (ANP) - Het Eindhovense medisch-technologische bedrijf Onward Medical heeft voor het eerst toestemming gekregen om zijn technologie voor mensen met een dwarslaesie te verkopen. De Amerikaanse toezichthouder FDA staat het systeem ARC-EX toe op de Amerikaanse markt. Dit product moet mensen die na een dwarslaesie zijn verlamd weer helpen met bewegen.

Onward ontwikkelde een apparaat dat via elektroden op de rug en nek elektrische seintjes stuurt naar delen van het ruggenmerg van mensen die na een dwarslaesie aan alle ledematen zijn verlamd. Eerder dit jaar publiceerden onderzoekers in Nature Medicine een artikel waarin ze concluderen dat patiënten na behandeling met het systeem meer kracht kregen in hun armen en bijvoorbeeld hun vingers konden samenknijpen.

De FDA staat de verkoop van het systeem vooralsnog alleen toe voor gebruik in klinieken, dus niet voor thuisgebruik. Onward Medical is van plan om volgend jaar ook goedkeuring aan te vragen in de Europese Unie.

'Nieuw tijdperk'

Volgens Onward-topman Dave Marver breekt na de goedkeuring in de VS "een nieuw tijdperk aan voor mensen met een chronische dwarslaesie", omdat volgens hem nooit eerder een technologie als ARC-EX werd goedgekeurd. "Mensen zullen niet langer naar huis worden gestuurd met het verhaal dat er niets kan worden gedaan om hen te helpen hun vaardigheden terug te krijgen na hun letsel."

Een dwarslaesie ontstaat als het ruggenmerg beschadigd raakt door een val of ongeluk en zenuwen minder of geen signalen meer doorgeven. Dit treft volgens Onward wereldwijd ongeveer 7 miljoen mensen, van wie de helft te maken krijgt met de verlamming van alle vier de ledematen. Het is nog niet bekend hoe groot de markt zal zijn voor het in de VS goedgekeurde systeem van Onward, zegt een woordvoerder.

Meer uit Gezond

Meer dan 4000 eboladoden in Democratische Republiek Congo

KINSHASA (ANP/RTR) - In de Democratische Republiek Congo zijn volgens overheidscijfers meer dan 4000 doden gevallen door het ebolavirus. Het aantal ebolabesmettingen staat op zo'n 8300. De ebola-uitbraak is de grootste en dodelijkste in de geschiedenis van het land.

2 dagen geleden
Met ebola besmette AzG-medewerker naar Nederland voor behandeling

AMSTERDAM (ANP) - Een met ebola besmette medewerker van Artsen zonder Grenzen (AzG) krijgt een behandeling in Nederland. Dat maakte de medische hulporganisatie bekend. De medewerker, van wie de identiteit niet bekend wordt gemaakt, raakte besmet tijdens een uitzending in de Democratische Republiek Congo.

2 dagen geleden
Waterschappen waarschuwen voor gebruik vlooienmiddelen bij dieren

DEN HAAG (ANP) - In aanloop naar Dierendag hebben waterschappen dierenbezitters opgeroepen verstandig om te gaan met het gebruik van middelen tegen vlooien en andere parasieten. In sommige middelen zitten stoffen die de waterkwaliteit aantasten. "We zijn echt niet tegen de bescherming van huisdieren tegen vlooien en teken, want dat is ook belangrijk. Maar we roepen wel op om dit op zo'n manier te doen dat het water ook wordt beschermd", zegt bestuurslid Sander Mager van de Unie van Waterschappen.

3 dagen geleden
Zorgorganisaties en artsen willen PFAS-vrije toekomst

AMSTERDAM (ANP) - Namens stichting Tegengif roepen artsen en zorgorganisaties de regering op om zich in te zetten voor een PFAS-vrije toekomst. In een woensdag verschenen brief schrijven ze over de noodzaak van een PFAS-lozingsverbod en een Europees PFAS-verbod in het belang van de volksgezondheid. Ook willen ze dat de medische sector stopt met het gebruik van hulpmiddelen met PFAS.

4 dagen geleden
Meer dan 8000 ebolabesmettingen vastgesteld in Congo

KINSHASA (ANP/RTR) - In Congo zijn inmiddels meer dan 8000 ebolabesmettingen vastgesteld. Het dodental door de uitbraak staat op 3901, volgens officiële cijfers. De uitbraak wordt gezien als de dodelijkste in de geschiedenis van Congo.

6 dagen geleden
Bijna 1600 westnijlvirusbesmettingen in Europa

SOLNA (ANP/DPA) - Sinds het voorjaar zijn er in Europa bijna 1600 gevallen van het westnijlvirus vastgesteld waarbij mensen in eigen land besmet zijn geraakt. Het virus is vastgesteld in zestien Europese landen, meldt het Europees Centrum voor ziektepreventie en -bestrijding (ECDC).

6 dagen geleden
Ziekenhuizen melden problemen met computersystemen

LEEUWARDEN (ANP) - Diverse Nederlandse ziekenhuizen kampen met computerproblemen, waardoor patiënten hun gegevens niet kunnen inzien. Volgens het Frisius MC in Leeuwarden zit het probleem in de beveiliging van IT-systemen. "Voor de veiligheid hebben we een aantal digitale systemen tijdelijk uitgezet. Hierdoor kunt u bijvoorbeeld tijdelijk niet inloggen op onze patiëntenportalen", legt het ziekenhuis uit in een bericht op de website.

1 week geleden