Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Einde aan verplichte kennistoets voor verduurzamingshypotheek

Einde aan verplichte kennistoets voor verduurzamingshypotheek

DEN HAAG (ANP) - Woningeigenaren die extra geld willen lenen om hun huis te verduurzamen, hoeven voortaan geen financiële kennistest meer af te leggen voor ze hun hypotheek kunnen verhogen. Door die verplichting te schrappen, hoopt de overheid dat er gemakkelijker krediet wordt verstrekt voor investeringen in bijvoorbeeld isolatie of zonnepanelen.

Normaal gesproken ben je als consument verplicht een kennis- en ervaringstoets af te leggen als je zonder tussenkomst van een adviseur een hypotheek afsluit of verhoogt, waarin kredietverstrekkers een aantal vragen over je financiële kunde stellen. Zo willen banken voorkomen dat klanten een grote financiële verplichting aangaan zonder dat ze de eventuele risico's daarvan kunnen overzien.

Maar die voorzorgsmaatregel werpt bij huiseigenaren mogelijk een drempel op om te investeren in het energiezuiniger maken van hun huis, zo stellen de ministeries van Financiën en van Binnenlandse Zaken. Professioneel advies over een aanvullende hypotheek is namelijk duur en door de kennistoets dreigen banken minder 'directe' verduurzamingshypotheken te verstrekken.

Beperkingen

De regering verwacht dat hypotheekaanbieders sneller zonder tussenkomst van een adviseur aanvullende hypotheken verstrekken aan huiseigenaren met een duurzaamheidswens. Dit drukt uiteindelijk ook de kosten voor deze groep woningbezitters.

Aan de vrijstelling zitten wel beperkingen. Zo geldt die alleen voor aanvullende hypotheken tot maximaal 25.000 euro, die bovendien aantoonbaar moeten worden gebruikt om een huis duurzamer te maken. Ook moeten consumenten de hypotheek binnen vijf jaar na het afsluiten van de al bestaande hypotheek op hun woning hebben afgesloten.

Meer uit Financieel

Ook beurzen in New York tonen wat herstel na klap Iran-oorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Die volgen op aanzienlijke koersverliezen eerder deze week, als gevolg van de onzekerheid die de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran teweegbrengt. Beleggers leken het moment aan te grijpen om weer in aandelen te stappen, waarbij ze ook werden geholpen door positieve data over de Amerikaanse economie. Eerder op de dag toonden de Europese beurzen al wat herstel van de klap die de oorlog toebracht aan de financiële markten.

8 uur geleden
Techindustrie: overheden meer in EU laten inkopen is niet genoeg

ZOETERMEER (ANP) - Europese overheden meer in de EU laten inkopen is niet genoeg om de concurrentiepositie van de industrie te versterken. Dit stelt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na het voorstel hierover van de Europese Commissie.

11 uur geleden
Topman Vivera bezorgd om dreigend EU-verbod op term 'vegaworst'

HOLTEN (ANP) - Het bedrijf achter de vleesvervangers van Vivera en De Vegetarische Slager maakt zich zorgen dat EU-landen donderdag instemmen met een verbod op bepaalde vleestermen voor plantaardige producten. Dit heeft topman Willem van Weede van The Vegetarian Butcher Collective woensdag tegen het ANP gezegd.

11 uur geleden
Beurs Amsterdam toont wat herstel na verliezen door Iran-oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten. De hoofdindex toonde daarmee wat herstel na de verliezen eerder deze week door de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. Veel omliggende landen kregen de afgelopen dagen met Iraanse tegenacties te maken. Ook op andere Europese beurzen leken beleggers weer voorzichtig in aandelen te willen stappen.

12 uur geleden
Rederij Maersk schort zeevrachtvervoer van en naar Golfstaten op

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - De grote rederij Maersk vervoert voorlopig nog amper goederen vanuit en naar de Golfstaten. Alleen voor kritieke voedingsmiddelen, medicijnen en andere "essentiële goederen" maakt het Deense vervoersconcern een uitzondering. Door de oorlog in Iran en de regio zijn de risico's te groot geworden.

13 uur geleden
Schade Nederlandse export Golfregio loopt in vele miljoenen

ZOETERMEER (ANP) - De schade voor Nederlandse bedrijven die exporteren naar de Golfregio loopt al snel in de tientallen miljoenen. Dat stelt verladersvereniging evofenedex. In het Midden-Oosten zitten belangrijke knooppunten voor de zee- en luchtvaart. Vervoerders moeten nu uitwijken en leggen de rekening neer bij de bedrijven, stelt de verladersclub.

13 uur geleden
EU-parlement blijft stemming over handelsdeal VS uitstellen

BRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat nog niet stemmen over de handelsdeal met de VS. De stemming over een deel van het akkoord werd vorige week uitgesteld vanwege nieuwe algemene importheffingen vanuit de VS. Een meerderheid van de commissie vindt het nog altijd onduidelijk wat die heffingen betekenen voor de deal die de EU en de VS afgelopen zomer sloten.

13 uur geleden